Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

AnnaCh 07:47, 20 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No w końcu trochę porządnie popadało u nas
Też się cieszę
Ostatnio jak zrywałam darń pod brzozy, to z radością odkryłam, że miałam tylko kilka malutkich robali, które unicestwiłam od razu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 07:48, 20 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
W S. byłam w sobotę. Wrażenia mam podobne, dodam, że rośliny zdrożały i to sporo. Kupowałam krwiściągi na stoisku renomowanej szkółki, również bez etykiet. Jakie cebulowe kupiłaś, bo chyba nie doczytałam Piękny Twój dereń kousa, na drzewko wyprowadziłam jadalnego. Kousa kupiłam w tym roku w szkółce obok Bożenki, ale kilkupędowy jest. Jak się przyjmie, to też będę podkrzesywać


Widziałam te krwiściągi i nawet miałam chęć kupić ale nie wiedziałabym gdzie je teraz wsadzić. Może kiedyś bo na razie chcę tylko to, co zaplanowane. Kiedyś pewnie zacznę dokładać to i owo. Cebulki to głównie krokusy i irysy niziutkie. Chciałam żyłkowane a kupiłam jakieś holenderskie. Nie wiem czym się jedne od drugich różnią bo na oko podobne. Jeszcze sporo narcyzy babcinych
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:53, 20 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AnnaCh napisał(a)
No w końcu trochę porządnie popadało u nas
Też się cieszę
Ostatnio jak zrywałam darń pod brzozy, to z radością odkryłam, że miałam tylko kilka malutkich robali, które unicestwiłam od razu


Aniu ja myślę, że te kilka już powinno budzić niepokój. Ten deszcz idealnie woasował mi się w pracę nad trawniczkiem. Pięknie ubił glebę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 08:04, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)


Widziałam te krwiściągi i nawet miałam chęć kupić ale nie wiedziałabym gdzie je teraz wsadzić. Może kiedyś bo na razie chcę tylko to, co zaplanowane. Kiedyś pewnie zacznę dokładać to i owo. Cebulki to głównie krokusy i irysy niziutkie. Chciałam żyłkowane a kupiłam jakieś holenderskie. Nie wiem czym się jedne od drugich różnią bo na oko podobne. Jeszcze sporo narcyzy babcinych


Zakupy podobne do moich.

Od razu uprzedzam, że te irysy bardzo ładnie kwitną, ale potem długo trzymają liście i w dodatku robią im się (te liście) strasznie wysokie. Posadziłam je na samym przodzie rabaty (żeby niskie kwiaty było widać), a potem się wkurzałam....
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AnnaCh 08:15, 20 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Margerytka40 napisał(a)
Aniu ja myślę, że te kilka już powinno budzić niepokój. Ten deszcz idealnie woasował mi się w pracę nad trawniczkiem. Pięknie ubił glebę
A mi w akcję przesadzanie cisów Jutro kopię rów, zaprawiam i sadzę, mam nadzieję, że już się nawodniło, jak nie to będę jeszcze lała w ziemię.
Co do chrabąszcza, to Asiu u mnie to walka z wiatrakami, mieszkam przy lesie, pełno ich i nie mam złudzeń, że są i będą. Jak znajduję, to ukatrupiam i tyle. Lasy Państwowe robiły jakieś opryski wiosną, bo podobno jest ich za dużo.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 08:35, 20 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


Zakupy podobne do moich.

Od razu uprzedzam, że te irysy bardzo ładnie kwitną, ale potem długo trzymają liście i w dodatku robią im się (te liście) strasznie wysokie. Posadziłam je na samym przodzie rabaty (żeby niskie kwiaty było widać), a potem się wkurzałam....


Też je chciałam z przodu ale jak tak to może gdzieś pomiędzy carexy je wcisnę albo w hakonkach

AnnaCh napisał(a)
A mi w akcję przesadzanie cisów Jutro kopię rów, zaprawiam i sadzę, mam nadzieję, że już się nawodniło, jak nie to będę jeszcze lała w ziemię.
Co do chrabąszcza, to Asiu u mnie to walka z wiatrakami, mieszkam przy lesie, pełno ich i nie mam złudzeń, że są i będą. Jak znajduję, to ukatrupiam i tyle. Lasy Państwowe robiły jakieś opryski wiosną, bo podobno jest ich za dużo.


Też mam trzy duże cisy do przesadzenia, nawet już obkopane bo wcześniej je przygotowywałam do tej akcji ale muszę czekać na wolną chwilę jak M będzie ją miał bo sama ich nie mam odwagi ruszyć. Teżc się zastanawiam, czy da się wykluczyć te robale na dobre, chyba nie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 08:45, 20 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Irysy żyłkowane kwitną wcześnie, kwiatek na wysokości do 10 cm, ale potem wypuszczają długie liście, które faktycznie już niekoniecznie zdobią, miejsce miedzy trawami to dobry pomysł. Ale podczas kwitnienia posadzone w dużych ilościach są zjawiskowe. Holenderskie kwitną od razu na dłuższych łodygach, ok30/40 cm, na brzegi rabat niekoniecznie, no i dużo później. Holenderskich już nie sadzę, nie pasowało im u mnie. Masz dużo miejsca pomiędzy trawami, możesz poszaleć
____________________
Dwa ogrody
Margerytka40 08:55, 20 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Irysy żyłkowane kwitną wcześnie, kwiatek na wysokości do 10 cm, ale potem wypuszczają długie liście, które faktycznie już niekoniecznie zdobią, miejsce miedzy trawami to dobry pomysł. Ale podczas kwitnienia posadzone w dużych ilościach są zjawiskowe. Holenderskie kwitną od razu na dłuższych łodygach, ok30/40 cm, na brzegi rabat niekoniecznie, no i dużo później. Holenderskich już nie sadzę, nie pasowało im u mnie. Masz dużo miejsca pomiędzy trawami, możesz poszaleć


Tak myślę głośno czy te irysy nie zgrały by mi się z narcyzami terminem kwitnienia?. Czy jednak narcyzy wcześniej?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:03, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
oj nie. Irysy kwitną bardzo wcześnie, nie wiem, czy nie wcześniej niż krokusy, a narcyzy bardzo późno - po tulipanach.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:13, 20 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
oj nie. Irysy kwitną bardzo wcześnie, nie wiem, czy nie wcześniej niż krokusy, a narcyzy bardzo późno - po tulipanach.


Asiu, żyłkowane tak ale ja mam holenderskie. W zasadzie to chyba strzeliłam babola z tymi irysami bo nie dopytałam kupując. O ile sprzedający by wiedział. Ale coś mam przeczucie, że to jednak są te wczesne bo były na stoisku z wczesnowiosennymi. Zaryzykuję i założę, że będą wcześnie kwitły
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies