Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:59, 19 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A fenkuł kwitnie żółto?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 10:04, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mi tam żadne szare i śródziemnomorskie nie pasują.


Mocne byliny na lato (rdest i jeżówka oraz niskie krwiściągi) i chyba większe łany.

Ciemierniki i turzyce brązowe (i inne) z naparstnicami.


Kilka (3) piwoni np. młokosiewicza.


Albo pójść w świerczki i trawki i liście (żurawka owłosiona - piękna limonka, żuraweczka, może kilka świecznic, miodunka, co ładnie powtórzy liście derenia Wh. Gold).


Dereni bym nie mieszała.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:06, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
U mnie cuchnące z samosiewu rosną na suchej południowej skarpie nad strumieniem (pokazywałam) - dadzą radę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 10:06, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Margerytka40 napisał(a)
A fenkuł kwitnie żółto?


Tak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:22, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zimozielone trzmieliny pod czerwonymi gałązkami zimą tez pięknie wyglądają. I liście bergenii
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 10:23, 19 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Mi tam żadne szare i śródziemnomorskie nie pasują.


Mocne byliny na lato (rdest i jeżówka oraz niskie krwiściągi) i chyba większe łany.

Ciemierniki i turzyce brązowe (i inne) z naparstnicami.


Kilka (3) piwoni np. młokosiewicza.


Albo pójść w świerczki i trawki i liście (żurawka owłosiona - piękna limonka, żuraweczka, może kilka świecznic, miodunka, co ładnie powtórzy liście derenia Wh. Gold).


Dereni bym nie mieszała.





Ewuś tam brzegiem samo słońce będzie.
Piwonie te co wymieniłaś to raczej nie. Nie lubię takich ze środkiem, liście mają fajne, kwiatki...

A jakbym się uparła przy lawendach?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 10:29, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak lubisz, spróbuj - przecież trzeba eksperymentować.


Tylko wczesną wiosną i jesienią szary kolor do żółci i przebarwień oczarowych trzeba uwzględnić, polubić.

Np. żółta trzmielina i lawenda: o ile z fioletem jest ok, to z szarym jest to bardzo "oryginalne" zestawienie.


Ale to już sposób widzenia kolorów - bardzo indywidualna sprawa. Do wyboru.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:30, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A hacone?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 10:47, 19 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Myślałam o hakone ale jakbym miała wybierać wolę s. jesienną. To tak subiektywnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:49, 20 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chyba jednak pomysł na lawendy w okolicy oczarów nie za bardzo. Jakoś nie pomyślałam o kwitnieniu o. . Jak przyjdą postawię wśród lawend i sprawdzę.
W tej chwili mam gonitwę myśli jeszcze, będę obserwować w sezonie rośliny pod kątem tej rabaty, może coś mi się wyklaruje więcej.

Wczoraj po ścięciu carexów ukazały się nieśmiało


Na razie pojedynczo i te botaniczne wepchnięte tam kiedyś ale teraz doszło tam światło więc pewnie za chwilę zaczną. Dużo cebulek tam jesienią posadziłam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies