Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Martka 23:11, 09 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasiu, dopiero zdjęcia widzę, rabata wyszła świetna, może jeszcze kilka pustynników tam widzę? Ciemne drewniane ściany dają ładne tło. Brawo.
wiklasia 23:35, 09 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Marta - Ty pustynniki, a ja naparstnice oczami wyobraźni widzę. Bo na razie siewek nigdzie nie dostrzegam. W sumie jak mam te siewki dostrzec jak torebusia z nasionami naparstnicy leży w dalszym ciągu nierozpakowana?
Te pustynniki to aż musiałam sobie wyguglac. Fajne. Idę poczytać co z nimi i jak.
Próbowałam już z ostróżkami.
Próbowałam z odętką.
Wynik 2:0.
Klęska mnie spotkała jak Napoleona pod Moskwą.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:43, 09 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
No właśnie Anda!
Chwastów nie ma. Kto wymyślił takie słowo?
Przecież wokół nas są po prostu rośliny.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 15:30, 10 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Szukam "plasterków" do załatania tych dziur w koglu.
Zanim klon, którego tylko ja dostrzegam na tej rabacie (bo aktualnie rozmiarem to on nie grzeszy) i hortensja Big cośtam, co to na formę drzewka ją wyprowadzam nadadzą tej rabacie trójwymiar i wyciągną do góry.
Na pewno naparstnice tam chcę i dorzucę w przyszłym roku ipomeę z przodu w roli pełzacza i w roli czarnej kontrastowej plamy.
Ale więcej kwiatów mi tam trzeba. I to takich, które ślimakom nie smakują. I wpisują się w kolorystykę bieli, rozbielonej żółci, srebra, limonki.
Były jeżówki - pozżerane,
maczki kalifornijskie - obumarły,
odętki - zdematerializowały się,
ostróżki - spokoju wiekuistego zażywają ...

Podsuniecie trop?
Rabata ma słońce od około 8:00- 9:00 do 13:00.
Od zachodu chroni ją ściana.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 16:42, 10 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Mnie przychodzą na myśl:
świecznica o bordowych liściach,
brunnera
krwawnik ten najzwyklejszy kwitnący na biało
tojeść rozesłana
gillenia
runianka
tiarella
jarzmianka
bodziszek

tyle, że w zdecydowanej większości to bardziej liście niż kwiaty
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Johanka77 22:36, 10 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wróciłam z wakacji i mam masę dzikich ziół w ogrodzie
Jutro będę robić selekcję… nienaturalną.

Co do wypełniaczy, to może kopytnik na przód, a dalej jakieś trawki? Np stipy lub carexy jakieś…
Rabatka śliczna! Bardzo mi się podoba na tej ścianie.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
wiklasia 15:22, 11 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Johanko stipy powiadasz. Coś w tym może byc.

A jest tu na sali posiadacz głogu sliwolistnego?
Zainteresowało mnie to drzewko.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 15:57, 11 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956

Kiedy tniecie tawuły?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 19:03, 11 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasiu, biała pysznogłówka, biały przetacznik, biała liatra, rdest, ? Nie posiadam głogu ani tawuł, ale bardzo podoba mi się zestawienie kolorystyczne "bieli, rozbielonej żółci, srebra, limonki". Limonka - przywrotnik ostrokwiatowy? Mieczyk Green star? Hakonechloa?? ja jestem jej wschodzącą maniaczką.


wiklasia 20:53, 11 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Martuś, przewrotnik już jest - zajrzałam ostatnio do niego i zauważyłam, ze rozmnaża się, małe dzieciaczki ukryte z tyłu wychowuje, hakonka też wsadzona-ale na razie mizerne pojedyncze źdźbła, przetacznik 3 sztuki zasiedlają rabatę. Oprócz tego jest santolina, wydmuchrzyca, szałwią, irys, dziewanny, mikołajek, krwawnik kichawiec, rodgersja, klon, róża, ciemierniki, tawułka, hosty, melisa, dalie, hortensje i jeszcze jakieś trawki i dwa berberysy, i nawet bukszpan się tam zawieruszyl.

Podoba mi się pomysł z rdestem (jest biały ?), liatrą, a propozycja mieczyka naprowadziła mnie na dzwonek irlandzki.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies