Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Wiolka5_7 19:46, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Piękne oczary ! i cena super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 21:15, 20 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Asia ślicznoty
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 08:49, 21 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiola, Magda

Postawiłam je na razie tak by je widzieć z okna. Jutro je przesadzę do większych donic.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:56, 21 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rozważam kolejną koncepcję na to co pod oczarami. Wiem, że jest mi tam potrzebne coś co przełamie tę masę liściową i pomyślałam o śmiałku darniowym. Było by powtórzenie spod brzóz. Na jego tle fajnie wyglądałyby i jeżówki i rdesty.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 09:08, 21 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Asiu, tak się zastanawiam. Jaką wysokość mają mieć te zadarniacze pod dereniami i oczarami? Bo chyba 30 cm przekroczyć nie mogą i jedynie punktowo możesz posadzić coś wyższego ze względu na oczary? Czy się mylę? Jaka jest głębokość tej rabaty?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 09:27, 21 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Asiu, tak się zastanawiam. Jaką wysokość mają mieć te zadarniacze pod dereniami i oczarami? Bo chyba 30 cm przekroczyć nie mogą i jedynie punktowo możesz posadzić coś wyższego ze względu na oczary? Czy się mylę? Jaka jest głębokość tej rabaty?


W najwęższym miejscu od brzegu do żywopłotu było by ok 4,5m.
W zasadzie to jest tak, że ja planuję nasadzenia trochę na wyrost, widząc te oczary już dorosłe. Może i faktycznie należałoby na razie dopasować je do aktualnych gabarytów. Tyle że to wszystko kiedyś trzeba będzie zmieniać. Najchętniej już chciałabym coś stałego. Wiadomo i tak coś tam trzeba będzie zmienić , odmłodzić (byliny). Szczerze to nie wiem jak mam to ugryźć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:53, 21 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A może jeśli punktowo rozplenice?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 09:57, 21 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Punktowo rozplenice, a po całości suchodrzew cięty w wielkie poduchy? Jego można nisko trzymać, bo rośnie szeroko, a nie wysoko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 10:10, 21 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
Wstawiłam te oczary między lawendy i aż mnie zęby rozbolały. Brrrr...


.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 10:11, 21 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Punktowo rozplenice, a po całości suchodrzew cięty w wielkie poduchy? Jego można nisko trzymać, bo rośnie szeroko, a nie wysoko.


A wiesz, że ten suchodrzew też mi się w myślach przewinął. Ma takie drobniutkie listki, inne niż oczary i derenie. Mam jeszcze takie fajne, żółte jeżówki, może gdzieś by je tam upchnąć. Nie są wysokie. I te ciemierniki z brązowymi carexami. Uparłam się na nie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies