Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 07:49, 07 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
monteverde napisał(a)
a jak przekwitną wrzosy i wrzośce? co tam będzie?


No właśnie?

tak było w tym roku na wiosnę, ugór nirmalny Dlatego chcę jakoś to zmienić, tylko nie wiem od ktorej strony się zabrać....wiosną wrzośce będą kwitły (teraz mialam tylko wrzosy) i rhododendrony i azalia, latem trawy, jesienią trawy i wrzosy....
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Pszczelarnia 12:24, 07 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ana, analizuję raz jeszcze. Czy te w doniczkach przewrócone to nie są takie podkolorowane wrzośce, które normalnie na dworze nie za bardzo? Możesz pokazać tę rabatę hortensjową zaraz koło domu (na której stronie?), bo ja się gdzieś pogubiłam u Ciebie. Ona jest skończona?

Zdrowiej!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ana 13:21, 07 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ewciu - nie nie, tych podkolorowanych to ja nie ruszam To sa normalne wrzośce, tylko próbka, bo 4 szt, a na wiosnę chcę dokupić większe ilości...

Rabata nieskończona a nawet nie zaczęta prawdę mówiąc...(jest po tej stronie co różanki i patio, za ciurkadłem) sa tam teraz samotne 4 szt hortensji, trawę wykopałam i przeniosłam na rabatę z klonem japońskim, a na końcu są jeszcze 4 turzyce Evergold i 2 żurawki marmelade...bardzo chciałam skończyć tę rabatę jesienią, ale odpuszczam. Mam calą zimę, żeby obmyślić ją na nowo, może wreszcie będzie ostateczny projekt...póki co chcę skończyć rabatę z klonem, przygotować skarpę do wiosennych nasadzeń (przekopoać z obornikiem), odświeżyć wrzosowisko i w październiku jeszcze posadzić róże na różankach.
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Kaisia 13:38, 07 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Aniu, zastanawiam się od czego zacząć, powiedz mi może co rośnie tam na środku i jakie osiągnie wymiary ?
Zobacz tak by wyglądało jak trochę podrośnie i dosadzisz w tyle RH za nimi miskanty jakoś mi nie pasują, wielkie rosną, ale z boku .... albo po lewej zamiast RH pomysłów jest wiele.

Jeszcze nic tam więcej nie dokleiłam zobacz tak by wyglądało wiosną jeszcze bez dodatków.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 13:39, 07 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Kolor RH taki miałam tylko, nie wiem jaki Tobie odpowiada ?
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
ewaglen 13:54, 07 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
O jej!!! Jak tu ciekawie!!!
____________________
Mój ogród - co dalej?
Pszczelarnia 13:58, 07 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie, nie, nie trawy nie z rododendronami. Nie z tej rodziny .... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kaisia 14:13, 07 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Z traw, pasują turzyce takie lekkie i zwiewne u mnie w lekkim cieniu pod brzozą dobrze rosną, rośnie tam właśnie ten RH który u Ciebie wkleiłam na fotkę. Zobacz sobie, rosły tam jeszcze wrzosy, ale zimy nie przetrwały, poprzednią bez problemu a ta je zabiła, już ich tam więcej nie dosadziłam





Ogólnie na tej rabacie staram się wszystko uporządkować, ale turzyce polecam, masz ich spory wybór, a wiosną wrzoście

____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 14:13, 07 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349


____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
boguslaw_r_ 16:34, 07 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Bardzo ładny ogródek dotarłem do 108 str resztę nadrobię w poniedziałek pozdrawiam i gratuluję wytrwałości to widać ogrodolubniczkę.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies