Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Kaisia 17:56, 12 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
No niestety szafirkom po przekwitnięciu trzeba obciąć kwiatki bo wyglądają nieciekawie. Listki po jakimś czasu brązowieją i można usunąć, ale zanim się usunie trochę szpecą, jesienią dokładnie teraz też już mają liście zobacz u Ani wstawiłam zdjęcia jak wyglądają ich liście teraz. Jak rosły w tojeści aż tak się nie rzucały w oczy chociaż widzę ze Ty masz inną tojeść chyba odmiana Aurea.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-walka-z-ugorem?page=109
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Joku 21:56, 12 paź 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Moim zdaniem chyba lepiej szafirki będą wyglądać jeżeli będą nieco ukryte i przesłonięte przez sąsiednie rośliny. Po kwitnieniu liści nie można usuwać od razu, jeżeli chce się mieć kwiaty w następnym roku. Przez miesiąc co najmniej będą drażnić nasze oczy najpierw pokładając się gdzie popadnie a potem będą widoczne żółknące liście. Tak jest z większością cebulowych.
Wrzosy na wiosnę nie prezentują się zbyt dobrze, sprawiają wrażenie przysuszonych i mają brązowawy kolor. Po przycięciu ruszają po kilku tygodniach i znowu robią się piękne.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Domi 12:10, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Gęsto sadzone szafirki zostawiają po sobie gąszcz trawkowatych łodyżek.Te były sadzone pod płożącymi jałowcami. Te wysokie "patyki" za szafirkami to łodyżki miniaturowych irysów wczesnych, które już przekwitły. Po szafirkach zostanie coś w tym stylu tyle, że niższe.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 12:57, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)
Oj malo ostatnio czasu na wpisy, ale też niewiele się dzieje. zamawiam róże (jednak w rosarium), a dziś zamierzam sadzić cebulowe i w związku z tym pytanie

Czy szafirki wyjdą spod tojeści rozesłanej? Chciałabym dość gęsto posadzić je tutaj - przed bukszpanami między tojeścią:



no i jak potem z wyciąganie za parę lat cebulek - nie zniszczy to tojeści?





Szafirki wyjdą spod tojeści, nie ma problemu. Tojeść posadzonkuj na wiosnę, poucinaj najdłuższe pędy, a właściwie każdy pęd i wsadź prosto do ziemi. W jeden sezon uzyskasz jednolity dywan.

Wykopiesz szafirki za kilka lat a w zniszczone miejsca od razu posadzonkujesz nową tojeść i zarośnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:58, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Utnij przewodniki u jałowca, zanim wlezie na kulki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 09:14, 14 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
gardenarium napisał(a)
Utnij przewodniki u jałowca, zanim wlezie na kulki


Danusiu, ale jeszcze teraz czy już na wiosnę?

Dziękuję za rady odnosnie szafirków i tojeści
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
anula_wn 11:34, 14 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
ja wyczytałam (nie pamiętam gdzie), że teraz i u swojego przycięłam
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Sebek 20:23, 15 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
On teraz już chyba nic nie wypuści, bo zimno - ciachnij go
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 19:51, 17 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
I znów wpadam jak po ogień z pytaniem - ktorą z 3 odmian róż polecicie jako pnącą na kratkę przy patio?

New Dawn
Jasmina
Eden Rose 85

??????
Mam już wybrane róże na obie rożanki tylko z pnącymi nie umiem wybrać Mieliście styczność z tymi rózami, jakie sa w uprawie, jakie mają wymagania i jak obficie kwitna??
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 21:09, 17 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
New Dawn u nas popularna, dobrze się ma u wielu

A reszta nie wiem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies