Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

DorKa 09:28, 08 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Dorka - pałętały się po domu różne duperelki to pozbierałam do kupy i wianek powstał
Dobra stara farelka w użyciu - czyli słoneczko przygrzewa i Nigry (ha, ha właśnie doszłam do wniosku, że ja to jednak Pissardi mam, a nie Nigry, ha,ha) kwitną.

Rzeczywistość u mnie jak widać buro-brązowa więc wrzucenie jakiegokolwiek koloru od razu ubarwia rzeczywistość, ale czy takie zestawienie dobrze będzie wyglądało w rzeczywistości?


Zdolna bestia z Ciebie! Pięknie wyszło.
Nigra czy pissardi i tak na wyższym poziomie rozwoju

Kolorek potrzebny to fakt. Teraz podobno neony w modzie

Czy będzie pasowało przekonasz się jak zaczniesz wsadzać roślinki do ziemi. Najważniejsze ,że wiesz co chcesz posadzić. Potem tylko żonglerka doniczkowa i po paru podejściach będzie super!Hakonke bym zostawiła i tak będą bukszpany więc na braki zimowe narzekać nie będziesz. Trzymam kciuki za majowe prace!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 12:04, 08 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Feniksie, jak zaglądam regularnie to cisza, jak nie zajrzę kilka dni, to wątek rozpędzony...!
Osobiście nic do łysych nie mam, więc bardzo się cieszę z Twojego wyboru Rabatę super rozpisałaś. Zastanawiam się nad świecznicami, czy nie za ponure jako towarzysze Pissardi... Choć pięknie biało kwitną. I tak myślę, czy do tych brunner nie pasowałyby bardziej Ice Dance, choć pewnie Asia Makadamia zmyłaby mi głowę za proponowanie pod bordowe drzewa paskowanych trawek Hakone są super, ale jednak wiosną będzie łyso, patrzysz na tą rabatkę zimą? Bo Ice Dance wyglądają u mnie jakby zimy nie było, a hakonki dopiero piórka wypuszczają. Brunnery też nikną na zimę. Chyba bym wzięła trawy widoczne zimą. Ale wiesz, ja Ci tu doradzam, a nad swoją rabatą wiśniową wciąż się głowię
P.S. Wianek mnie zachwycił, piękny, gustowny i własnoręcznie zrobiony. No zazdrość, tak trzy w jednym umieć połączyć
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 13:30, 08 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mistrzowski wianek! Ja nie mam takich talentów, a szkoda.
I widzę też talent Picassa Fajna rabatka z tego Ci wyjdzie!
____________________
wiklasia 23:23, 08 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Agatko - jakbyś mi w głowie siedziała - te same wątpliwości podnosisz, nad którymi się głowię - bordo Pissardi i bordo świecznica pod nią - ciemność w kolorze bordo tam nastanie, ale liczę na te jej białe kwiatostany, ewentualnie może zielone naparstnice z białymi lub bladoróżowymi kwiatostanami?
zanim brunnery wystartują to nawtykam tam cebulowych, a hakone może podmienię na tatarak (nie zanika i też żółtozimowy).
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:42, 08 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Nie komplementujcie tak, bo jeszcze uwierzę i (o zgrozo!) artystką - malarką zostanę .

A tak na poważnie:
czy jak wiśnie tak regularnie, jak na defiladzie posadzone w równych odstępach, to czy sadzenie plamami pod nimi to nie mieszanie stylów? Może rzędami byłoby lepiej i wtedy bardziej spójnie by było?
Tylko znowu - sam kształt rabaty taki niedookreślony, bo niby symetryczne półkole, ale jednak zwężające się w kierunku dalszych rabat.

Napiszcie o swoich odczuciach.
Cenię zwłaszcza uwagi krytyczne, bo to one otwierają mi oczy najbardziej.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 08:29, 09 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Nie komplementujcie tak, bo jeszcze uwierzę i (o zgrozo!) artystką - malarką zostanę .

A tak na poważnie:
czy jak wiśnie tak regularnie, jak na defiladzie posadzone w równych odstępach, to czy sadzenie plamami pod nimi to nie mieszanie stylów? Może rzędami byłoby lepiej i wtedy bardziej spójnie by było?
Tylko znowu - sam kształt rabaty taki niedookreślony, bo niby symetryczne półkole, ale jednak zwężające się w kierunku dalszych rabat.

Napiszcie o swoich odczuciach.
Cenię zwłaszcza uwagi krytyczne, bo to one otwierają mi oczy najbardziej.


Ja się nie znam ale napiszę o moich doświadczeniach Na mojej nigrowej jak można sie spodziewać 3 nigry rosną. Jak u Ciebie, prosto w równiutkich odstępach. Tetris nieustanny na tej rabacie trwa od zeszłego roku. Pierwotnie miałam misz masz i nie spodobał mi się. Aktulanie rabata jeszcze nie skonczona ale jeden zabieg spodowodował,że w końcu jestem zadowolona. Posadziłam seslerię w 2 rzędach naprzemienne w formie wachlarza. Po całej długości rabaty. Jeszcze nie wiem jak będzie docelowo wyglądać ta rabata ale sesleria w tej formie mi się podoba. Porządkuje ten trudny kształt ( półkole )
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 15:56, 11 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Agatko - jakbyś mi w głowie siedziała - te same wątpliwości podnosisz, nad którymi się głowię - bordo Pissardi i bordo świecznica pod nią - ciemność w kolorze bordo tam nastanie, ale liczę na te jej białe kwiatostany, ewentualnie może zielone naparstnice z białymi lub bladoróżowymi kwiatostanami?
zanim brunnery wystartują to nawtykam tam cebulowych, a hakone może podmienię na tatarak (nie zanika i też żółtozimowy).

Naparstnice są rewelacyjne. Kwitną cały sezon, jeśli będziesz przycinać przekwitające kwiatostany i nawozić.Myślę, że to super pomysł. Chyba Ci go podbiorę
Patrząc na różne inspirki widzę, że jeśli drzewa są nasadzone symetrycznie, to w większości przypadków nasadzenia pod nimi również. Choć są też takie, które te same nasadzenia mają powtórzone ale niesymetrycznie Ja bym poszła w to drugie, bo choć lubię symetrię, to jedynie w pewnych granicach Nasadziłabym kilka konretnych gatunków rozłożonych niesymetrycznie ale po całości. Mam nadzieję, że rozumiesz Ale Wiklasiu, sama chyba musisz sobie odpowiedzieć, jak lubisz, bo oglądam tu też piękne ogrody, które wszystko mają pod linijeczkę i są cudne. Tyle, że ja u siebie wolę inaczej
Jedyne, czego bym unikała, to sadzenia różnych roślin nie powtarzających się. To już przećwiczyłam pod moimi Pissardi. Wyszło tragicznie)
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 15:43, 14 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956

Młokos grab.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
la_estrellita 15:58, 14 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
No ja przepraszam ale w tym ujęciu wygląda na całkiem rosłego młodzieńca .
____________________
Agnieszka Gutlandia
wiklasia 10:03, 19 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Spektakl wiosenny w pełnym rozkwicie:
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies