Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Diana 22:50, 20 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Ana ja powiem ci, że chętnie na taki kurs mogłabym pójść
Ana 22:55, 20 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Diana napisał(a)
Ana ja powiem ci, że chętnie na taki kurs mogłabym pójść


może coś jest w naszej okolicy?? Ja też bym poszła

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Diana 22:57, 20 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
To chyba czas to sprawdzić !!! byłoby super.........
Ana 23:00, 20 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
agata_chroscicka napisał(a)
Ana, nareszcie pooglądałam sobie jak jest u Ciebie. No i co tu dużo mówić - zrobiłaś piękny ogród w krótkim czasie i wiesz jak korzystać z wiedzy i doświadczenia Danusi i innych mądrych ludzi. I jeszcze dodam, że jako historyk sztuki jestem zachwycona popularyzatorską działalnością Moniki/kwiatholandii w dziedzinie rzeźby ogrodowej! I też uważam, że w takim reprezentacyjnym miejscu dobra rzeźba na pięknym postumencie będzie robiła wspaniałe wrażenie. A róże masz wspaniałe. Ta różowa niska to taka jest z natury czy jeszcze podrośnie - bo ja takiej mikrego wzrostu szukam na swoją powstającą rabatę różaną. Aha - i jeszcze tak jak nie przepadam za żwirkiem to przyznaję, że u Ciebie zagrał bardzo ładnie z tymi strzyżonymi formami. No i nowe pomysły człowiek podłapał, hehe


Agatko, ależ mi miło to czytać, no zarumieniłam się Dziękuję!

Wow, jesteś historykiem sztuki! Podziwiam i chylę czoła, piękny zawód!

Rózyczki na obwódki starałam się wybierać niskie, musiałam wiosną ściąć przemarznięte wierzchołki, może dlatego są bardzo niskie - Pastella (docelowo ma 60-80 cm) i Ballade (60-70 cm)

Mam jeszcze pomponellę (do 80 cm), ale nadal w pąkach - czekam na nią najbardziej

wszystkie moje różyczki mam ze szkółki Rosarium

http://www.rosarium.com.pl/k/?id=257&Pomponella-Ÿ
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
agata_chrosc... 23:17, 20 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Czyli jednak one takie normalnego wzrostu. A ja szukam takich na prawdę niskich na sam przód rabaty. A historykiem sztuki to ja jestem z wykształcenia i zamiłowania, a zawód to całkiem inny wykonywałam dopóki pracowałam. Bo teraz to kura domowa oczywiście.
____________________
ogród w Holandi
Ana 23:28, 20 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Czuć artystyczną duszę

A kura domowa (wiem, bo sama piastuję to ważne stanowisko) to ciężki kawalek chleba bywa
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
anna_studio 23:41, 20 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Ana napisał(a)
Dziękuję Danusiu, dziękuję Agatko Też lubię ...na niego patrzeć, bo jeszcze nie leżałam


.....to bardzo w moim stylu
Piękne zmiany...synuś słodki....
Pomysł z rzeźbą....trafiony....mnie dziś trafiło się z ranka wielkie szczęście...u Moniki
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Ana 04:49, 21 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Aniu wiem Zazdroszczę To na pewno będzie wielki smaczek dla ogrodu
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
grupa_trzyma... 16:06, 21 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Aniu! Bardzo podoba mi się zadaszenie Twojego tarasu. Napisz, proszę czym jest pokryty dach. Czy to poliwęglan? Jak to się zachowuje podczas deszczu, nie "bangla" za bardzo? I wpomniałaś też o pergotendzie, co to takiego. Przepraszam, ale nie doczytałam Twojego wątku do końca - jestem w trakcie, być może już o tym pisałaś? W takim razie będę czytać cierpliwie dalej. Podoba mi się też ta ażurowa ścianka, za którą trzymacie chyba drewno do kominka. Mogłabyś jej zrobić zdjęcie? Pliiis!
I chciałam Cię bardzo pochwalić. Twój ogród powstaje i robi się coraz piękniejszy. Twoje dodatki ogrodowe: lampy, lampiony, skrzyneczki z napisami. To wszystko moje klimaty. Uwielbiam taki wystrój. Widzę, że wiele rzeczy robisz sama. Także na blogu o tym czytam. Zazdroszczę Ci odwagi. Ja oglądam i wzdycham i ciężko mi się zebrać. Boję się, że coś mogę zniszczyć. Podziwiam Twoje poczucie estetyki. I widziałam, że zaglądamy na te same blogi. U Ity to chyba niedługo zamieszkam
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Ana 16:31, 21 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Aguś, strasznie mi miło, że do mnie zagladasz

Nie bój się probowac, zacznij od małych rzeczy, sosnowych deseczek, skrzyneczek ze strychu, po owocach z supermarketu Ita to kopalnia wiedzy i inspiracji, wiele się od niej nauczyłam!

Dach jest poliwęglanu, no troszkę bębni jak pada deszcz, ale my to bardzo lubimy a myslę, że jak dojdzie material pod spodem to troszkę ten dźwięk jednak wygłuszy jeszcze.

pergotenda to wloski system - podobny do markizy, ale bardziej stylowy...no i cholernie drogi (ok. 40 tys.).
Tu mozna poczytać i poogladać włoskiego producenta
http://www.corradi.eu/pages/standard.aspx?id=25

A tak to cudo wyglada



źródło: http://www.pergo-tenda.com/pergotenda-pt-60-image.htm

u mnie będzie PergotendANA Czyli tylko podwieszone fale z naturalnego lnu, bez żadnego mechanizmu...taka namiastka na naszą kieszeń


Zdjęcie schowka na drewno zrobię jak przestanie lac, ale to tylko pergola między slupem a ścianą przybudówki z dwóch stron...na dodatek chyba do wymiany, bo źle ulożylismy drewno i nam te kratki powybrzuszało
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies