Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 13:25, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
Asia
ja miałam molinię wsadzoną za anabelkami
miejsce średnio słoneczne ale nie cieniste
ogólnie rosła do dupy - wydaje mi się że musi mieć więcej słonka żeby się jesienia ladnie wybarwić a rośnie praktycznie w tym samym tempie co anabelki
u mnie się to ni sprawdziło



Hmmm..... Na razie to tam słońca sporo ale jak magnolie się rozrosną będzie mniej. Na miskanty za mało miejsca, kurcze no... przydały by się tam takie trawiaste akcenty
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 13:27, 30 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)


Czekam na lepszą pogodę by wsadzić hortki i część cisów bo te z prawej strony pod magnolką już rosną. Przed hortkami wsadziłam na razie żurawki Marmalade.
Mam chęć na te molinie KF




Asiu

Pięknie , jaka jesteś zdolna
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 13:32, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
deszczowymaj napisał(a)
Pięknie prezentuje się ta rabata rysunkowa

tylko tak się zastanawiam..annabelki rosną wielkie ,czy molinie się zmieszczą ? chyba ,że chcesz je posadzić z tyłu /pomiędzy hortkami ?


Były by z tyłu, pomiędzy . Hortki chciałabym utrzymać na wysokość 1m. Wiem, to trudno tak ale w sąsiedztwie pani ma właśnie takie niewielkie. Podpytywałam i cały sekret w minimalnym nawożeniu i odpowiednim cięciu podobno. Sprawdzę u siebie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:44, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)



Asiu

Pięknie , jaka jesteś zdolna


Tiaaa, to tylko rysunki. Dużo bym dała by realnie to to tak wyglądało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:46, 30 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
fajnie wygląda na obrazku nie znam się az tak ,jak to w życiu będzie się sprawdzać molinii nie mam ani jednej ….
sorrki Asia -nie znam się ….wiesz ,że ja amator


Ha, ha.. papier wszystko przyjmie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 08:46, 01 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, nie będę się powtarzać - masz wyczucie w komponowaniu i to, co na papierze, potem w ogrodzie też się super prezentuje
Pamiętałaś o penstemonach, dziękuję, podejdę, jak się trochę cieplej zrobi, chyba, że wolisz w tym tygodniu (bo np musisz je skądś wysadzić)?
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 09:58, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Asiu, nie będę się powtarzać - masz wyczucie w komponowaniu i to, co na papierze, potem w ogrodzie też się super prezentuje
Pamiętałaś o penstemonach, dziękuję, podejdę, jak się trochę cieplej zrobi, chyba, że wolisz w tym tygodniu (bo np musisz je skądś wysadzić)?


Nie, nie muszę ich ruszać. Jak Ci będzie pasować to sobie weźmiesz.
Wkurza mnie ta pogoda zimna, nic nie mogę robić. No ale to dopiero początek kwietnia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 10:41, 01 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
To może poczekajmy. Mam kilka nowych roślin, do przesadzenia i podzielenia byliny i trawy - no ale nic nie można robić, bo co kilka dni przymrozki. może po niedzieli pogoda się ustali.
Padła mi jedna obiela, która posadziłam w tym czasie, co hortki.
Małe, podpędzone w szkółce, niezahartowane - pospieszyłam się. Ale to krzaczek, może potem odbije, na razie systematycznie podlewam.
____________________
Ela Motylogród
anabuko1 11:21, 01 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Planowanie i planowanie. .. fajny plan na papierze.
Zapewne w rzeczywistości też tak będzie.
Wszyscy czekamy na cieplejsza pogodę i możliwość pracy w ogrodzie.
Może już niebawem ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mrokasia 11:39, 01 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Margerytka40 napisał(a)



Hmmm..... Na razie to tam słońca sporo ale jak magnolie się rozrosną będzie mniej. Na miskanty za mało miejsca, kurcze no... przydały by się tam takie trawiaste akcenty


Asiu, a czemu dla miskantów za mało miejsca? Może zmniejszyć liczbę annabelek i w luki te miskanty by się zmieściły?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies