Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Pszczelarnia 23:44, 27 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kup malutkie baccaty, niech rosną (rosną szybko), tak będzie najlepiej. Ciemna zieleń.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 20:45, 28 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Kup malutkie baccaty, niech rosną (rosną szybko), tak będzie najlepiej. Ciemna zieleń.


To dobry pomysł. Nie wiem czy rabata wjazdowa doczeka się realizacji już w przyszłym sezonie ale ten pas żywopłotu będę się starała posadzić by już sobie rósł. A tak nawiasem co ile sadzi się cisy baccata w żywopłocie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 10:37, 29 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja sadziłam na gęsto, co 50 cm. Toszka mówi, że można nawet co 100 cm.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 10:54, 29 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Ja sadziłam na gęsto, co 50 cm. Toszka mówi, że można nawet co 100 cm.


Trochę tych cisów mi tam potrzeba.
Wczoraj zapisałam sobie
inspirację z I. Chyba zacznie mnie prześladować. Aż żałuję, że brzóz nie posadzę na tym wjeździe. Ale do jabłonek też może dałoby się dobrać coś na ten styl? Śliczności te zestawienia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 11:32, 29 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Jabłonki rajskie i ja uwielbiam i drest pod nimi z moliniami faktycznie byłby fajny.
Na mniej uporządkowane miejsca to i red baron pod nimi by pasował i zwykła imperata też..
Dobrze Ewo zrobiłaś, że przeniosłaś do jednego wątku dyskusję, dziękuję, człowiek się uczy całe życie, tej gruszy nie znałam, nie spotkałam nigdzie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:45, 29 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Widzisz tam duże drzewo utrzymujące ciepłe liście długo (poszukaj sobie buka 'Zlatia', mam 3 - wolno rosną). Paprotniki ładnie się trzymają nawet w zimie.

Te jabłoni zagrają pokrojem. Inspiracja piękna. Do skopiowania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 12:32, 29 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jabłonki rajskie i ja uwielbiam i drest pod nimi z moliniami faktycznie byłby fajny.
Na mniej uporządkowane miejsca to i red baron pod nimi by pasował i zwykła imperata też..
Dobrze Ewo zrobiłaś, że przeniosłaś do jednego wątku dyskusję, dziękuję, człowiek się uczy całe życie, tej gruszy nie znałam, nie spotkałam nigdzie.


Prawie już się na te jabłonki zdecydowałam choć wiadomo "prawie" robi różnicę. Muszę poobserwować te rdesty pod kątem tego, czy długo cieszą wyglądem. Mam od tego sezonu dopiero. Wiesz, też myślałam o imperacie na wjeździe. Jeszcze zbieram puzzle do układanki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:39, 29 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Widzisz tam duże drzewo utrzymujące ciepłe liście długo (poszukaj sobie buka 'Zlatia', mam 3 - wolno rosną). Paprotniki ładnie się trzymają nawet w zimie.

Te jabłoni zagrają pokrojem. Inspiracja piękna. Do skopiowania.


Ewuś tylko, że gdzie ja tam zmieszczę takie drzewsko. Może i rośnie wolno ale kiedyś, kiedyś urośnie wielkie. Przyznam, że jak widzę w opisach te rozmiary od razu przechodzi mi ochota. Tak było np z bukiem Tricolor. Strasznie mi się podoba ale raczej go nie posadzę
Ta inpiracja fajna ale trzeba chyba cienia do takich nasadzeń. Lubię takie dywaniki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 13:47, 29 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tam na 2 części. Przyszłościowo.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mirka 13:53, 18 gru 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Co tu tak cicho?Zatraciłaś się w pieczeniu świątecznym?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies