Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

LyraBea 12:45, 17 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Margerytka40 napisał(a)
Kochani proszę o pomoc. Mam przy ogrodzeniu pas jałowców który jest moją zmorą . Najchętniej bym to wykarczowała . Mieści się on przy dość ruchliwej ulicy i wolałabym tam jakiś ekran z krzewów ( iglastych bądź liściastych ) żeby ochronił przed spalinami i ciekawskimi spojrzeniami . Niestety nie mogę tego usunąć. Myślałam o przycięciu w taki sposób żeby zrobiło się miejsce przy siatce ale nie wiem jak się do tego zabrać . Czy nie zniszczę tych iglaków . Moja wiedza na ten temat raczej marna .

Witaj Asiu. Zajrzałam do Ciebie i podczytuję. Od razu mi się przypomniał filmik Danusi, jak w pewnym ogrodzie potraktowali jałowca >>> Akcja przycinania jalowca
Myślę, że filmik może Ci się przydać. Widzę, że formowanie drzewek nie jest Ci obce, bo obok rośnie zgrabnie wybąbelkowany krzaczek. Tak więc spróbuj z jałowcami. Może tak je uformujesz, że miejsca zostanie na wąski żywopłot?
Idę dalej poczytać co u Ciebie. Bo już dorobek ogrodowy masz spory.
Pozdrawiam.

EDIT: Doczytałam, że jednak będziesz wywalać. no to poprzedni wpis nieaktualny, ale może nie każdy trafił na filmik, to posłuży innym.
____________________
Beata
Margerytka40 13:00, 17 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basiu ja myślałam żeby dodać ten gołębi nawóz do kompostu np teraz , wymieszac i wiosną daćpod rośliny .

Beatko , witam w moich skromnych progach . "A właśnie że dam radę " to coś jak ja . Wieczorkiem wpadnę do Ciebie jeśli pozwolisz .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 13:11, 17 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Też z gołębiego dobra korzystam... teść ma gołębie, a my gooowno z tego

Mozna robić gnojówki. Ale uprzedzam - nie mam doświadczenia. Nie wiem w jakim stężeniu stosować. Chyba Mazan stosuje.

Natomiast u mnie idzie na kompost. Jednak koniecznie trzeba rozbić i zmieszać z kompostem (lub zawartością), bo wrzucony jako warstwa zachowuje się jak beton i wody w niższe partie nie przepuszcza.
Gołębie odchody są silnie zasadowe i dlatego pod rodki nie wskazane.

poczytaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 14:05, 17 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Akurat że pod rodki nie bardzo to no nie przeszkadza , jakoś mi z nimi nie po drodze . Bardziej chodzi mi o hortki , A czy pod te młode sadzonki cisów nadawał by się taki kompost?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 14:52, 17 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pod cisy tak, ale pod siewki najlepiej podłoże do siewu dla liściastych w połowie zmieszany zpiaskiem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 15:41, 17 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziękuję Toszko. Dobrze że jesteś.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Psiamama 16:46, 17 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Asia widzę że już pogotowie Toszkowe w sprawie cisów do Ciebie dotarło a chciałam kopać w wątku Anbu żeby Ci podesłać link.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Margerytka40 16:54, 17 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No tak ściągnęłam Toszkę bo tyle zagwostek . Ja już raz ogród robiłam na łapu capu , teraz chcę po bożemu albo może lepiej po ogrodowisowemu . Trochę mnie rozgrzesza fakt że jak zaczynałam moją przygodę to O jeszcze nie było .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gardenarium 13:51, 18 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margerytka40 napisał(a)
Nie wiem czy udało się z tym podpisem . A jednak nie . Nie mogę się w tym połapać.



Podpis popraw, bo "O' masz poza zielonym linkiem i brak odstępu pomiędzy ASIA a Ogród

Asia - Ogród w remoncie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margerytka40 16:21, 18 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dzięki Danusiu , teraz chyba dobrze ?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies