Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 22:36, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Martka u Danusi limonkowa, u mnie jasnojajeczna czyli kogiel- mogiel. Na 58 stronie znalazlam zdjęcie białej szałwi - to z początków tworzenia tej rabatki
Ależ mi się wstepne koncepcje rozjechaly z życiem. Owsiczka wymarła. Maki też poszły w jej ślady. Santolina roztyla się jak ja na tych covidowych obostrzeniach. Białe i maślane łubiny się straciły lub zmieniły kolor na fioletowy. Z pierwotnych nasadzeń ostały się jeszcze przetaczniki i szałwie walczące o przetrwanie ze ślimakami.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:54, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Frontowa herbowa w najlepszej odsłonie. To jest jej czas.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Johanka77 07:17, 14 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
wiklasia napisał(a)
Johanko, w końcu wk.rw na palisander, którym maz kilka lat temu potraktował te ścianę osiągnął masę krytyczną i wzięłam sprawy, a właściwie pędzel w swoje rece uzbrojona w odpowiedni kolor farby dokonałam ostatecznej korekty.
Wprawdzie palisander jeszcze gdzieniegdzie przebija ale już tak nie drażni, a i rośliny zyskały na urodzie na takim ciemniejszym tle.


Super!
A to czarny czy jakiś antracyt jest?

Frontowa wymiata!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 21:45, 14 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Frontowa boska .......a ta ściana daje świetne tło roślinkom
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
LIDKA 21:57, 14 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Ściana boska. Dałabym tam jakis klon lub deren. Coś wyższego.

Herbowa taka pełna. Podoba mi sie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
wiklasia 22:04, 14 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Asiu- na beczce z drewnochronu stało " wenge". Na próbniku był czarny, ale niekryjacy, czyli struktura drewna ma pozostać widoczna.
A frontowa to już prawie to, co bym chciała.

Magda - na frontowej są jeszcze dziury do załatania, ale idzie ku dobremu.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 22:11, 14 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Lidko - tak w tajemnicy Ci zdradzę, że klon już tam stoi sobie i się przymierza to tu, to tam. Tyle tylko, że skrzacik z niego na razie więc mało co go widać. Do końca tygodnia podejmę decyzję gdzie go ostatecznie zameldować. W sumie miał tu wylądować oczar z frontowej, ale miejscówka bardziej pod klona się nadaje, bo zacisznie, słonko za ostro tam nie operuje, tylko o podlewaniu nie mogę zapominać.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 09:01, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasia, biała szałwia bez dwóch zdań swój urok ma, wszystko jest kwestią sąsiedztwa obejrzałam rabatę z 58 i tak myślę, że nic nie trwa długo w ogrodzie, dlatego idę w drzewa byliny dodatkiem. Klonik ustawiać i oglądać, zanim się posadzi, też tak mam i dobry to patent! Wczoraj kupiłam dwa klony z myślą o jednej z rabat, ale wstawione tam zupełnie giną i są nijakie. Zdziwiłam się, bo dzień wcześniej widziałam na wystawie podobne zestawienie i wytrzeszczałam oczy z zachwytu. O co tu chodzi??? Nie wzięłam jednak też pod uwagę, że słońce tam już po południu przestaje pieścić, a bordowe klony jednak potrzebują słonecznego rentgena I teraz będę świrować, gdzie im i mi z nimi najlepiej będzie. Wiklasia, pozdrawiam i czekam na koglowo-moglową. Tego jeszcze nie było
ajka 09:23, 15 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
wiklasia napisał(a)
[img


Co to za piękne białe kwiatki? Jak długo kwitną?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
wiklasia 10:34, 15 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Aniu - a to pięciornik, krzew niezbyt cieszący się popularnością z uwagi na jego niepokorność. Ja by go ujarzmiać na przedwiośniu tnę dość konkretnie pozostawiając około 15 cm kępke. Do tej pory robiłam to rokrocznie. W tym roku nie cielam i obficiej zakwitł. W związku z powyższym przejdę na tryb cięcia co dwa lata.
Jak długo kwitnie? - w sumie nie zwracałam na to uwagi, ale raczej nie jest to roślina jak kometa, co to rozbłyśnie na chwilkę i zniknie. Zdaje się, że kwieciem wdzięczy się przez całe lato.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies