Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 09:08, 17 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
BasiaLT napisał(a)
Witaj Sylwio zupełnie przypadkiem trafiłam na twój wątek z "Działeczki Asi" bo zobaczyłam twoje miejsce zamieszkania. Mało tu osób z lubuskiego, niestety. Swojego czasu dosyć często jeździłam do Zwierzyna służbowo.
A wracając do tworzenia ogrodu.... Takie młode ogrody jak nasze to zawsze sinusida nastrojów. Człowiek chciałby wszystko od razu i tak pięknie jak u Danusi, a to się tak nie da. Cytując właśnie Danusię - ogród jest dla cierpliwych i pracowitych. Na początku też latałam jak kot z pęcherzem i sadziłam wszystko gdzie popadnie, a krytyka to tak niekoniecznie była mile widziana. Teraz po dwóch latach widzę swoje błędy i sama się zastanawiam gdzie ja miałam oczy... chyba czas na okulary i to raczej od razu progresywne No ale na szczęście rośliny, a zwłaszcza byliny zawsze można przesadzić. Nie czuj się dotknięta uwagami innych, bo to wynika z ich dobrej woli i doświadczeń. Po co uczyć się na własnych błędach jak lepiej na cudzych Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądać

Dziękuje za słowa wsparcia.To prawda na początku krytyka sprawia przykrość,ale teraz jest mile widziana.Staram się wypośrodkować moje oczekiwania i uwagi innych.Fajnie że jesteś z okolicy,bo faktycznie jest nas tu mało,jakby nie było ładnych ogrodów na zachodzie.Zazdroszczę spotkań ogrodowych innym i możliwości przedyskutowania nie tylko ogrodowych tematów ach!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 09:13, 17 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
BKosimkArt napisał(a)


ale tu gdzie ta trawa będziesz jeszcze sadzić?? to będą musiały być niskie rośliny żeby coś było widać z tarasu.

Tak Basiu,coś niskiego może szałwię,aby wypełnić puste miejsca,a może lepsze byłoby coś białego aby rozświetlić?białe szałwie dziewczyny nie polecają,więc co?no i jakieś wyższe piętro coś na pniu,choć 3 sztuki.Za tydzień urlop więc się rozejrzę,ale może masz jakiś pomysł?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 09:29, 17 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Elka napisał(a)
Witam sie i ja i goraco kibicuje.

Witam w moim wątku!glina i skarpy czy tak jak u mnie piach i skarpy to mnóstwo pracy!ja nie mam budżetu aby polepszać strukturę gleby na skarpie,dlatego rośnie tam irga,kosaćce i tawulce/te ostatnie od niedawna,tworzą fajne poduchy jak się rozrosną/dół zamaskuje paprociami.U ciebie wrzosowisko wyglądałoby cudnie bo na skarpę masz widok,jeśli jesteś tak zdeterminowana i masz kogoś do pomocy to na pewno się uda.Tego Ci życzę i będę zaglądać
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 22:50, 17 sie 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Obczytałam cały Twój wątek i dodałaś mi - wbrew pewnie Twoim podejrzeniom - dużo wsparcia i otuchy. Chyba każdy na początku drogi ma chwile zwątpienia. Dzieki takim miejscom jak to i ludziom takim jak Ty można się podnieść i dalej działać. Skarpy mamy ciut podobne Dziś zauwazyłam,że berberys posadzony w zeszłym roku cos mi marnieje. Musze poczytac - może to przez to mokre lato ... a może jakieś moje błędy i brak doświadczenia. Mocno Ci kibicuję i oznaczam wątek
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 22:54, 17 sie 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
A i byłabym zapomniała. Warzywniak cudny !
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
sylwik69 07:22, 18 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Elka napisał(a)
Obczytałam cały Twój wątek i dodałaś mi - wbrew pewnie Twoim podejrzeniom - dużo wsparcia i otuchy. Chyba każdy na początku drogi ma chwile zwątpienia. Dzieki takim miejscom jak to i ludziom takim jak Ty można się podnieść i dalej działać. Skarpy mamy ciut podobne Dziś zauwazyłam,że berberys posadzony w zeszłym roku cos mi marnieje. Musze poczytac - może to przez to mokre lato ... a może jakieś moje błędy i brak doświadczenia. Mocno Ci kibicuję i oznaczam wątek

Cieszę się...no widzisz obie jesteśmy na początku tworzenia,mamy skarpy,berberysy i brak papierowego planu,ale w głowie jakieś wyobrażenia i wiemy co nam się podoba a co nie.Powoli damy radę,nie takie ogrody tu powstawały niemal z popiołu,a teraz..cuda!
Jesli chodzi o berberys mam go dopiero miesiąc ale wiem że lubi lekko kwaśną ziemię,może tu jest problem.Elka dzięki za miłe słowa i wpadaj do mnie!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
BasiaLT 07:50, 18 sie 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
sylwik69 napisał(a)

Cieszę się...no widzisz obie jesteśmy na początku tworzenia,mamy skarpy,berberysy i brak papierowego planu,ale w głowie jakieś wyobrażenia i wiemy co nam się podoba a co nie.Powoli damy radę,nie takie ogrody tu powstawały niemal z popiołu,a teraz..cuda!
Jesli chodzi o berberys mam go dopiero miesiąc ale wiem że lubi lekko kwaśną ziemię,może tu jest problem.Elka dzięki za miłe słowa i wpadaj do mnie!


Ja mam berberysy wsadzone w normalną ziemię i rosną jak dzikie. One generalnie nie lubią przelania. Jeśli marnieje to może coś mu żre korzenie?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
sylwik69 21:05, 18 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Właśnie wróciłam ze szkolenia z Poznania i nigdy nie mogę przejechać obojętnie koło Centrum Ogrodniczego Yuka.Mieli piękne wrzosy i trawy,które kupiłam na rozmnożenie.Duże okazy za 12,50 więc gratka!no i największą radość sprawił mi widok i zakup rozchodnika białego w pełnym kwitnieniu.Cebulki niestety przebrane i resztki.Jutro przed pracą trochę podziałam w ogrodzie.Z wekendu od rodzinki przywiozłam paprocie nad brzeg rowu i czas je posadzić!a dziś zmęczona życzę dobrej nocy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
asiak 21:12, 18 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Miłej pracy w ogródku
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Basilikum 21:28, 18 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ale fajne zakupy
ja dzis o malo nie kupilam rozchodzika takiego o ciemnych lisciach ale walnelam sie po lapkach. Kupie w Pl
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies