Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Kasia_CS 19:47, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A gdyby tak rozplenice z rozchodnikami? Takie sztandarowe, ale piękne zestawienie. Do tego jeżówki np
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 19:57, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z racji, że upominasz się o uwagi krytyczne, to zapytam, czy koszenie tego trójkącika z trawy (powstałego przy kole z kostki) nie jest upierdliwe?
Nie wiem jak to wygląda w szerszym oglądzie, ale tu aż się prosi i likwidację okręgu i wymodelowanie rabaty w półkole.
Piękne masz te morelowe tulipany!
Pięknie wymodelowałaś kształt rabaty przy tarasie. Ma spory potencjał!


I tu się ze wszystkim z Hanią zgadzam.

Tulipanki morelowe prześliczne. Jak dobrze, że nie wszyscy sadzą różowe
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
wiklasia 20:40, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu - oczywiście, że jest upierdliwe
Taki dziwny układ geometryczny powstał bo chciałam zachować taką samą szerokość ścieżki trawnikowej (tej łukowatej), a potem na osi widokowej tarasu chciałam odsunąć rabatę od krawędzi tarasu, a jednocześnie łuk tej odsuniętej rabaty miał być "równolegle" do kształtu tarasu, no i w tym punkcie krytycznym wymyśliłam to koło właśnie.
Jak w takim razie proponujesz poprowadzić nową linię rabat?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Zana 20:55, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiklasiu, poproś Asię/Makadamię. Już ona Ci to wyrysuje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
wiklasia 21:03, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Anula - już męczę naszą Asię o rabaty mieszane
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Zana 21:07, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Myślę, że dla Asi taki machnąć taki rysuneczek to jak bułeczka z masełkiem. Ona chyba kocha to robić.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
wiklasia 21:08, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
a ciągnąc temat tulipanów - moimi ulubionymi są te co poniżej różowe z pomarańczową obwódką (choć muszę zaznaczyć, że odcień na zdjęciu z lekka przekłamany)
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 21:12, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Kasiu - zestaw rozplenice+rozchodniki+jeżówki też już zaplanowany - na podwyższonej rabacie. Z przemeblowaniem czekam aż tulipany na podwyższonej przekwitną i wtedy wprowadzam tam ten zestaw.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 21:12, 28 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
wiklasia napisał(a)
Haniu - oczywiście, że jest upierdliwe
Taki dziwny układ geometryczny powstał bo chciałam zachować taką samą szerokość ścieżki trawnikowej (tej łukowatej), a potem na osi widokowej tarasu chciałam odsunąć rabatę od krawędzi tarasu, a jednocześnie łuk tej odsuniętej rabaty miał być "równolegle" do kształtu tarasu, no i w tym punkcie krytycznym wymyśliłam to koło właśnie.
Jak w takim razie proponujesz poprowadzić nową linię rabat?


Rysunek znakomicie wyjaśnia Twój tok rozumowania i nic Ci nie można zarzucić jeśli chodzi o trzymanie się zasad projektowania.
Mam u siebie taki trawiasty trójkącik na zetknięciu półkolistej rabaty frontowej, grysu na podjeździe i trawiastej ścieżki. Podczas koszenia dostaję w tym miejscu amoku. Zreformować już tego nie mogę.

Wiklasiu, cały mój ogród powstał na oko. Nie używałam sznurków, węży ogrodowych ani palików, bo nie wiedziałam, że tak się robi. Patrzyłam, dumałam o koszeniu i szerokości rabat. Kiedy rośliny zarosną rabaty, lekkie dysproporcje krągłości zanikają ( bo coś tam się wylewa, zwiesza, rozrasta. Gdyby to był ogród geometryczny, ze żwirkiem, z betonowymi płytami w trawniku, to byłoby inaczej. Trzeba by ściśle przestrzegać reżimów wymiarowych. Sprawdź to sobie w terenie- jaki tam musi być kształt, żeby kosić płynnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 21:23, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Wiklasiu nic mądrego nie powiem odnośnie kształtów

ale tulipany masz piękne -i nowy kształt rabaty przy tarasie wyszedł super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies