Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

anula_wn 21:55, 01 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
nooo 150 cebulek to jest coś Ana Ty nie szalej (za późno, co?) i się lecz a nie biegaj po ogrodzie, bo się rozłożysz!!! ja mam 60 szafirków od Syli do posadzenia, miałam to zrobić dzisiaj ale nie dałam rady.... inne rzeczy ogrodowe nadganiałam....

A szafirki sa cudne ! i krokusy z tulipanów zrezygnowałam, choć piękne są , ale nie sądzę abym je wykopywała co roku...

zdrowiej
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Joanka 08:50, 02 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Sebek napisał(a)
Zdrowiej



No właśnie..... co by szybciej zdjęcia wstawić
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Ana 11:48, 02 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
no nie zrobiłam wczoraj zdjęć, a dziś mgła straszna cierpliwości

Póki co nie mogę jeść, pić i łykać generalnie - angina?

Anula
- ja mam tylko 21 bialych tulipanów, więcej nie brałam i w sumie to niem wiem gdzie je posadzę...postawiłam na szafirki i krokusy
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sabinka 11:28, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Witaj Ana, witajcie wszyscy

Czytajac i ogladajac Twoje poczynannia Aniu, serdecznie Ci gratuluje i przyznam szczerze ze chetnie zaciagne wiedzy u was bo ja jak to mowia jestem zielona.
Wybudowalismy dom ponad 2 lata temu, jeszcze duzo do zrobienia i w przyszlym roku chcialabym zaczac prace ogrodkowe. Przyznam szczerze ze interesuja mnie rabaty.
Powiedzcie mi dlaczego tak bardzo nie polecacie agrowlokniny?
w jakich odleglosciach sadzic cyprysiki od sciany domu?
podobaja mi sie wykonczenia zwirkow/korowe ale nie wiem czy w u mnie bedzie to mozliwe bo mam duzy spadek w okol domu, dosc duza skarpa.
Czy Aniu pomozesz? Kochani pomozecie?

Macie wspaniala wiedze, gust i zlote raczki.
Aniu ogrod jest przepelniony twoja pasja i calym twoim sercem, widac to nawet poprzez zdjecia.
Dzieciaczki masz wspaniale! Ja mam corcie ,13 sierpnia skonczyla 2 latka. Tez posiadam juz hustaweczke dla niej w ogrodku

Bardzo goraco pozdrawiam wszystkich forumowiczow i Anie

____________________
Ogród u Mayi
Ana 11:40, 03 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Sabinko, dziękuję za zagladanie do mnie, myslę, że na pytania techniczne najlepiej odpowie sama "szefowa" czyli Danusia z wątku "ogród nie tylko bukszpanowy" - to zlota kobieta jest i zawsze coś doradzi. Ja nie czuję się ekspertem, ponieważ sama debiutuję w tym roku w roli ogrodniczki
załóż swój wątek koniecznie i wklej fotki domku i dzialki - na pewno pomożemy!!! to magiczne miejsce pełne dobrych duszyczek
Buziaki dla malej Księżniczki od forumowej ciotki
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 11:48, 03 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Skoro już jestem to wkleję szybciutko foty nowej rabaty...









Od lewej : 4 żurawki Georgia Peach, w środku modrzew (nie wiem jaka odmiana ), za nimi miskant Kleine Silberspinne (przesadzony z rabaty hortensjowej), potem łuk z 3 kostrzew sinych (pięknie rozrosły się latem w donicach), w środku klon palmowy Butterfly, na końcu trawka festuca Ovina - kostrzewa owcza

Za żurawkami i kostrzewą będzie kora, przed nimi i na "poletku" z klonem bedzie żwirek, pod klonem bialy kamyk, obok duży kamień ozdobny. wiosną będą tam roznokolorowe krokusy sadzone plamami... Nie wiem jeszcze co wsadzić po prawej stronie - myslałam o miskancie Variegatus bądź Morning Light i jezówce w tyle, a z przodu trawki. co Wy o tym myslicie?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sabinka 11:48, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Dziekuje Aneczko ze tak szybciutko odpisalas.
Oczywiscie zrobie jak radzisz, porobie zdjecia i moze zaczne jakis wstepny plan by posluchac za i przeciw.
Wiem ze macie juz doswiadczenie i bede bardzo wdzieczna za pomoc. Za niedlugo zawitam z moim watkiem i mam nadzieje ze cos juz bede miec ulozone bo na razie wielka burza pomyslow...ale nic konkretnego. Bede liczyc na Twoja pomoc, i innych oczywiscie nie pomijajac fachowca Danusi
Buziaczki dla was, zdrowiej Aniu jesli jeszcze cos sie Ciebie trzyma i dziekuje za buziaczki, ja rowniez posylam i Wam slodziusienkie buziale!
Kontynuujcie to co robicie bo robicie to cudownie!
Pomagacie nie jednej zablakanej duszyczce jak ja
____________________
Ogród u Mayi
Ana 12:31, 03 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
dzięki Oj trzyma mmnie trzyma - dziś dostałam niestety antybiotyk ale daje radę - jutro będzie sadzenie krokusów

to jak, zaprawiać Topsinem?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sabinka 13:28, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Aneczko juz zalozylam, nie przeraz sie skarbie:

"Ogrod u Mayi" to moj watek

Buzialki
____________________
Ogród u Mayi
Kaisia 14:18, 03 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ana napisał(a)
dzięki Oj trzyma mmnie trzyma - dziś dostałam niestety antybiotyk ale daje radę - jutro będzie sadzenie krokusów

to jak, zaprawiać Topsinem?


Aniu ty nie do krokusów, ale siedź w domu krokusy jeszcze posadzisz jak się lepiej poczujesz, mnie też zaczyna coś łapać, niestety te zimne poranki i wieczory nie są łaskawe

Pytasz czy zaprawiać topsinem, ja wcześniej tego nie robiłam i nic krokusom nie było, w tym roku kupiłam i sama się zastanawiam, jak masz to zapraw na pewno im nie zaszkodzi tak powinno się robić przecie

Aniu, a na rabacie widziała bym małe zielone kulki, najtaniej wyjdzie danika widziałam teraz jej żółtą wersję, jak sprawdzę nazwę podam Tobie, ja bym widziała ją w większej ilości tak nierównomiernie rozłożoną, a kostrzewę bardziej z przodu w żwirku, ale to taka moja wizja na szybko

Zdrówka życzę Aniu.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies