Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 11:03, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Asiu, plan na brzozową fajny, choć kadr trochę wąski.
Jestem jeszcze ciekawa, co tam z boku jest i czy będzie się komponowało z tym kulkowiskiem.

Druga rzecz - nie wiem ile masz tam miejsca za głazem. Ja bym tą siatkę próbowała bardziej zasłonić. Na O. jest kilka zestawień brzóz z dereniami, które pięknie się przebarwiają zimą - może dasz radę kilka tam posadzić?

Pozdrawiam
A.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 11:12, 27 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Cześć Asiu, plan na brzozową fajny, choć kadr trochę wąski.
Jestem jeszcze ciekawa, co tam z boku jest i czy będzie się komponowało z tym kulkowiskiem.

Druga rzecz - nie wiem ile masz tam miejsca za głazem. Ja bym tą siatkę próbowała bardziej zasłonić. Na O. jest kilka zestawień brzóz z dereniami, które pięknie się przebarwiają zimą - może dasz radę kilka tam posadzić?

Pozdrawiam
A.


Taaaak wiem źe muszę zasłonić tę siatkę ale bardziej myślałam o jakimś bluszczu. Derenie jakoś nie przemawiają do mnie. Mam ich kilka ale nie kocham ich jakoś specjalnie. Z boku sprawa jest otwarta bo rosną tam wzdłuż siatki tylko świerki tak źe myślę jeszcze co tam wsadzić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:13, 28 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mam pytanie do mądrych głów na O. Kochani dziś zajrzałam do takiej naszej skrzyni w której składowaliśmy trawę z koszenia. Myślę zajrzę zobaczę co się tam urodziło. A tam jakaś zawartość bliżej nie określona miejscami maziasta i śmierdząca jak nie przymierzając g..no a miejscami zbita i przypominająca węgiel drzewny
Kompost to chyba nie jest ale może da się z tym coś zrobić w sensie uzdatnić. Mam tego trochę więc może dało by się to jakoś wykorzystać. Jak myślicie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:19, 28 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Strasznie krótkie te dni teraz. Nim się człowiek obejrzy już ciemno. Nie ma to jak w czerwcu - długi dzień. Sezon ogrodowy wyraźnie się kończy - szkoda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:13, 29 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Cześć Asiu, plan na brzozową fajny, choć kadr trochę wąski.
Jestem jeszcze ciekawa, co tam z boku jest i czy będzie się komponowało z tym kulkowiskiem.

Druga rzecz - nie wiem ile masz tam miejsca za głazem. Ja bym tą siatkę próbowała bardziej zasłonić. Na O. jest kilka zestawień brzóz z dereniami, które pięknie się przebarwiają zimą - może dasz radę kilka tam posadzić?

Pozdrawiam
A.


Tak myślę cały czas nad tym co napisałaś. Miejsca za tymi kulkami trochę zostanie. Może faktycznie pokusić się o te derenie. Mam trzy krzaczki elegantisima
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 14:04, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu - trawę trzeba zawsze trochę przerzucić widłami z resztą kompostu, żeby właśnie nie zagniwała. Świeża, wilgotna trawa zbija się, powietrze nie ma do niej dostępu i zamiast próchnieć - gnije. Jeśli nie ma zgnilizny jakoś nadzwyczajnie dużo, to bym przemieszała z resztą kompostu i zostawiła skrzynię uchyloną na parę dni. Powinno się przekompostować.

Elegantissima będzie jak znalazł - pod warunkiem, że poradzisz sobie z z korzeniami brzozy. Dereń nie jest wymagający ale brzozy to naprawdę trudne towarzystwo. Bluszcz sobie poradzi bez problemu, ale dłużej trzeba będzie czekać na zasłonięcie tej siatki.

Co tam o swoich kółkach pisałaś na moim wątku? Chcesz całkiem na nowo zagospodarować ogród? To bez dokładnego planu się nie obejdzie

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 14:24, 29 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No właśnie ten dokładny plan ,muszę się sprężyć i go w końcu zrobić . Myślę jednak że jak zrobi się chłodniej i przyjdą długie wieczory wreszcie się za niego wezmę . Z korzeniami moich brzóz walka trwa i pomału widać koniec ( mój też już prawie).Myślę że jutro coś już tam wsadzę. Boję się tylko że może być tam sucho bardzo . Nawadniania nie mam i nie zanosi się żebym miała . Trudno najwyżej rozłożę tam węża do nawadniania(taki z dziurami) i będę nawadniać.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 15:03, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To zrób jeszcze dużo zdjęć szerokim kadrem, żeby był materiał poglądowy na zimę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 15:26, 29 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Taki miałam zamiar z tymi zdjęciami bo widzę że to dużo ułatwia jak widzi się na zdjęciu kawałek na " żywo " a nie tylko plan. Wow widzi mi się że zima będzie pracowita . Już teraz proszę o pomoc .

:-
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 16:41, 29 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Taaak ,może derenie za tymi kulkami w brzozach to całkiem dobry pomysł . Nie byłam do tego pomysłu przekonana a teraz widzi mi się że to może będzie dobrze . Dzięki Asiu za podpowiedź . To trudne miejsce i do tej pory rosła tam trawa której nawet nie było jak skosić . Myślę że jak derenie się rozrosną będzie to zakątek bezproblemowy prawie . No oczywiście zostanie podlewanie ale może nie będzie tak źle bo ziemię spomiędzy korzeni brzóz wybrałam i nawaliłam tam kompostu więc na start jak znalazł .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies