Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 11:28, 19 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
asiak napisał(a)
Miłej pracy w ogródku

Dzięki ASIA!ogórki i fasolka zebrana,rośliny posadzone a moje nowe nabytki narazie cieszą oczy w donicach.Ach kiedy ten urlop,już nie moge się doczekać..
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 11:35, 19 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Basilikum napisał(a)
ale fajne zakupy
ja dzis o malo nie kupilam rozchodzika takiego o ciemnych lisciach ale walnelam sie po lapkach. Kupie w Pl

Iza fajne zakupy to robili inni,ludzi jak mrówków,pełne kosze i trawy i jesienne zestawy na tarasy,ja tylko skromnie miskant chiński,proso heavy metal,trzmielinę drobną i rozchodnika.Ale kto biednemu zabroni poogladać?tego o ciemnych liściach też mam,próbuję rozmnożyć z gałązek które pocięłam na mniejsze odcinki.Zobaczymy czy się uda..Pogoda dziś piękna a tu trzeba zostawić ogród i do pracy.Pozdrawiam
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
bata 20:40, 20 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Sylwia witaj, wpadam z rewizytą - pytałaś mnie, gdzie stworzyć plan rabat - to tylko microsoft word i wklejane autokształty, tylko później kilka dziwnych kroków by przerobić to na obraz i wkleić na forum

widzę, że jesteśmy na podobnym etapie - powstawania rabat,
też przymierzam się do red barona, ale na razie czekam co Danusia mi doradzi, aaa jak możesz to pokaz mi tego białego rozchodnika - ja mam tylko różowego, zresztą wycięłam mamie kilka gałązek, wsadziłam w rabate i super rosną

muszę skorzystać z rad Toszki co do sadzenia traw, aby pięknie rosły


pozdrawiam
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Toszka 21:24, 20 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kochane, jak sadzić trawy i jak o nie dbać to najwięcej dowiecie się na wątku u Polinki

(za protetyka nie płacę)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 21:30, 20 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Beato witaj! fotki zrobię ,bo rozchodnik biały ma olbrzymie kwiaty i wart jest miejsca w ogrodzie,ładnie się komponuje z trawami.Dziś przyjechała przekompostowana kora z ziemią,więc szykuję sobie zajęcie na czas urlopu.Za radą Toszki wzbogacę ziemię.Jeszcze tylko rozejrzeć się za obornikiem...damy radę!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:36, 24 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dziś niespecjalny dzień..przeprowadzkę trzeba będzie raczej odłóżyć do wiosny,choć plany były inne...no chyba że wygramy w totka!bardzo mnie to podłamało,bo najgorzej jak się kobieta szczęśliwa nastawi to koniec świata,ręcę opadają i brak chęci do działania.Jutro synuś przyjeżdża z dużego miasta,spędzimy wekend,pogadamy,zbyt rzadko się widujemy,ale takie życie!Dzieci wyfruwają a gniazdo zostaje puste!Mam nadzieję że pomoże mi zrobić jakiś komputerowy prosty czytelny dla Was plan działki i przy okazji czegoś sie nauczę
A po wekendzie trzeba zakasać rękawy i do ogrodu!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
AniMa 09:10, 25 sie 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Sylwia, uszy do góry - też miałam załamkę jak się okazało, że wprowadzimy się nie na grudzień 2013 tylko na sierpień 2014. Ale dzięki temu prace wykończeniowe nie przebiegały już w nerwówce, pojawiły się dodatkowe pieniążki po rozliczeniu vatu... i jeszcze kilka innych plusów...
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
BasiaLT 09:35, 25 sie 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
sylwik69 napisał(a)
Dziś niespecjalny dzień..przeprowadzkę trzeba będzie raczej odłóżyć do wiosny,choć plany były inne...no chyba że wygramy w totka!bardzo mnie to podłamało,bo najgorzej jak się kobieta szczęśliwa nastawi to koniec świata,ręcę opadają i brak chęci do działania.Jutro synuś przyjeżdża z dużego miasta,spędzimy wekend,pogadamy,zbyt rzadko się widujemy,ale takie życie!Dzieci wyfruwają a gniazdo zostaje puste!Mam nadzieję że pomoże mi zrobić jakiś komputerowy prosty czytelny dla Was plan działki i przy okazji czegoś sie nauczę
A po wekendzie trzeba zakasać rękawy i do ogrodu!


Doskonale cię rozumiem. My mieliśmy dwa razy "obsuwy" czasowe przy budowie. Raz na początku budowy a drugim razem na końcu. Zawsze z winy geodetów. Tak jak piszesz, najgorzej jak się człowiek na coś nastawi... Nie masz na to wpływu. Pomyśl że przez ten czas pojawią się fajniejsze sposoby wykończenia wnętrz, może coś cię zainspiruje. To samo tyczy się ogrodu. Te roślinki które masz podrosną, na wiosnę masa osób będzie mieć na zbyciu sadzonki to coś nowego dostaniesz.
A co do projektowania to fajny program jest na GardenPuzzle. Licencja kosztuje 69 zł. Zobacz najpierw wersję demo czy ci pasuje.
Nos do góry, wszystko będzie dobrze, nic się nie dzieje bez przyczyny.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
sylwik69 18:11, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ania,Basia dziękuję za serdeczności!wiem i czuję że nie jestem sama w podobnej sytuacji,ale...narazie musimy to jakoś przegryżć,a ja to już w ogóle jestem typem co wszystko dusi w sobie!
Tak jak piszesz Basia,tak widocznie ma być i kropka.Trudno!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 23:03, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jakie trudno?Jakie trudno?
Znajduj plusy w minusach
Przez zimę na spokojnie, bez pochopnych decyzji i zakupów zaplanujesz rabata po rabacie, nasadzenia krok po kroku. Będzie fajna zabawa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies