Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

anbu 12:14, 07 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Niby do siebie mamy rzut beretem a moje wiśnie nie są w takim zaawansowanym stanie kwitnienia jak Twoje
____________________
Ania Ogród Ani :)
wiklasia 12:21, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Aniu - obfociłam tę, której stan zaawansowania kwitnienia jest najbardziej zaawansowany. Na pociechę dodam, że druga z wiśni dopiero w pąkach, a trzecia w tym roku ledwie parę kwiatków będzie miała.

A ta odległość na rzut beretem bardzo mnie kusi, by w lecie niby to przypadkiem przejechać rowerem koło Twojego przedpłocia i pod pozorem np. naprawy łańcucha rowerowego, który to niby przypadkiem właśnie mi spadł zatrzymać się na dłużej i bezczelnie powzdychać do Twojego ogrodu
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kim 19:27, 07 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Wiklasiu przeczytałam Twój wątek no Ci powiem mucha nie siada. Masz pięknie. Dzięki za odwiedziny u mnie.☺
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
la_estrellita 22:25, 07 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
wiklasia napisał(a)
Aniu - obfociłam tę, której stan zaawansowania kwitnienia jest najbardziej zaawansowany. Na pociechę dodam, że druga z wiśni dopiero w pąkach, a trzecia w tym roku ledwie parę kwiatków będzie miała.

A ta odległość na rzut beretem bardzo mnie kusi, by w lecie niby to przypadkiem przejechać rowerem koło Twojego przedpłocia i pod pozorem np. naprawy łańcucha rowerowego, który to niby przypadkiem właśnie mi spadł zatrzymać się na dłużej i bezczelnie powzdychać do Twojego ogrodu


No co Ty, jak już z tym upadłym łańcuchem pod płotem będziesz stać to zapukaj i poproś o plaster na zdarte kolano. Rannego będą musieli wpuścić i opatrzyć to pooglądasz sobie od właściwej strony płotu .

Pokaż zakupy. Proszę. Ja nie mogę kupować to sobie chociaż u innych popatrzę.
____________________
Agnieszka Gutlandia
wiklasia 22:49, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Agnieszko - taki też niecny plan mi się w głowie zalęgł, ale może nie z plasterkiem, ale np. z prośbą o jakiś śrubokręt albo o jakiś inny "niezbędnik" ratujący mnie z opresji .

Chciałabym móc się pochwalić nie wiadomo jakimi zakupami, ale na razie skromnie u mnie.
Jak sobie zrobiłam fotkę rabaty, którą będę przerabiać, to akurat część zakupów załapała się na zdjęcie - może wśród tych bohomazów dojrzysz doniczki z brunnerami i derenie, chłoptaś grab na fotkę się nie załapał.

Ta rabata idzie do przeróbki.
A plan jest mniej więcej taki:


wiśnia Nigra wiśnia Nigra wiśnia Nigra
brunnera(3 sztuki) świecznica (5 sztuk), stożek bukszpanowy, dereń IH (3 sztuki), żurawki
i z przodu to żółte to hakonechloe i kulki bukszpanowe

na tym zdjęciu powyżej zapomniałam wrysować kulki bukszpanowe i żurawkę przed stożka wrzuciłam (?) - czyli jak widzicie wersja nie do końca jeszcze ustalona, pewnie na bieżąco będę decydować.
A może zamiast hakonechloe dać tatarak, który i podczas zimowych miesięcy będzie widoczny?
Demolka zaplanowana na majówkę.





____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
la_estrellita 22:54, 07 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Dojrzałam
____________________
Agnieszka Gutlandia
Johanka77 23:00, 07 kwi 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Piękne masz kwiatusze!
A talent malarski bomba!
Od razu wszystko sobie wyobraziłam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
wiklasia 00:07, 08 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
a ja się Asiu zastanawiam czy za bardzo nie naciapkałam,
Może lepiej byłoby pod linijkę sadzić - rzędami?
I czy bordowe świecznice pod bordowymi nigrami to dobry pomysł?
I czy derenie dadzą radę w półcieniu?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 08:47, 08 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Jaki ładny wianuszek masz. Własnej roboty ?
I znów niesprawiedliwość klimatyczna. Ja też z Silesii a moja Śliwa na takim etapie rozwoju nie jest Czyżby kolejna co dogrzewa ogród nocą ?

p.s podziwiam zdolności malarskie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 09:04, 08 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dorka - pałętały się po domu różne duperelki to pozbierałam do kupy i wianek powstał
Dobra stara farelka w użyciu - czyli słoneczko przygrzewa i Nigry (ha, ha właśnie doszłam do wniosku, że ja to jednak Pissardi mam, a nie Nigry, ha,ha) kwitną.

Rzeczywistość u mnie jak widać buro-brązowa więc wrzucenie jakiegokolwiek koloru od razu ubarwia rzeczywistość, ale czy takie zestawienie dobrze będzie wyglądało w rzeczywistości?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies