Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:22, 25 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia różanka zapowiada się super a najbardziej podziwiam posadzenie tylu cebulek ...wow …


Madziu fajnie, że tak uważasz. Kurcze trzeba przetrzymać jeszcze tyle miesięcy by zobaczyć te kwitnące róże. O, i muszę jeszcze przygotować kompost by je okopczykować. Jak się zrobi zimno nie będzie mi się chciało.
Niby dużo tych cebulek ale tak myślę, że na te moje rabaciska to i tak kropla w morzu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 21:24, 25 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu
Już kopczykujemy różę?
A kiedy obcinamy ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Wiolka5_7 21:29, 25 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
A w jaki sposób sadzisz te drobne cebule?
Czosnki w doniczkach ,fajnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
21:32, 25 paź 2019
Ania Nie kopczykujemy jeszcze za ciepło, grudzień gdy temp spadnie
Margerytka40 21:35, 25 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Nie doczytałam, jaką odmianę gaury kupiłaś. Kilka lat temu wysiewałam białą, rośnie wysoka. Największą sadzonkę musiałam w trzecim roku związać i podeprzeć, miała dobrze ponad dwa metry, a i objąć było ją trudno trzeciej zimy nie przeżyła. Ale nie o tym chciałam. Wysiane bardzo dobrze wschodziły i szybko przyrastały, oczywiście kwitły w tym samym sezonie. Jak potrzebujesz większą ilość, to może warto wysiać? Zresztą sama również się sieje, ale nie ma od razu tego efektu łał, no i nie zawsze tam, gdzie chcemy. Przesadzane siewki gorzej się przyjmują. Szafirków dokupiłabym i jeszcze dała do gruntu, teraz są obniżki, trzeba tylko po serek się wybrać



No zobaczę jeszcze, może i wejdę po ten serek bo już by były w komplecie.
Gaura to Whirling Butterfly. Nie mam żadnego doświadczenia z nią. Jakby się siała fajnie by było. U Ciebie to wszystko ogromniaste, ja to bym chciała żeby miała tak z 60, 70 cm.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 21:38, 25 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
MonikA napisał(a)
Ania Nie kopczykujemy jeszcze za ciepło, grudzień gdy temp spadnie



Oj dziękuję

I w grudniu dopiero obcinamy ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 21:38, 25 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu
Już kopczykujemy różę?
A kiedy obcinamy ?


Róże kopczykuje się jak temperatura w nocy utrzymuje się na poziomie - 5.Obcina się wiosną
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 21:40, 25 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)


Róże kopczykuje się jak temperatura w nocy utrzymuje się na poziomie - 5.Obcina się wiosną



Asiu

Jaką Ty jesteś mądra
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 21:43, 25 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
A w jaki sposób sadzisz te drobne cebule?
Czosnki w doniczkach ,fajnie


Szafirki sadziłam do jednego dołka po kilka cebulek. Dołek taki trochę szerszy i garścią. Wyrównałam trochę ręką tylko by cebulki na sobie nie leżały. Krokusy normalnie tyle, że małą łopatką, nie sadzarką.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:45, 25 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)



Asiu

Jaką Ty jesteś mądra


Weź,dopiero co mnie Anda uświadomiła. Z róż to ja jestem noga, do tego lewa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies