Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Toszka 19:44, 29 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Margerytka40 napisał(a)
Mam pytanie do mądrych głów na O. Kochani dziś zajrzałam do takiej naszej skrzyni w której składowaliśmy trawę z koszenia. Myślę zajrzę zobaczę co się tam urodziło. A tam jakaś zawartość bliżej nie określona miejscami maziasta i śmierdząca jak nie przymierzając g..no a miejscami zbita i przypominająca węgiel drzewny
Kompost to chyba nie jest ale może da się z tym coś zrobić w sensie uzdatnić. Mam tego trochę więc może dało by się to jakoś wykorzystać. Jak myślicie?


Gdyby uprzednio trawa była wysuszona, tak by się nie stało. Sama świeża trawa zawiera bardzo dużo azotu przy znikomej ilości węgla i nie ma jak się prawidłowo kompostować bez udziału materiału tzw. brązowego, czyli zawierającego wysoki stosunek węgla właśnie. Najlepiej jest sypać trawę cienką, warstwą i przesypywać albo kompostem,albo chociaż przekładać warstwą podartego kartonu, suchych liści lub chociaż ziemia cienko przekładać/posypywać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 21:57, 29 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszko kochana dziękuję że do mnie zaglądasz . A jakbym teraz to coś co kompostem nie jest wymieszała z suchymi liśćmi i ziemią to dałoby się to jeszcze uratować? Zakładając że zostawię to do wiosny .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
HanaK 10:45, 30 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej, u mnie też w ubiegłym roku jedna porcja skoszonej trawy trochę podgniła, bo nie miałam czasu rozsypać jej pod maliny (tak robię zazwyczaj), wymieszałam z gałęziami, słomą, zgarniając dosypałam też trochę zwykłej ziemi, z ciekawości byłam sprawdzić co tam się w środku dzieje, moim zdaniem jest ok, buszują dżdżownice, stonogi i jakieś wije. Wiosną będę przesiewać kompost

Margerytka40 napisał(a)
Toszko kochana dziękuję że do mnie zaglądasz . A jakbym teraz to coś co kompostem nie jest wymieszała z suchymi liśćmi i ziemią to dałoby się to jeszcze uratować? Zakładając że zostawię to do wiosny .
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Margerytka40 13:49, 30 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też muszę zrobić podobnie . Dobrze że obok mam kompostownik a w nim sporo materii brązowej więc pomieszam jedno z drugim dodam trochę liści np brzozowych i myśle że będzie dobrze .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 19:10, 30 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dokładnie tak zrób, a na przyszłość już wiesz aby warstwy trawy przesypywać kompostem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 07:51, 01 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszko

Teraz już wiem i obiecuję przyłożyć się na przyszłość. Będę mieszać,przekładać niczym "świstak co siedzi i zawija te papierki "

Sucho u nas jak na pustyni . Właśnie podlewam ogród . Jak ta zjawa wstałam o świcie i latam z wężem . Pomału zaczynają spadać liście z mojego ogromniastego orzecha włoskiego . Czy Wasze psy też zjadają orzechy ? Ja z moimi muszę ścigać się kto pierwszy . Śmiesznie jest . Ten mój orzech budzi we mnie mieszane uczucia . Teraz przeklinam go ile wlezie bo wszędzie pełno liści i bałagan niemiłosierny ale w upalne dni latem jest to najlepsze miejsce żeby posiedzieć na leżaku .
Pozdrawiam sobotnio .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
gobasia 11:34, 01 paź 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Margerytka40 napisał(a)
Toszko

Teraz już wiem i obiecuję przyłożyć się na przyszłość. Będę mieszać,przekładać niczym "świstak co siedzi i zawija te papierki "

Sucho u nas jak na pustyni . Właśnie podlewam ogród . Jak ta zjawa wstałam o świcie i latam z wężem . Pomału zaczynają spadać liście z mojego ogromniastego orzecha włoskiego . Czy Wasze psy też zjadają orzechy ? Ja z moimi muszę ścigać się kto pierwszy . Śmiesznie jest . Ten mój orzech budzi we mnie mieszane uczucia . Teraz przeklinam go ile wlezie bo wszędzie pełno liści i bałagan niemiłosierny ale w upalne dni latem jest to najlepsze miejsce żeby posiedzieć na leżaku .
Pozdrawiam sobotnio .


ha ha a ja swojego orzecha chwalę pod niebiosa ....u mnie liście jeszcze nie lecą,a orzechy już tak

psy orzechy ?...no nie, moje psy mają inne smaki

moje psy za to wczoraj zrobily sobie kąpiel pod krzakami hortensji...zostawilam wlączony wąż , ja wracam a tam psy robią harce
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
GorAna 17:17, 01 paź 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Asiu, jak tam wycinka jałowca?
Ja mojego też chciałam wyciepać, ale w maju w Wojsławicach widziałam, podobnie stary okaz ogołocony dość mocno. Jego powykręcane gałęzie robiły duże wrażenie. Postanowiłam mojego potraktować podobnie, i tak co jakiś czas poświęcam trochę czasu, na wycinanie niepotrzebnych drobnych gałązek i pozostawiam tylko grube
Rabata brzozowa wyjdzie super
Trzeba tylko pomyśleć o zasłonięciu ogrodzenia
Może winobluszcz....jesienią będzie zjawiskowo
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 22:24, 01 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu

Witam serdecznie u mnie. Bardzo miło mi Ciebie gościć . Jałowce są właśnie w trakcie wycinania. Trochę nam się to przeciąga bo mieliśmy teraz trochę kłopotów rodzinnych i nie było na to czasu,ale teraz już mam nadzieję nadrobimy pracę . Chciałabym do zimy uporać się z tym kawałkiem tzn wyciąć jałowce ,uprzątnąć teren i przygotować pod nowe nasadzenia . Póki co wiem że chcę tam żywopłot cisowy ,nad resztą będę myśleć zimą . Ja też za brzozami widziałabym winobluszcz . Miło mi że podoba Ci się mój plan na tę rabatę .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:38, 02 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Miałam nie sadzić w tym roku cebulowych ale chyba pokuszę się na tulipany na brzozową . Myślę jeszcze nad kolorem , może białe ? Przed tym wielkim głazem ,wśród hako coś wiosennego by się przydało .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies