Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 17:57, 02 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)


Niestety pogoda nie sprzyja pracom w ogrodzie. Nie wiem kiedy ja dokończe robic rabatę i sadzic cebule... chyba jutro.
Co do tunelu do możesz powiedzięc mnie wiecej ile kosztował?

A ja szykuję się na niedzielę ma być u mnie słonecznie. Nie pamiętam dokładnie ale około 270 zł ma wymiary 2x3m
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasja83 13:24, 06 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Sylwia fajny domek!!!Pewnie wszystko pachnie jeszcze farbą i taką nowością-fajnie!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
sylwik69 22:31, 08 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasja83 napisał(a)
Sylwia fajny domek!!!Pewnie wszystko pachnie jeszcze farbą i taką nowością-fajnie!

dzięki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 14:04, 12 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Korzystając z pogodnej niedzieli wyszłam do ogrodu.Szczęśliwa,że oderwałam się od garów i mopa: poradliłam rabatki zbite od deszczy,przyciełam wszystkie kocimiętki/a mam ich sporo/,popatrzyłam na ten mój ogród krytycznie z wszystkich stron i postanowiłam dokonać wiosną zmian
Wciąż szukam ziemi ogrodowej,aby ją rozplantować wokół domu i przekopać z obornikiem.Oferowane 16 zł za tonę okazały się kiepskiej jakości.Czarna z wyglądu po wyschnięciu okazała się piaskiem,iłem i nie wiem czym jeszcze
Bez ziemi i jej przygotowania wszelkie prace na wiosnę nie będą miały sensu pomijając fakt ułożenia chodniczków z płyt... chęci mam i najwyżej będę dłubać etapami rabaty podokienne i przedogródek.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:03, 12 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Oto pierwsza podokienna przy tarasie,cienista,wymiary 3mx7m

____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:08, 12 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
I druga rabata do zagospodarowania na wiosnę - frontowa


Miejsce od zachodu,bardzo słoneczne.
Wszelkie wasze pomysły i sugestie mile widziane
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:33, 12 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
makadamia napisał(a)
Połączyłabam te koncepcje i wyszło mi coś takiego:



Z tego na kulce zrezygnowałam, bo faktycznie trudno będzie dostać tak wysoko szczepione drzewko. Poza tym, pod oknami przydałyby się masywne krzewy i razem z masywną koroną to by już za ciężko wyglądało.

Zrobiłabym kompozycję stożkowo-kulkową, z boków posadziła hortensje, fa froncie, jako obwódka - carexy, po obu stronach rabaty - "murek" bukszpanowy. A pomiędzy nimi - mieszaninę hostowo-bodziszkowo-trawiastą.
Jeśli chcesz bardziej kwitnąco, to zamiast host np.: liliowce i orliki podobno dają radę w półcieniu.


Tu propozycja Asi z ubiegłego roku! ale ten czas leci... kusi mnie laurowiśnia,dałaby radę u mnie na zachodzie i byłaby osłonięta murem..
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
eVka 23:06, 12 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Stożkowo-kulista plus lekkie trawy i np szałwia omszona to chyba już klasyk, który zawsze się sprawdzi. Będę u siebie przy tarasie też taki zestaw robić.
____________________
kasja83 12:56, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Plan na wiosnę jest. Czyli co?Frontowa i cienista przy tarasie??
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
sylwik69 16:19, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)
Stożkowo-kulista plus lekkie trawy i np szałwia omszona to chyba już klasyk, który zawsze się sprawdzi. Będę u siebie przy tarasie też taki zestaw robić.

Ewa to prawda! ale szałwii mam bardzo dużo i bardziej lubi słońce.Nie bardzo widzę ją koło tarasu... może w przedogródku trawy jak najbardziej będą
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies