Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:32, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758

To mój zakątek brzozowy. Bardzo lubię to miejsce. Chciałabym je trochę ubarwić. Warunki tam trudne bo same korzenie . Dziś pomyślałam że może irga dała by tam radę. Mam trzy spore krzaczki irgi, nie pytajcie jaki gatunek bo za diabła nie wiem ( zrobię później zdjęcia). W każdym bądź razie owa irga rośnie tak do 1 m, ma pokrój lekko fontannowy i co najistotniejsze od jesieni do wiosny oblepionajest czerwonymi koralikami. Mogłaby rosnąć między brzozami. A przed ten duży głaz może jakaś żółta trawa. Co o tym myślicie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Psiamama 10:51, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Może masz irge ursynów ona chyba najobficiej owocuje. Głaz bombowy. Pasowałyby mu hakone np. Pod brzozami pięknie wygląda też wrzosowisko. Brzozy, hosty, wrzosy, jakiś bluszcz i ten głaz. Hm??
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Margerytka40 11:07, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Psiamama napisał(a)
Może masz irge ursynów ona chyba najobficiej owocuje. Głaz bombowy. Pasowałyby mu hakone np. Pod brzozami pięknie wygląda też wrzosowisko. Brzozy, hosty, wrzosy, jakiś bluszcz i ten głaz. Hm??


Też myślałam o hacone. Co do wrzosów to jakoś chyba mnie nie lubią. Zresztą tam na wrzosy chyba mało słoneczka. Myślę że hakone a w niej tulipany.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
gobasia 11:08, 21 wrz 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Margerytka40 napisał(a)

To mój zakątek brzozowy. Bardzo lubię to miejsce. Chciałabym je trochę ubarwić. Warunki tam trudne bo same korzenie . Dziś pomyślałam że może irga dała by tam radę. Mam trzy spore krzaczki irgi, nie pytajcie jaki gatunek bo za diabła nie wiem ( zrobię później zdjęcia). W każdym bądź razie owa irga rośnie tak do 1 m, ma pokrój lekko fontannowy i co najistotniejsze od jesieni do wiosny oblepionajest czerwonymi koralikami. Mogłaby rosnąć między brzozami. A przed ten duży głaz może jakaś żółta trawa. Co o tym myślicie?


Śliczny zakątek...poszperaj w wizytówkach może coś znajdziesz ,na czym mogłabyś się wzorować
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Margerytka40 19:22, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak się u mnie wybarwiła pewna kalina



Koniecznie muszę dać ją w jakieś bardziej wyeksponowane miejsce. Za te jesienne kolory pokochałam ją miłością dozgonną. Niestety nie znam jej nazwy. Liście wiosną ma bardzo jasno zielone, prawie żółte .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Psiamama 19:31, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Margerytka40 napisał(a)
Tak się u mnie wybarwiła pewna kalina



Koniecznie muszę dać ją w jakieś bardziej wyeksponowane miejsce. Za te jesienne kolory pokochałam ją miłością dozgonną. Niestety nie znam jej nazwy. Liście wiosną ma bardzo jasno zielone, prawie żółte .


O jaka piękna naprawdę przebarwia się zjawiskowo. W pełnym słonku ją masz? A jak kwitnie? Masz zdjęcia?Szkoda, że nie wiesz co to za odmiana.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Margerytka40 21:01, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No właśnie też żałuję ale jak ją kupowałam to była na niej nazwa kalina po prostu. Rośnie raczej w półcieniu a kwitnie o ile pamiętam podobnie do kaliny koralowej z tym że kwiaty ma dużo mniejsze. Może to dlatego że rośnie u mnie od ubiegłej wiosny. Jak będzie kwitła w przyszłym roku koniecznie muszę zrobić jej zdjęcia. ☺
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:17, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Trochę poszperałam w necie i najbardziej do mojej pasuje kalina koralowa Park Harvest. Wyczytałam że w słońcu wybarwia się bardziej ( mnie wystarczy takie jak u mnie). A i może dorastać do 4 m - nie myślałam że taka może być duża. Ale już widzę oczyma wyobraźni taki wielgachny krzak tak wybarwiony. No pod warunkiem że mszyce jej nie zjedzą bo w tym roku miała ich mnóstwo.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Psiamama 21:31, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
I masz na niej owocki? Ciekawa bo nie wiedziałam, że kalina może się aż tak przebarwić. Może pH gleby tak jej dobrze robi.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 21:31, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
I masz na niej owocki? Ciekawa bo nie wiedziałam, że kalina może się aż tak przebarwić. Może pH gleby tak jej dobrze robi.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies