Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:28, 29 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Anda napisał(a)
Jestem jak najbardziej za przemieszaniem rozplenic i rozchodników Rób to trójkątami, tak się fajnie miesza.

Ewuś tylko jak? Kombinowałam żeby to rozrysować ale nie wiem, nie umiem bo na jedną rozplenicę dużo więcej miejsca mi potrzeba niż na rozchodnik no a chciałabym zachować już prawidłowe odległości.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 20:32, 29 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia masz dobra bazę do mieszania bo rozchodniki już są. Wyjmij co któryś raz z góry raz z dołu,ze środka, na oko zobaczysz czy jest ok.
Wyjdzie Ci napewno
A widocznej przepiękny, też lubię takie przenikanie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 20:41, 29 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
anna_t napisał(a)
Asia masz dobra bazę do mieszania bo rozchodniki już są. Wyjmij co któryś raz z góry raz z dołu,ze środka, na oko zobaczysz czy jest ok.
Wyjdzie Ci napewno
A widocznej przepiękny, też lubię takie przenikanie


Tak chciałam zrobić tylko się trochę cykam bo te kępy rozchodników nie małe już i jak zaczmę je targać. Kombinuję żeby sobie to wcześniej ułożyć w głowie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:44, 29 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Margerytka40 napisał(a)
Korci mnie jeszcze by tu zrobić mix z tymi rządkami. Coś mi one nie pasują przy tym okrągłym trawniku. Chodzi mi o przemieszanie rozplenic i rozchodników. Mam w głowie takie coś. Jak już i tak targałam się z tymi roślinami to może jeszcze spróbować, i tak już sezon mają z głowy to pewnie lepiej teraz niż znowu za rok się barować. Denerwuje mnie ten mocno oddzielony pas rozchodników. Tylko jak to zmieszać?



To zdjęcie jest z Ogrodowiskowego wątku. Możesz skorzystać z dokładniejszych instrukcji sadzenia.
Ogród Zety
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anna_t 20:50, 29 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Margerytka40 napisał(a)


Tak chciałam zrobić tylko się trochę cykam bo te kępy rozchodników nie małe już i jak zaczmę je targać. Kombinuję żeby sobie to wcześniej ułożyć w głowie
rozchodnik są nie do zdarcia. Robimy trawnik na froncie i część z nich musiałam wykopać i leżą tak już z 3 m-ce
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
eVka 21:02, 29 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Asia Perovskia robi na tej rabacie robotę. O a jest chyba uniwersalna, wszędzie świetnie wygląda. No muszę ją kupić!
U nas też pada ale delikatnie
____________________
eVka 21:10, 29 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aha i rozplenice z rozchodnikami to połączenie idealne, jedns rozplenica to dwa rozchodniki, ja mam u siebie za ciasto posadzone i rozplenice się przepychają z rozchodnikami.
____________________
Mirka 21:32, 29 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
https://pl.pinterest.com/pin/766104586593626765/
Asia zobacz to
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
21:37, 29 lip 2019
Też bym przemieszała rozplenice z rozchodnikami, bardzo ładnie się komponują
Margerytka40 21:45, 29 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To zdjęcie jest z Ogrodowiskowego wątku. Możesz skorzystać z dokładniejszych instrukcji sadzenia.
Ogród Zety


Byłam, poczytałam. Hmm... chyba trochę większe te odległości bym zostawiła. Widać, że ścisk już tam a rozplenice jeszcze nie pokazały co potrafią

anna_t napisał(a)
rozchodnik są nie do zdarcia. Robimy trawnik na froncie i część z nich musiałam wykopać i leżą tak już z 3 m-ce


A toś im szkołę przetrwania dała

effka napisał(a)
Asia Perovskia robi na tej rabacie robotę. O a jest chyba uniwersalna, wszędzie świetnie wygląda. No muszę ją kupić!
U nas też pada ale delikatnie


Jeśli tylko będzie miała słonecznie i w miarę sucho to będzie piękna. U mnie może trochę mieć tam za mokro ale testuję ją. Jak nie to gdzie indziej pójdzie choć jak się tylko da wolałabym ją tu zostawić bo bardzo mi się w tym zestawie podoba. Będę ją omijać z podlewaniem

effka napisał(a)
Aha i rozplenice z rozchodnikami to połączenie idealne, jedns rozplenica to dwa rozchodniki, ja mam u siebie za ciasto posadzone i rozplenice się przepychają z rozchodnikami.


Ja chyba rozplenicę dam w zamian 3 rozchodników, taki trójkącik dwa z przodu i 1 z tyłu za nimi wyciągnę i na to miejsce 1 rozplenica
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies