Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 23:19, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No właśnie przez te mszyce owocków nie mam aż szkoda. Nie wiem od czego to zależy bo mam tych kalin 2 sztuki i ta druga już się tak pięknie nie wybarwiła, może jeszcze nabierze pasów bo tak jakby dopiero zaczynała choć rosną wydawałoby się w takich samych warunkach - obok siebie. ❇❇❇
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Psiamama 07:46, 22 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
O rany... Mszyce. Rok temu miałam plagę były chyba na wszystkim. Ciężko było to opanować ani chemią ani naturalnymi środkami. Na chwile spokój i znowu. W tym roku wywaliłam to co żarły najbardziej czyli kalinę i czereśnie. Ta druga dodatkowo chorowała nie owocowała poszła wiek. W tym roku ani jednej mszycy nie widziałam. Za to mam atak ślumorów.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
bozga 19:35, 22 wrz 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Hortensja na tym etapie wygląda jak Limka
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Makusia 11:12, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Zakątek brzozowy jest bajkowy po prostu!!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 09:09, 24 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Co do moich brzóz to są to zwykłe brzozy i rosną wysooooookie. Myślę żeby je radykalnie skrócić ale boję się że je oszpecę. Czy teraz jest czas na cięcie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:40, 25 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ten mój zakątek brzozowy nie daje mi spokoju. Teraz mam tydzień urlopu to może udałoby mi się coś zrobić . Dziś przyszedł mi do głowy nowy pomysł ale sama nie wiem. Pomyślałam żeby to miejsce trochę zakulkować. Mam tujowe kulki o różnej wielkości w tym dwie żółte i cztery zielone


Wymyśliłam coś takiego

To żółte przed kamieniem to hako
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:30, 26 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziś rano u nas mgła że konie dusi. Poczekam aż trochę opadnie i lecę w te moje brzozy. Muszę zrobić tam porządek usunąć darń, przekopać i nawieźć trochę dobra w postaci kompostu . Może wpadnie mi do głowy jeszcze jakiś pomysł co tam wsadzić . Oj czeka mnie pracowity dzień a raczej tydzień bo planów mnóstwo .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makusia 09:20, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No Asiu- na malunku superastycznie to wygląda! W realu będzie pewnie jeszcze lepiej!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 10:07, 27 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wczoraj wzięłam się za teren wokół brzóz. O mamuńciu nie myślałam źe będzie tak strasznie: same korzeniska a ziemia skała po prostu. Wieczorem zlałam to wodą to może choć trochę zmięknie. Chyba niedługo braknie mi sprzętu bo wszystko się łamie na tej mojej glinie. No nic mus to wybrać i nawieźć lepszej ziemi. Mam tylko nadzieję że wieczorem będę mogła się jeszcze ruszać po tej zaprawie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
LyraBea 10:29, 27 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Margerytka40 napisał(a)
Ten mój zakątek brzozowy nie daje mi spokoju. Teraz mam tydzień urlopu to może udałoby mi się coś zrobić . Dziś przyszedł mi do głowy nowy pomysł ale sama nie wiem. Pomyślałam żeby to miejsce trochę zakulkować. Mam tujowe kulki o różnej wielkości w tym dwie żółte i cztery zielone


Wymyśliłam coś takiego

To żółte przed kamieniem to hako
To będzie fajnie wyglądało. Bardzo lubię głazy w ogrodzie, sama mieszkam w terenie, gdzie za takie kamienie musiałabym jak za złoto zapłacić, jakbym chciała sobie przytargać tak więc pozostaje mi lubić u innych. Dobry pomysł z przysłonięciem stópek głazu, bo wygląda trochę jak przypadkowo porzucony (bo niewkopany troszkę, tylko na wierzchu cały). A tak będzie się wyłaniał z zieleni. Współczuję Ci tej gliny. Ja mam ziemi nawiezionej i też w różnych miejscach, różnie reaguje. Raz popiół, innym, razem jak skała. To czekam na efekt Twoich działań.
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies