Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

polinka 23:04, 09 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Sylwio, polecam słuchać się Toszki Moje wszystkie trawy są posadzone w mieszance polecanej przez Toszkę. W taczce mieszam ziemię rodzimą, dobrą ziemię z worka, piasek, kompost, obornik granulowany i korę. Tak dobrze wymieszaną mieszankę daję do dołka, w której sadzę trawy.
Odpukać trawy ładnie rosną

Red BAron fajnie wygląda jak jest posadzony w taką "rzeczkę"-falę.
Na tej rabatce z Berberysem i Red Baronem nie dawałabym już jeżówek bo jak dla mnie za dużo tu będzie się dziać. Ale ja lubię mieć wszystko poukładane więc nie musisz mnie słuchać

Dbaj teraz o to aby trawy miały cały czas wilgotną ziemię.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
BKosimkArt 08:16, 10 sie 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
O fajnie już podziałałaś!
zajrzę jeszcze później...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
agnieszka_m 08:22, 10 sie 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Fajnie działasz

Piękne jeżówki kupiłaś
Pozdrawiam
____________________
Mój mały ogródeczek :).
sylwik69 14:51, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
polinka napisał(a)
Sylwio, polecam słuchać się Toszki Moje wszystkie trawy są posadzone w mieszance polecanej przez Toszkę. W taczce mieszam ziemię rodzimą, dobrą ziemię z worka, piasek, kompost, obornik granulowany i korę. Tak dobrze wymieszaną mieszankę daję do dołka, w której sadzę trawy.
Odpukać trawy ładnie rosną

Red BAron fajnie wygląda jak jest posadzony w taką "rzeczkę"-falę.
Na tej rabatce z Berberysem i Red Baronem nie dawałabym już jeżówek bo jak dla mnie za dużo tu będzie się dziać. Ale ja lubię mieć wszystko poukładane więc nie musisz mnie słuchać

Dbaj teraz o to aby trawy miały cały czas wilgotną ziemię.


Dzięki za przystępnie napisaną receptę na przygotowanie ziemi.Nie obędzie się bez błędów ale staram się słuchać Toszki!Red Barona przesadziłam,coś mi tam nie pasował i fakt że rozplenica by go zagłuszyła.W następnym sezonie znajdę mu lepsze miejsce.W jego miejsce trafiły różowe jeżówki a jako najniższe piętro przed rozplenice-turzyce żółto paskowane.Narazie wygląda nijak i nie zachwyca.Trzeba czasu aby się rozroslo.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 14:57, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Przed bukszpany trafił berberys red pillar i miskant Adagio,choć nie wiem czy nie jest tam zbyt wąsko dla niego i czy nie przesłoni bukszpanowych kulek.W tej chwili nie jest zbyt atrakcyjny,bo kupiłam przesuszony,zobaczymy na wiosnę po ścięciu jak odbije.Jeśli się tu nie sprawdzi,znajdziemy mu inne miejsce.Zdjęcia wkrótce

Moje pomidory do wyrzucenia,pryskałam 2 razy choć nie chciałam używać chemii.Zaczęły brązowieć i owoce i liście,ogórki też dostały chorobę grzybową,szkoda bo w smaku są pyszne.Deszcz i słońce na przemian więc się nie ma co dziwić.Najlepiej wyglada pietruszka,kalarepa i fasolka szparagowa.Szklarenka byłaby super... Może kiedyś...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:16, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
agnieszka_malysa napisał(a)
Fajnie działasz

Piękne jeżówki kupiłaś
Pozdrawiam


Nie zrażam się,działam,nie raz będę przesadzać jak większość.Pozdrawiam cię
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:19, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
BKosimkArt napisał(a)
O fajnie już podziałałaś!
zajrzę jeszcze później...


Liczę na to!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:49, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423

Na zdj.1 tam gdzie wystające patyki przydałoby się coś na pniu w ilości 3szt ale co?trzmielina,sosna,tuja żółto zabarwiona?
Zdj.2-czy posadzić coś przy linii trawnika a może dosadzić małe kulki bukszpanu,czy nie za duzo tego na tak wąskiej rabacie
Zdj.3-od strony warzywnej rosną ostróżki i lawenda,tam jest tez przechowalnik różnych roślin,korę z obornikiem zamówiłam i myślę że ta rabata nie wyszła tak żle
Zdj.4-no i nieszczęsny kominek powrócił..jak go obsadzić? rabata okrągła?nie mam pojęcia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
BKosimkArt 20:57, 11 sie 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Będzie ładnie jak się rozrośnie...
zastanawiam się tylko nad kolejnością nasadzeń... tzn. czy bliżej krawężnika nie powinny być kulki, od strony tarasu mają być jeszcze rośliny to czy będą widoczne?? a tak byłyby widoczne od podjazdu... ale nie wiem może ja źle widzę
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
sylwik69 21:02, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Basiu trawy są od strony podjazdu do garażu,taras jest po lewej stronie zdjęcia i bardziej mi zależy na widoku od strony tarasu.Przy krawężniku jest też zaprawa cementowa i trawie będzie łatwiej.Długo się zastanawiałam jak to posadzić,zawsze można coś zmienić.Czekam na Wasze opinie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies