Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

eVka 17:06, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)
Korzystając z pogodnej niedzieli wyszłam do ogrodu.Szczęśliwa,że oderwałam się od garów i mopa: poradliłam rabatki zbite od deszczy,przyciełam wszystkie kocimiętki/a mam ich sporo/,popatrzyłam na ten mój ogród krytycznie z wszystkich stron i postanowiłam dokonać wiosną zmian
Wciąż szukam ziemi ogrodowej,aby ją rozplantować wokół domu i przekopać z obornikiem.Oferowane 16 zł za tonę okazały się kiepskiej jakości.Czarna z wyglądu po wyschnięciu okazała się piaskiem,iłem i nie wiem czym jeszcze
Bez ziemi i jej przygotowania wszelkie prace na wiosnę nie będą miały sensu pomijając fakt ułożenia chodniczków z płyt... chęci mam i najwyżej będę dłubać etapami rabaty podokienne i przedogródek.


Sylwia koniecznie poszukaj kompostu, może macie gdzieś kompostowanię miejską/gminną. Kosztuje wtedy grosze, a nie ma nic lepszego na małe podniesienie terenu i wzbogacenie gleby w próchnicę.
U nas tona po 20 zł, a że kompost lekki, na tonę wchodzi duuużo.
____________________
anulajda 17:19, 13 lis 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Fajnie że już w nowym domu jesteście, życzę samych radosnych i szczęśliwych dni ))
Dom piękny )) biała elewacja plus szarość okien uwielbiam to połączenie a teraz ogród jak już mieszkasz to na pewno przyśpieszy bo zawsze to inaczej jak ma się go już na miejscu )))
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Magleska 20:46, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Plany są ja będę podglądać , bo z planowania jestem noga ..... ale potencjał widzę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 09:19, 14 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Masz śliczny domek powodzenia w realizacji planu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
sylwik69 17:41, 14 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)


Sylwia koniecznie poszukaj kompostu, może macie gdzieś kompostowanię miejską/gminną. Kosztuje wtedy grosze, a nie ma nic lepszego na małe podniesienie terenu i wzbogacenie gleby w próchnicę.
U nas tona po 20 zł, a że kompost lekki, na tonę wchodzi duuużo.

Tak wiem, dlatego pytam,szukam,dzwonię.Nawet tam gdzie składałam deklarację o wywóz śmieci każdy wzdryga ramionami.Kompostownia? a co to ? z daleka nie opłaci się transportować.Będę szukać wśród rolników
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 17:45, 14 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ania,Magda,Dorka dziękuję za miłe słowa.To prawda,jak się jest na miejscu więcej można zdziałać i choćby na godzinkę wyskoczyć do ogrodu...ach gdyby było odrobinę cieplej! oczekuję nie tylko kibicowania ale Waszej pomocy i szczerych rad!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Szarobialy 19:04, 14 lis 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Oj, nie mam dobrych informacji. W ubiegłym roku też szukałam kompostu. W końcu dzwoniłam nawet do zarządu ogródków działkowych, że o podpytywaniu w Zieleni Miejskiej nie wspomnę. Reakcja taka jak piszesz wyżej. Każdy tylko wzruszał ramionami. Mimo wszystko powodzenia.
Pozdrawiam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
eVka 20:02, 14 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Z ta informacją to różnie bywa, dzwoniłam kiedyś do naszej miejskiej spółki, która zajmuje się odpadami i m.in. kompostowaniem i nic nie wiedzieli o sprzedaży kompostowaniu
____________________
DorKa 11:21, 15 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ciężko jest naprawdę. Ewie udało się
Mnie też ostatecznie jeszcze nie udało się nic znaleźć. Znalazłam ok 30 km dalej ode mnie ale worek 25 kg kosztuje 45 zl. To chyba lekka przesada
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 19:56, 15 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ciężko jest naprawdę. Ewie udało się
Mnie też ostatecznie jeszcze nie udało się nic znaleźć. Znalazłam ok 30 km dalej ode mnie ale worek 25 kg kosztuje 45 zl. To chyba lekka przesada


Masakra, ja za tonę 20zł plus transport. Jak któraś z okolic Wrocka to ja mogę odstąpić małą ilość za roślinki np., ale dopiero na wiosnę, bo będę kolejną partię zamawiać.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies