Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 14:09, 18 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)

Muszę poobserwować te rdesty pod kątem tego, czy długo cieszą wyglądem. Mam od tego sezonu dopiero.


Zdecydowanie tak - one wyjątkowo długo kwitną - pod koniec lipca zaczynają i do listopadowych przymrozków trzymają kwiaty.
Liście też ładne.
Jedna uwaga - one budują duże kępy, ale dopiero wczesnym latem. warto posadzić między nimi dużo cebulowych, żeby wiosną goła ziemia nie straszyła.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 17:14, 18 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Zdecydowanie tak - one wyjątkowo długo kwitną - pod koniec lipca zaczynają i do listopadowych przymrozków trzymają kwiaty.
Liście też ładne.
Jedna uwaga - one budują duże kępy, ale dopiero wczesnym latem. warto posadzić między nimi dużo cebulowych, żeby wiosną goła ziemia nie straszyła.


Makadamiu a co byś wsadziła cebulowego w kępy rdestów? Bo mam wrażenie, że się nie da. Mówię o stanie ponadtrzyletnim rabaty. One rosną tak rozłogowo - karpiasto.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 09:40, 19 gru 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Co tu tak cicho?Zatraciłaś się w pieczeniu świątecznym?


Mircia w tym roku coś kompletnie nie po drodze mi ze świętami. Przez zawirowania zdrowotne zupełnie gdzieś ten cały harmider przedświąteczny obok mnie. Nawet dekoracji jeszcze nie wyciągnęłam a ponieważ korzystam aktualnie z miana rekonwalescenta więc i grubsza robota mnie omija. Pogoda też nie nastraja póki co.. W ogrodzie urządzam sobie spacerki zdrowotne korzystając z wiosennych temperatur. O właśnie, muszę parę fotek zrobić ku pamięci
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:46, 19 gru 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


Zdecydowanie tak - one wyjątkowo długo kwitną - pod koniec lipca zaczynają i do listopadowych przymrozków trzymają kwiaty.
Liście też ładne.
Jedna uwaga - one budują duże kępy, ale dopiero wczesnym latem. warto posadzić między nimi dużo cebulowych, żeby wiosną goła ziemia nie straszyła.


Mam ten Golden Arrow i faktycznie kwitł długo. Szkoda, że pierwsze przymrozki sprawiły, że zrobił się błe. Nie wiem, można go jesienią obciąć? Bo wygląda okropnie teraz. Tam na wjazdowej chcę dużą ilość ciemierników cuchnących, nawiasem moja tegoroczna fascynacja.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:48, 19 gru 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)


Makadamiu a co byś wsadziła cebulowego w kępy rdestów? Bo mam wrażenie, że się nie da. Mówię o stanie ponadtrzyletnim rabaty. One rosną tak rozłogowo - karpiasto.


W kępy to pewnie nie da rady nic
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:01, 19 gru 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Co do wjazdowej i dereni na niej to mam dylemat pstrokate czy zielonolistne? Z zielonymi pędami
I jeszcze wymyśliłam sobie by coś zrobić z elewacją domu. I tak czas już ją odnowić więc może dodać jakieś panele ku ozdobie czy coś. Zgłębiam temat
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 10:07, 19 gru 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
a jak u ciebie ze zdrowkiem Asik?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
makadamia 10:11, 19 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Makadamiu a co byś wsadziła cebulowego w kępy rdestów? Bo mam wrażenie, że się nie da. Mówię o stanie ponadtrzyletnim rabaty. One rosną tak rozłogowo - karpiasto.


Ja wsadziłam standardowo - tulipany i czosnki

U mnie ten rdest nie buduje szerokiej karpy, tylko wyrasta z jednego miejsca. Natomiast ma dużą masę liściową na górze.
W skrócie - w drugiej połowie lata zajmuje dużo miejsca, ale w pierwszej połowie - jest koło niego dużo wolnego, które nadaje się na cebulowe.
Z bodziszkiem rozanne jest podobnie.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:15, 19 gru 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
a jak u ciebie ze zdrowkiem Asik?


Jestem już po zabiegu,wszystko poszło dobrze aczkolwiek jakieś drobne utrudnienia wynikły w trakcie. Teraz dochodzę do siebie, nic mi nie wolno. Dobrze, że zima to mnie nerwy nie łapią ale za to zaczynam wymyślać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 10:19, 19 gru 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Margerytka40 napisał(a)


Jestem już po zabiegu,wszystko poszło dobrze aczkolwiek jakieś drobne utrudnienia wynikły w trakcie. Teraz dochodzę do siebie, nic mi nie wolno. Dobrze, że zima to mnie nerwy nie łapią ale za to zaczynam wymyślać

aa to wymyślać możesz masz prawo.
cieszę się że wszystko w miarę ok. Pomału dojdziesz do siebie przez zimę odpoczniesz
ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies