Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

sylwik69 17:27, 15 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pięknie kwitnąco fajnie kora zgrywa się z trawami i ramami okien
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 18:57, 15 kwi 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Dziękuję Sylwia
Czy ktoś się pochyli i pomoże w obsadzeniu tego miejsca? Rabata ma długość 20 m i jest to strona zachodnia. Gleba raczej gliniasta. Wyobrażam tu sobie szpaler z różnych drzew. Na początek kupiłam 5 sosen fastigiata i 2 sosny malinki. Myślę jeszcze o variegatach i jakichś żółtych iglastych. Z liściastych może brzoza pędzla i buk kolumnowy czerwony.

Z tyłu jest skarpa obsadzona świerkiem srebrnym i sosnami. To będzie tło dla tych nowych nasadzeń.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
ZbigniewG 19:30, 17 kwi 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8904
Elka napisał(a)
A ja zawsze taka zła na siebie że bałagan wokół czynię, ale widzę że tak po prostu trzeba


Ela troszkę Cie zmartwię bo bałagan już ogarnięty

a kształty i kolory rozmaite na rabatę to już wiesz gdzie podpatrzyć
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Elka 09:19, 19 kwi 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Zbyszku byłam i podziwiałam. Ja ruszę z porządkami po świętach. Zaczerpnę inspiracji i będę sadzić moje nabytki
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Kawa 13:42, 23 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Hej hej Małopolanko
tez jestem maniaczką "chcę wszystko" ale z czasem życie zweryfikowało co u mnie rośnie a co nie chce
mój ogródek w prównnaniu do Twojego to malizna i w sumie nie ma gdzie poszaleć
u ciebie za to wow
ten szpaler hortensji przed skarpa to super pomysł
pięknie się u ciebie zmienia będę podglądać zmiany !
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Elka 13:13, 26 kwi 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
I u mnie wiosna rozkwita


____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
makadamia 13:22, 26 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
wiosna u Ciebie bardzo ładnie kwitnie

przegapiłam pytanie o tą zachodnią rabatę.

Powiem Ci, tych sosen to chyba trochę za dużo planujesz - cztery gatunki?
Nie za bardzo to widzę, i to jeszcze w szpalerze.
Buk czerwony dałabym gdzieś jako soliter. Jeśli w większych ilościach to raczej zielone.

I jakieś krzewy jako średnie piętro by się przydały.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Elka 23:46, 27 kwi 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Asia dzięki że zajrzalaś. Średnio mam kilka pomysłów na tydzień co do tego szpaleru. Spróbuję coś rozrysować i może wtedy będzie łatwiej póki co wczoraj trochę poplewilam. Była cudna pogoda. Prawie cały dzień na dworze.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
jolka 15:07, 28 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Elka napisał(a)
Jest i obwódka. Mam nadzieję że przetrwa parę sezonów.
I gdyby ktoś się pochylił i doradził co tutaj wprowadzić żeby nie było tak płasko

Zależy mi przy tym żeby nie wyrzucać tej irgi gdyż super zatrzymuje wodę spływającą przy intensywnych opadach.


Mam podobną jak TY skarpę, wrzuciłam na nią jeszcze tawuły i kosodrzewinę.
Zerknij sobie u mnie, może coś CI się spodoba I prześliczny ten murek kamienny na dole
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 15:20, 28 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Elka napisał(a)
Dziękuję Sylwia
Czy ktoś się pochyli i pomoże w obsadzeniu tego miejsca? Rabata ma długość 20 m i jest to strona zachodnia. Gleba raczej gliniasta. Wyobrażam tu sobie szpaler z różnych drzew. Na początek kupiłam 5 sosen fastigiata i 2 sosny malinki. Myślę jeszcze o variegatach i jakichś żółtych iglastych. Z liściastych może brzoza pędzla i buk kolumnowy czerwony.

Z tyłu jest skarpa obsadzona świerkiem srebrnym i sosnami. To będzie tło dla tych nowych nasadzeń.



Weź może jakoś poukładaj te rośliny na miejscu docelowym, poprzymierzaj, pokaż fotki Z tyłu masz leśne klimaty, więc raczej nie będziesz szpaleru pod linijkę sadzić, tylko pewnie jakoś tak nieregularnie. A bliżej kamiennej ścieżki może sobie jakieś kwiaty zaplanuj

Jakoś tak oczami wyobraźni zobaczyłam szpaler białych róż.. ze 20 krzaków.. np alba meidiland, albo swany, albo coś innego białego okrywowego... No i te róże mogłyby zatapiać się delikatnie w tych sosnach z tyłu (które posadzisz) i jednocześnie subtelnie lekko zachodzić na ścieżkę.. Szłabyś do domu jak Królowa wzdłuż tego kwietnego dywanu ...


Ech, normalnie rozmarzyłam się
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies