Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

alis 15:13, 07 sie 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Pokażż fotki Sylwio, lubię takie zakupy
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
sylwik69 19:47, 07 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Oczywiście zrobię fotki,jak się uporam z przygotowaniem rabaty gdzie mają trafić moje roślinki.Kupiłam też 1 szt skrzypu na próbę choć tak naprawdę nie wiem gdzie go posadzić,lubi mokro ale jak się zachowuje zimą?muszę poczytać..
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:27, 08 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Rozsadzone turzyce



Jeszcze je wykorzystam,narazie niech się dobrze zakorzenią
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:42, 08 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423

Nad tym kawałkiem pracuję.Posadziłam bukszpanowe kule w nierównych odległościach i przymierzam berberysy kolumnowe.Pas jest wąski,wiec nie wiem czy to dobry pomysł,moze zamiast berberysów tylko trawki i byliny?czekam na opinie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:50, 08 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423

Berberys zielony kolumnowy,rabata długości 15m,za nimi Red Baron,potem rozplenice,przymierzam pomiędzy trawami jeżówki,ale nie mam pewności czy bedzie to dobre miejsce dla nich.Komentujcie dopóki coś można zmienić,wiem ze brakuje tu koloru i najniższego piętra.Miejsce jest nasłonecznione cały dzień
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 21:22, 08 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rozplenica rozkłada się na metr średnicy (chyba, że to któraś z niskich). Zasłoni skutecznie RB. U Polinki zastosowałyśmy ID, ewentualnie może być Silver Sceptre.

Pod carexy i RB koniecznie ziemia musi być przekopana z korą i piaskiem jeśli ziemia jest zbita, ciężka. Jeśli nie to wystarczy kora (sporo).
Musisz dac większe odległości, bo berberys zmężnieje, RB też
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 21:54, 08 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Sylwia, widzę, że już się dzieje Super
____________________
AsiaDziałeczka Asi
sylwik69 14:45, 09 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Rozplenica rozkłada się na metr średnicy (chyba, że to któraś z niskich). Zasłoni skutecznie RB. U Polinki zastosowałyśmy ID, ewentualnie może być Silver Sceptre.

Pod carexy i RB koniecznie ziemia musi być przekopana z korą i piaskiem jeśli ziemia jest zbita, ciężka. Jeśli nie to wystarczy kora (sporo).
Musisz dac większe odległości, bo berberys zmężnieje, RB też[/quote/]


To chyba tradycyjna rozplenica,sprzedający nie znał odmiany.Pod tą czarną ziemią jest piasek ale kora jak najbardziej będzie wysypana.Berberys sadziłam co 50cm,zalezy mi aby utworzył żywoplot.Tak myślałam że RB zostanie wchłonięty przez rozplenice ale w tej chwili jest podzielony na wiele sadzonek i dam mu czas do wiosny a potem zmienię mu miejsce.A co z jeżówkami?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 17:17, 09 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sylwio, pod RB i carexy nie chodzi o to aby wyściółkować korą, a o to aby korę przekopać z ziemią. Jesli jest tylko sypnięta ziemia na piach to bardzo źle. Powinna być nowa ziemia zawsze przekopana/zmieszana z rodzimą. Sypnięcie daje efekt warstw tortu. Gleba przez kilka lat nie ma możliwości na połączenia kapilarne (podsiąk), ani na przekazanie flory i fauny (gleby). Na kilka lat powstanie martwica nałożonej ziemi zanim zatętni glebowym zyciem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 20:03, 09 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Sylwio, pod RB i carexy nie chodzi o to aby wyściółkować korą, a o to aby korę przekopać z ziemią. Jesli jest tylko sypnięta ziemia na piach to bardzo źle. Powinna być nowa ziemia zawsze przekopana/zmieszana z rodzimą. Sypnięcie daje efekt warstw tortu. Gleba przez kilka lat nie ma możliwości na połączenia kapilarne (podsiąk), ani na przekazanie flory i fauny (gleby). Na kilka lat powstanie martwica nałożonej ziemi zanim zatętni glebowym zyciem.



Ok rozumiem,postaram się przekopac gdzie tylko możliwe.Dziękuje za cenne uwagi
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies