Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 07:28, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AniazUroczyska napisał(a)


Też mam problem z paskudami! U mnie- chrząszcz majowy a u Ciebie?


Też majowy. W sumie po ilości "samolotów" jakie śmigały nad głowami spodziewałam się takiego wysypu. Szkoda, że już wtedy nie działałam z wrotyczem. No ale rozgrzeszam się trochę kompletnym brakiem czasu. Tu remont i wiele do zrobienia przy nowych założeniach, utrzymanie w jako takiej kondycji tego co już jest. Strasznie dużo dzieje się na raz.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:38, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anuska2507 napisał(a)


U mnie skromnie, dopiero zaczynam. Ty masz już ogród w remoncie, ja dopiero w budowie Ale oczywiście zapraszam! Mój trawnik też pewnie będzie kiedyś do wymiany, ale to zrobię na końcu, gdy będzie go już mniej Mam nadzieję, że zdążysz z sianiem. Też chętnie podejrzę fotorelację.


Chyba też wolałabym mieć pustą działkę, teraz już trochę przejrzało to wszystko i zaczyna wyglądać ale jak przyoomnę sobie niektóre akcje jakie były to myślę sobie, że chyba powinnam się leczyć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 08:19, 16 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AniazUroczyska napisał(a)


Też mam problem z paskudami! U mnie- chrząszcz majowy a u Ciebie?


Polinka u siebie na wątku pisała, że w kręgach ogrodniczych jest alert na przyszły rok. W tym roku był wyjątkowo duży wylot żuków (że tak kolokwialnie je nazwę) i w przyszłym sezonie trzeba liczyć się z problemami z larwami w ziemi.
Zapasy wrotyczu trzeba robić. I teraz jeszcze zlewać ziemię, póki ciepła i robactwo płytko siedzi.
Alert dotyczy zarówno opuchlaków jak i pędraków.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 08:21, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Byłam wczoraj w Skierniewicach. Impreza wielka i z rozmachem ale mam wrażenie, że wystawców z roku na rok mniej. Może to moje subiektywne odczucia bo wiecie jak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na początku ogrodu wszystko się podoba i wiele by się chciało mieć. Wracałam zawsze z tych targów z wypełnionym bagażnikiem, ba nie raz wsiąść nie było jak. Wczoraj luzik. Ale też nie nastawiałam się na wielkie zakupy. To co chciałam, kupiłam. Mam ok 600 cebulek do wsadzenia, z moimi już wykopanymi będzie pewnie ok 1000.
Kilka tylko fotek bo w tłumie słabo robi się zdjęcia

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:25, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:34, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)


Polinka u siebie na wątku pisała, że w kręgach ogrodniczych jest alert na przyszły rok. W tym roku był wyjątkowo duży wylot żuków (że tak kolokwialnie je nazwę) i w przyszłym sezonie trzeba liczyć się z problemami z larwami w ziemi.
Zapasy wrotyczu trzeba robić. I teraz jeszcze zlewać ziemię, póki ciepła i robactwo płytko siedzi.
Alert dotyczy zarówno opuchlaków jak i pędraków.


Że też nie wysiałam sobie tego wrotyczu jeszcze. Nic trzeba na razie iść na szaber
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 08:42, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Byłam wczoraj w Skierniewicach. Impreza wielka i z rozmachem ale mam wrażenie, że wystawców z roku na rok mniej. Może to moje subiektywne odczucia bo wiecie jak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na początku ogrodu wszystko się podoba i wiele by się chciało mieć. Wracałam zawsze z tych targów z wypełnionym bagażnikiem, ba nie raz wsiąść nie było jak. Wczoraj luzik. Ale też nie nastawiałam się na wielkie zakupy. To co chciałam, kupiłam. Mam ok 600 cebulek do wsadzenia, z moimi już wykopanymi będzie pewnie ok 1000.
Kilka tylko fotek bo w tłumie słabo robi się zdjęcia


Asia! Ale zazdroszczę, łany jeżówek, coś pięknego. Też bym się o kupiła 600 cebulę, elegancko
____________________
Margerytka40 09:35, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Asia! Ale zazdroszczę, łany jeżówek, coś pięknego. Też bym się o kupiła 600 cebulę, elegancko


Nie kupiłam nawet jednej jeżówki. Skusiłam suę tylko na 3 szt zawilca japońskiego a reszta to już tylko wg planu. Dużo było wszelkiego rodzaju traw, najwięcej chyba rozplenic. Sporo opisów typu "jeżówka biała", róża czerwona ", wrrr
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 10:30, 16 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Margerytka40 napisał(a)

(...)Sporo opisów typu "jeżówka biała", róża czerwona ", wrrr


Są dwie odpowiedzi. Brak licencji lub jeżówki z siewu bez gwarancji czystej odmiany.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 11:07, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)


Są dwie odpowiedzi. Brak licencji lub jeżówki z siewu bez gwarancji czystej odmiany.


Pewnie tak bo tam gdzie już pojawiały się nazwy to ceny były wyższe. Wiadomo licencja kosztuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies