Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 14:09, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia ….a może coś co wcześniej będzie widoczne ,hortki zanim widać trochę to trwa ….
rutewki śliczne ,delikatne ….ale one chyba w tym samym czasie co hortensje są ? nie pamiętam jak te moje kwitły .....
nie umiem doradzać ....ale patrzę na czym stanie


Tak hortki i rutewki w jednym czasie prawie. Stanie chyba na tym, że jeszcze poczekam z decyzją i na razie tylko hortki będą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:10, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


A rutewki nie zginą??? W sensie wizualnym?


Może tak być
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:11, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
hmmm rutewki Asia zginą-tak myślę szkoda by było


Pewnie tak. Ufff... trudno coś dobrać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 14:17, 01 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Margerytka40 napisał(a)


Ta stipa też mi przemknęła w myślach tym bardziej, że od dawna mam na nią chrapkę. Da radę przy hortkach? Miałaby wilgotno ale jej chyba zimą tylko wilgoć nie wskazana?


A jak blisko byłyby od hortek?

Zimą hortek nie podlewasz chyba, bo nie mają liści. Stipie dałabyś pod korzenie porządną warstwę drenażu, ok. 5-10 cm i posadziłabyś lekko wyniesioną do góry. Wtedy powinna dać radę Mogłabyś ją nawet posadzić w piasku, czyli tak jak normalnie w dołek daje się dobrą ziemię, tak mogłabyś w dołek dać piasek.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 14:42, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


A jak blisko byłyby od hortek?

Zimą hortek nie podlewasz chyba, bo nie mają liści. Stipie dałabyś pod korzenie porządną warstwę drenażu, ok. 5-10 cm i posadziłabyś lekko wyniesioną do góry. Wtedy powinna dać radę Mogłabyś ją nawet posadzić w piasku, czyli tak jak normalnie w dołek daje się dobrą ziemię, tak mogłabyś w dołek dać piasek.



Ok 1m, może ciut więcej. Hmm... może zamówię na razie 1szt i sprawdzę. Dość drogie są sadzonki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 16:15, 01 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Sprawdź A o piasku lepiej zapomnij, bo tu trzeba uważać na odczyn pH, żeby piasek nie był kwaśny. To stipie nie służy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 17:41, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Sprawdź A o piasku lepiej zapomnij, bo tu trzeba uważać na odczyn pH, żeby piasek nie był kwaśny. To stipie nie służy


Spróbuję choć to ph może być przeszkodą. Hortki bardziej kwaśno lubią. Ale zaryzykuję pal sześć, zamówiłam tę stipę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 17:57, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Rutewka rośnie wysoko, może fajnie wyglądałaby przy kulach anabelle. Zamówiłaś pod hortki stipy? Będę obserwować jak to wyjdzie. Chodzą mi anabelki po głowie, nigdzie ze stipą nie widziałam, ładny duet mógłby powstać.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Monia81 18:14, 01 kwi 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Asia, wiesz, że ja marny doradca, więc się nie wypowiadam, ale obejrzałam sobie, co też u Ciebie się dzieje ta stipa fajna, ciekawa jestem jak się u Ciebie będzie sprawować w tym połączeniu, jeśli się zdecydujesz... nie wiem czy jednak bym tam jakiegoś miskanta nie wrzuciłą... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Margerytka40 08:49, 02 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)
Rutewka rośnie wysoko, może fajnie wyglądałaby przy kulach anabelle. Zamówiłaś pod hortki stipy? Będę obserwować jak to wyjdzie. Chodzą mi anabelki po głowie, nigdzie ze stipą nie widziałam, ładny duet mógłby powstać.


Stipa, którą zamówiłam to Stipa Gigantea. Ona duża, wysoka rośnie i przetestuję ją między annabelkami. Nie wiem czy duet horki stipa by się sprawdził, to trochę dwie bajki jeśli chodzi o warunki choć przy specjalnym przygotowaniu podłoża może i warto sprawdzić. Czasem rośliny zaskakują swoimi zdolnościami przystosowawczymi. Mam duet limki perowskia. Niby też dwa światy a daje u mnie radę. Perowskia może nie jest idealnie sztywna, trochę zbyt bogate ma podłoże ale wśród traw, na gęściutko nie przeszkadza mi to
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies