Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Kawa 11:48, 22 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
moze ta pierwsza to black beuty
ale dziewczyny coś mówią o read hed

niestety jestem kiepska w rozpoznawaniu roślin
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 11:55, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)


Ooo - o to właśnie chodziło!
Teraz już wiem co i jak

coś mi się zdaje, że przy drzwiach do kotłowni to placyk trzeba zrobić a te iglaki pociągnąć jeszcze w bok, żeby "kącik gospodarczy" zasłoniły

Ten burdelik gospodarczy na dosyć wąskim chodniku stoi.... i nie zawsze tak wyglada.
Nie chiałabym tam dawać iglaków, bo to bardzo mokry zakątek, jest tam tez kranik z wodą...Moja mam w takim miejscu i z iglakami właśnie po kilku latach miała dużą wilgoć na ścianę wyłażącą... usuwanie wszystkiego, suszenie ścian - masakra....Poza tym też nie chciałabym zaslaniać okna... Na razie są tam różaneczniki CW
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:56, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Kawa napisał(a)
moze ta pierwsza to black beuty
ale dziewczyny coś mówią o read hed

niestety jestem kiepska w rozpoznawaniu roślin

Ja też...zobaczymy...na zdjęciu nie widać, ze ona naprawdę mocno czarna Mój kiciuś
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
lindsay80 12:09, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
u mnie taki mączniak na berberysach się pojawił - ale popryskać nawet nie ma jak - nadal deszcz nie odpuszcza.

Z rozplenic o takich ciemnych kłosach jest jeszcze Viridiscens - ja właśnie mam tą odmianę.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:52, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ania, ja bym była Ci bardzo wdzięczna gdybyś obfociła te Twoje ML przy wykuszu, bo na wiosnę chcę Variegatusy zastąpić ML pod oknami - parapet mam na wysokości 150 cm.
____________________
Tu ma być ogród :)
Makusia 13:33, 22 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ania ale stipa wsadzona tam z myślą o przetrwaniu zimy- specjalnie wciśnięta między lawendę, żeby jej ciepło było
Ja uwielbiam stipę, i mimo, ze nie wiem gdzie, to wiem, że ją chcę- najlepiej wszędzie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AniMa 13:48, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
lindsay80 napisał(a)
u mnie taki mączniak na berberysach się pojawił - ale popryskać nawet nie ma jak - nadal deszcz nie odpuszcza.

Z rozplenic o takich ciemnych kłosach jest jeszcze Viridiscens - ja właśnie mam tą odmianę.

Kupiłam sobie nowiutki opryskiwacz. Dzisiaj pryskam....
Faktycznie ta Viridiscens podobna do mojej.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 13:49, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
lindsay80 napisał(a)
Ania, ja bym była Ci bardzo wdzięczna gdybyś obfociła te Twoje ML przy wykuszu, bo na wiosnę chcę Variegatusy zastąpić ML pod oknami - parapet mam na wysokości 150 cm.

Obfoce po pracy na pewno. Jak uda się wrzucic z komórki, to będą jeszcze dzisiajAle nie obiecuję, bo ostatnio przez 2 tygodnie stronka mi na komórce nie działała....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 13:50, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Makusia napisał(a)
Ania ale stipa wsadzona tam z myślą o przetrwaniu zimy- specjalnie wciśnięta między lawendę, żeby jej ciepło było
Ja uwielbiam stipę, i mimo, ze nie wiem gdzie, to wiem, że ją chcę- najlepiej wszędzie

HIHIH. Rozumiem teraz:0 Będzie jej cieplusio

Martuś ja też mogłabym mieć połowę działki w stipie Mój kocur te z ją uwielbia. Zakochany wręcz w niej jest
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
lindsay80 13:54, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AniMa napisał(a)

Obfoce po pracy na pewno. Jak uda się wrzucic z komórki, to będą jeszcze dzisiajAle nie obiecuję, bo ostatnio przez 2 tygodnie stronka mi na komórce nie działała....


ja poczekam sobie spokojnie - teraz to i tak tylko rozeznanie robię, a sadzenie do wiosny zostawiam.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies