Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

galgAsia 11:25, 16 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asiaaa, pytanie mam . Wydaje mi się, że posiadasz na stanie derenia kousa. Szukałam fotek, ale tak na szybko nie znalazłam. Pytanie brzmi: czy on jest na tyle ażurowy w pokroju, by można pod nim sadzić rośliny niekoniecznie do cienia ? Planuję posadzić dereń kousa odm. chińska i chciałabym mieć pod nim rabate nie tylko cebulową .
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 11:52, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
galgAsia napisał(a)
Asiaaa, pytanie mam . Wydaje mi się, że posiadasz na stanie derenia kousa. Szukałam fotek, ale tak na szybko nie znalazłam. Pytanie brzmi: czy on jest na tyle ażurowy w pokroju, by można pod nim sadzić rośliny niekoniecznie do cienia ? Planuję posadzić dereń kousa odm. chińska i chciałabym mieć pod nim rabate nie tylko cebulową .


Spokojnie pod dereniem dadzą radę rośliny do półcienia, to bliziutko pnia a troszkę dalej nawet takie na słoneczne stanowiska. Co prawda derenie naturalnie mają pokrój krzaczasty bardziej ale ja swoje wyprowadzam na drzewka. Kilka fotek

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 11:55, 16 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ooo, tototo ! Dziękuję Ci bardzo, już wiem wszystko
Ten mój nieduży właśnie zaczyna się przebarwiać i już go kocham
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 11:58, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
galgAsia napisał(a)
Ooo, tototo ! Dziękuję Ci bardzo, już wiem wszystko
Ten mój nieduży właśnie zaczyna się przebarwiać i już go kocham


Cueszę się, że mogłam pomóc
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
15:24, 16 wrz 2019
Ja tez zazdroszczę ojjjj. Że tez u mnie takich nie ma
Mariposa 22:00, 16 wrz 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)


Że też nie wysiałam sobie tego wrotyczu jeszcze. Nic trzeba na razie iść na szaber


A ja znalazłam kilka młodych krzaczków u siebie, na razie z namaszczeniem wsadziłam do dużej donicy, potem znajdę mu miejsce na działce
____________________
Ela Motylogród
Kawa 09:00, 17 wrz 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia cudnie i te dwoje drzewkowate derenie
no się zastanawiałam czy można je tak wyprowadzić bo krzaczasta forma mnie akurat nie bardzo pasuje
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 09:39, 17 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)


A ja znalazłam kilka młodych krzaczków u siebie, na razie z namaszczeniem wsadziłam do dużej donicy, potem znajdę mu miejsce na działce


Ja się wybieram na szaberek w okolicy, już mam upatrzone. Pewnie dziś przed wieczorkiem podejdę bo w środku dnia to przechodnie będą mieli ubaw

Kawa napisał(a)
Asia cudnie i te dwoje drzewkowate derenie
no się zastanawiałam czy można je tak wyprowadzić bo krzaczasta forma mnie akurat nie bardzo pasuje


Hmm, powiem Ci, że jak dotąd byłam zadowolona z sylwetki tego mojego podkasanego derenia ale od zeszłego roku górne partie zaczęły się rozwalać na boki i trochę mnie to wkurza. Myślę czy nie skrócić tych bocznych gałęzi ale po przyjrzeniu się dogłębnemu nie bardzo wiem jak bym to miała zrobić. A jak go oszpecę?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anuska2507 10:28, 17 wrz 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Margerytka40 napisał(a)


Chyba też wolałabym mieć pustą działkę, teraz już trochę przejrzało to wszystko i zaczyna wyglądać ale jak przyoomnę sobie niektóre akcje jakie były to myślę sobie, że chyba powinnam się leczyć

U mnie niby pusto, a już zdążyłam popełnić kilka standardowych błędów początkującego ogrodnika. Na pewno nie powinnaś się leczyć, jesteś po prostu ogrodowo zakręcona
A swoją drogą, nie wiedziałam, że wrotycz się wysiewa, u mnie rośnie na wszystkich nie skoszonych poboczach, tylko oczywiście już przekwitniety i zasuszony
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Margerytka40 15:32, 17 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anuska2507 napisał(a)

U mnie niby pusto, a już zdążyłam popełnić kilka standardowych błędów początkującego ogrodnika. Na pewno nie powinnaś się leczyć, jesteś po prostu ogrodowo zakręcona
A swoją drogą, nie wiedziałam, że wrotycz się wysiewa, u mnie rośnie na wszystkich nie skoszonych poboczach, tylko oczywiście już przekwitniety i zasuszony


Wszyscy popełnialiśmy błędy, nie przejmuj się. Ważne by wyciągać wnioski i próbować naprawić co się popsuło.
Za Toszką powtórzę, że w całej roślinie (chodzi o wrotycz) jest substancja czynna, w koszyczkach kwiatowych najmniej. Nawet z suszu można robić napary, wywary i inne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies