Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 21:46, 15 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Niestety mieszkam zbyt daleko...dziś tropiłam ziemię jeżdżąc w promieniu 5 km,nawet coś znalazłam ale nie dotarłam do właściciela.Nadzieja jest ale na wiosnę...kurczę a ja bym chciała już!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:52, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Udało mi się dziś powiązać stipę i ogarnąć skarpę przed zmrokiem.Było przyjemnie ciepło i jeśli ta pogoda się utrzyma,to nie będzie ostatnia rzecz jaką zrobię w ogrodzie wolę pracę w ogrodzie niż sprzątanie w domu,bo na dłużej widać efekty
Nikt nie wypowie się odnośnie rabat z poprzednich stron?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Magleska 20:07, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Może daj pytania do pojedynczych z projektowania ? Albo do dziewczyn co umieją planować i pomagać- zajrzyj i poproś o pomoc ...... ja najczęściej jak wymyślałam co chce ,to próbowałam sobie w gardenpuzzle zaplanowac ,albo w paint-sie maziajki robiłam .......tak mniej więcej ..... a w realu to przesadzałam ,aż do skutku ..... i nadal jeszcze będę ,bo nie skończyłam .....
A sama co byś chciała tam mieć na tych rabatach ? Minimalnie? ,drzewka? ,kwiaty ? Trawy? Bukszpany? Cieżko doradzać jest komuś .....
Ja tak sie bawiłam np .....tylko nie śmiej sie głośno ,bo planować i pomagać nie umiem ....zresztą rysować tez nie

Stolik i 2 krzesełka ( taki mały tarasik na żwirku lub kostce do wypicia szybkiej kawy z sąsiadką ....i roślinki wokół
Myśle ,że po tym moim poście ,to już więcej ode mnie pomocy nie będziesz chciała hihihi marny ze mnie projektant
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwik69 20:23, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Magleska napisał(a)
Może daj pytania do pojedynczych z projektowania ? Albo do dziewczyn co umieją planować i pomagać- zajrzyj i poproś o pomoc ...... ja najczęściej jak wymyślałam co chce ,to próbowałam sobie w gardenpuzzle zaplanowac ,albo w paint-sie maziajki robiłam .......tak mniej więcej ..... a w realu to przesadzałam ,aż do skutku ..... i nadal jeszcze będę ,bo nie skończyłam .....
A sama co byś chciała tam mieć na tych rabatach ? Minimalnie? ,drzewka? ,kwiaty ? Trawy? Bukszpany? Cieżko doradzać jest komuś .....

Tak wiem...przy tarasie na pewno cisy lub bukszpany zasłaniające bok tarasu,laurowiśnie zamiast różaneczników,jakieś kulki,także coś na pniu,trawy do cienia,coś kontrastującego ciemną zieleń może hakone.To powierzchnia 21m2 a więc sporo.Nic więcej nie przychodzi mi do głowy
A przedogródek..cóż wzdłuż ogrodzenia widzę szpaler drzew i rabatę 3-4m szeroką.Taka klasyka,Gorzej podokienna,ale tam jeszcze dużo pracy na wiosnę.Płytki na cokole i kostka,więc teren sam się ukształtuje..
W pojedynczych pytaniach ciężko uzyskać odpowiedź.Bardzo mało osób tam zagląda.Śledzę na bieżąco! ale muszę spróbować
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:26, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Magda nie przesadzaj! całkiem nieżle kombinujesz,podobny układ będzie z prawej strony domu,wyjście z kuchni i przy kuchni, na kawkę i łapanie promieni słońca szczerze dziękuję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Magleska 20:31, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Albo jakoś tak

Rabatki z traw ,czy róż .... wzdłuż chodniczka do domu ,a pod oknami tylko opaski z bruku ,czy kamyczka ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:33, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
sylwik69 napisał(a)
Magda nie przesadzaj! całkiem nieżle kombinujesz,podobny układ będzie z prawej strony domu,wyjście z kuchni i przy kuchni, na kawkę i łapanie promieni słońca szczerze dziękuję

A które to zdjęcie ? Sugerowałam sie tą stroną ,że tu kuchnia , bo ja mam po tej stronie i właśnie mam tam szybki stolik przez okno kawę podaje
Ps . A masz gardenpuzzle ? Tam trochę ograniczeń jest ,ale mi sie fajnie wymyślało
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwik69 20:41, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Magleska napisał(a)

A które to zdjęcie ? Sugerowałam sie tą stroną ,że tu kuchnia , bo ja mam po tej stronie i właśnie mam tam szybki stolik przez okno kawę podaje

To duże okno to kuchnia,jest połączona z salonem i zajmuje cały zachodni-prawy bok domu.Tam będzie mały tarasik Jeśli chodzi o rabatki przy ścieżce wejściowej to róże odpadają...myślałam o danice lub lawendzie z trawami,tutaj praży cały dzień.To muszą być niezawodne rośliny
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Magleska 20:48, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
sylwik69 napisał(a)

To duże okno to kuchnia,jest połączona z salonem i zajmuje cały zachodni-prawy bok domu.Tam będzie mały tarasik Jeśli chodzi o rabatki przy ścieżce wejściowej to róże odpadają...myślałam o danice lub lawendzie z trawami,tutaj praży cały dzień.To muszą być niezawodne rośliny

To lawenda będzie mieć raj mam przy tarasie - przy skalniaku i faktycznie w słońcu rośnie niesamowicie
To już jakiś pomysł jest ....lawenda ,trawy( stipa ? Albo turzyce ? ? i coś zimozielonego by sie przydało ( kulki bukszpany ,danici ,albo jakieś na pniu sosenki ? )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwik69 20:58, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Widzę tu pasujące do elewacji szczepione na pniu świerki o srebrnej barwie /nie znam nazwy/ i niebieskawo-szare trawy uzupełnione inną rośliną.Nie chciałabym zbyt dużo gatunków
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies