Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Kasiek 20:55, 28 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Margerytka40 napisał(a)
Jeszcze chcę się poradzić. Pamiętacie chcę wymienić część szmaragdów na cisy. Tuje przeniosę wokół parkingu i najchętniej wzięłabym się za to jak tylko pogoda pozwoli tylko że jest to akcja typu trzeba zamienić a na b ale najpierw trzeba zrobić c żeby b było gdzie. Jaśniej, przy parkingu jeszcze trochę czasu minie nim uporządkujemy i będzie można sadzić tuje. Nie wiem czy w tym roku. A ja bym chciała już te cisy wsadzić żeby rosły, zawsze rok do przodu. Co z tujami zrobić? Myślałam je zadoniczkować znów, zadołować do połowy doniczek gdzieś w kącie i niech czekają. Mogę tak?


Moge tak Przed wykopaniem, porzadnie podlej kazda sztuke i wykop z jak najwiesza bryla ziemi. Mniejsze, wystajace korzenie tz siateczka, mozesz delikatnie podciac, nic im sie nie stanie. Po posadzeniu w donice lub miejsce docelowe, porzadnie podlewaj, tuje to wbrew pozorom pijaki Na poczatku potrzebuja systematycznego podlewania.
____________________
Bawarka
TAR 21:06, 28 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
ja osobiscie do wszystkich irg mam sentyment, mnie bardzo rozweselaja wizualnie te czerwone koraliki zima. moglabyc tez irge coral beauty wypietrzyc. a jest zimozielona, ta urosnie pewnie nawet na betonie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 21:48, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasiek napisał(a)


Moge tak Przed wykopaniem, porzadnie podlej kazda sztuke i wykop z jak najwiesza bryla ziemi. Mniejsze, wystajace korzenie tz siateczka, mozesz delikatnie podciac, nic im sie nie stanie. Po posadzeniu w donice lub miejsce docelowe, porzadnie podlewaj, tuje to wbrew pozorom pijaki Na poczatku potrzebuja systematycznego podlewania.


Na szczęście te tuje jeszcze nie są jakieś pokaźne. Może się uda. Muszę tylko ze 30 dużych doniczek wykombinować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:58, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
ja osobiscie do wszystkich irg mam sentyment, mnie bardzo rozweselaja wizualnie te czerwone koraliki zima. moglabyc tez irge coral beauty wypietrzyc. a jest zimozielona, ta urosnie pewnie nawet na betonie


No właśnie najbardziej mi tam te irgi pasują. W łódzkim parku widziałam duże okazy, piękne i kwitnące i owocujące. Trochę może za krzaczasto tam się zrobi ale wyjątkowo tam mi to pasuje. Chcę tam taki trochę busz malutki. Wypiętrzyć tzn podwiązać gałązki by rosły wyżej? Raczej postawię na zwykłe ale z ciekawości pytam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 22:03, 28 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Margerytka40 napisał(a)


No właśnie najbardziej mi tam te irgi pasują. W łódzkim parku widziałam duże okazy, piękne i kwitnące i owocujące. Trochę może za krzaczasto tam się zrobi ale wyjątkowo tam mi to pasuje. Chcę tam taki trochę busz malutki. Wypiętrzyć tzn podwiązać gałązki by rosły wyżej? Raczej postawię na zwykłe ale z ciekawości pytam

one z czasem maja chyba lekka tendencje do tego, ale mozna podwiazac albo podeprzec na kijku. albo ciac i nowe galazki juz wyzej rosna. widzialam takie krzaczorki wypietrzone na dobre 80 cm. u mnie irga puscila sie pionem po ogrodzeniu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 22:19, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)

one z czasem maja chyba lekka tendencje do tego, ale mozna podwiazac albo podeprzec na kijku. albo ciac i nowe galazki juz wyzej rosna. widzialam takie krzaczorki wypietrzone na dobre 80 cm. u mnie irga puscila sie pionem po ogrodzeniu


Będziesz mieć ładne ogrodzenie. Miałam kiedyś jakąś irgę płożącą, rosła jak głupia i zajmowała coraz więcej miejsca a, że nie chciałam by się tak panoszyła więc ją podcinałam i faktycznie niektóre gałązki zaczęły bardziej w górę iść.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 22:22, 28 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
pokaze kiedys na zdjeciu ale pewnie nie jutro, cos mnie przeziebienie lapie. musze renopurena sobie zapodac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 22:28, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
pokaze kiedys na zdjeciu ale pewnie nie jutro, cos mnie przeziebienie lapie. musze renopurena sobie zapodac.


Uuu, bierz coś szybciutko. Teraz pełno zarazy wszędzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 22:34, 28 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
dzis po dachu na 6 pietrze latałam a nie mialam czapki i chyba mnie cos przewialo. wzielam standardowy pakiet lekow i smigam do łózia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 22:39, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Koniecznie. Zdrówka życzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies