Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Ania111 11:03, 26 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Hej, kochane

U mnie wszystko dobrze,kierat miałam ostatnio w pracy. Zaglądałam tu trochę ale coś nastroju na pisanie nie było. Zaległości mam ogromniaste nie tylko na forum. Nasionka nie wysiane, pół werandy doniczek z roślinkami do wsadzenia. W ogrodzie coś tam pomalutku do przodu ale to głównie za sprawą M. Pracuje teraz krócej to wykorzystuje czas i pomaga trochę. Rozbiera stare oczko. Na szczęście od piątku trochę wolnego mam w końcu to może podziałam i ja. Robię rabatę pod magnoliami. Jutro przyjdą jeszcze zamówione Annabelki

Lecę do Was nadrabiać



Fajnie ,że już jesteś
A ogrodem się nie przejmuj
Szybciutko nadrobisz
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 08:56, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
W piątek i sobotę trochę podziałałam. Piękna pogoda była. Cóż z tego kiedy teraz znowu mrozi. Nic nowego nie wsadziłam bo szkoda mi zamrozić ładne już roślinki. Zaczęłam ogarnianie frontowej bo chwaściska rosną mimo mrozu, zasiliłam hortensje. M dalej rozwalał oczko. Jeszcze ze dwa dni i skończy pewnie. Muszę zamówić impregnat do tych moich kul betonowych. Rozglądamy się za kręgiem betonowym do ciurkadełka. Teraz strach się gdziekolwiek ruszyć. W ogóle to niby coś tam robimy w ogrodzie ale brak nam werwy, energii. Cała ta sytuacja mocno działa na psychikę.
Dziś zimno, dopijam poranną kawkę i zastanawiam się iść, czy nie iść do ogrodu. Macham Wam poniedziałkowo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:36, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zastanawiam się czy w tym moim zakątku magnoliowym między Annabelki nie dosadzić jeszcze czegoś. Pomierzyłam, rozstawiłam donice i wyszło mi, że zmieszczę tam 7 sztuk tych hortek. Odległość między krzaczkami wyszła mi 1,20 1,30. Może wcisnę jeszcze coś pomiędzy? Myślę o wysokich moliniach np. KF albo o rutewkach Delavaya. Jest jeszcze opcja z czymś na pniu by było ponad hortkami ale to jakoś najmniej do mnie przemawia.
Taki tam rysunek poglądowy

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 12:40, 30 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Asia
planowanie …...ja nie umiem .....ale z checią odgapiam


na obrazku teraz ta rabata super wygląda
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 12:50, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia
planowanie …...ja nie umiem .....ale z checią odgapiam


na obrazku teraz ta rabata super wygląda


Czekam na lepszą pogodę by wsadzić hortki i część cisów bo te z prawej strony pod magnolką już rosną. Przed hortkami wsadziłam na razie żurawki Marmalade.
Mam chęć na te molinie KF

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 13:05, 30 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
fajnieeee
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kawa 13:17, 30 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia
ja miałam molinię wsadzoną za anabelkami
miejsce średnio słoneczne ale nie cieniste
ogólnie rosła do dupy - wydaje mi się że musi mieć więcej słonka żeby się jesienia ladnie wybarwić a rośnie praktycznie w tym samym tempie co anabelki
u mnie się to ni sprawdziło
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 13:21, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
fajnieeee


Myślisz? Fajnie by mi tak pasowało bo po drugiej stronie przy garażu też mam molinie pod Olą. Tylko mam wątpliwości czy będzie je w ogóle widać w tych hortkach. Piszą, że mogą nawet 2m mieć kłoski to może się uda. Wody będą mieć sporo przy okazji podlewania hortek, może dadzą radę. Już prawie naciskam "zamów"
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
deszczowymaj 13:23, 30 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Pięknie prezentuje się ta rabata rysunkowa

tylko tak się zastanawiam..annabelki rosną wielkie ,czy molinie się zmieszczą ? chyba ,że chcesz je posadzić z tyłu /pomiędzy hortkami ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magleska 13:23, 30 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
fajnie wygląda na obrazku nie znam się az tak ,jak to w życiu będzie się sprawdzać molinii nie mam ani jednej ….
sorrki Asia -nie znam się ….wiesz ,że ja amator
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies