Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Iwonka 12:00, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Margerytka40 napisał(a)
Zastanawiam się czy w tym moim zakątku magnoliowym między Annabelki nie dosadzić jeszcze czegoś. Pomierzyłam, rozstawiłam donice i wyszło mi, że zmieszczę tam 7 sztuk tych hortek. Odległość między krzaczkami wyszła mi 1,20 1,30. Może wcisnę jeszcze coś pomiędzy? Myślę o wysokich moliniach np. KF albo o rutewkach Delavaya. Jest jeszcze opcja z czymś na pniu by było ponad hortkami ale to jakoś najmniej do mnie przemawia.
Taki tam rysunek poglądowy



Jaki ładny rysunek, śliczna kompozycja. Zdolna dziewczyna z ciebie Te drzewka to magnolie? Za anabelkami molinie będą chyba słabo widoczne. U Angeliki na zielonej trawce są miskanty. Anabelki po kilku latach nawet cięte rosną duuuże.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 12:38, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
To może poczekajmy. Mam kilka nowych roślin, do przesadzenia i podzielenia byliny i trawy - no ale nic nie można robić, bo co kilka dni przymrozki. może po niedzieli pogoda się ustali.
Padła mi jedna obiela, która posadziłam w tym czasie, co hortki.
Małe, podpędzone w szkółce, niezahartowane - pospieszyłam się. Ale to krzaczek, może potem odbije, na razie systematycznie podlewam.


No właśnie dlatego nie wsadzam na razie roślin, które przyszły zamówione. Ha, dziś przyszła paczuszka o której już zapomniałam, że zamówiłam. SKS już chyba mnie dopada.
Obiela może jeszcze odbije, poczekaj.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:42, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anabuko1 napisał(a)
Planowanie i planowanie. .. fajny plan na papierze.
Zapewne w rzeczywistości też tak będzie.
Wszyscy czekamy na cieplejsza pogodę i możliwość pracy w ogrodzie.
Może już niebawem ?


O! Aniu
Myślałam wczoraj czy przedwczoraj, że coś dawno u Ciebie wpisów nie ma a tu okazuje się, że przegapiłam nowy wątek. Już się poprawiam tylko nadrobić muszę.
Przydałoby się już to ciepełko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:46, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Asiu, a czemu dla miskantów za mało miejsca? Może zmniejszyć liczbę annabelek i w luki te miskanty by się zmieściły?


Sama nie wiem czy chcę miskanty. Za masywne mi się wydają w to miejsce. Może zdecyduję się jednak na rutewki. Mam 3 Splendide.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:50, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)


Jaki ładny rysunek, śliczna kompozycja. Zdolna dziewczyna z ciebie Te drzewka to magnolie? Za anabelkami molinie będą chyba słabo widoczne. U Angeliki na zielonej trawce są miskanty. Anabelki po kilku latach nawet cięte rosną duuuże.


Iwonka, tak magnolie. Hmm....myślę jeszcze. Miskanty chyba nie. Chcę tam trochę lżejsze coś. Może te rutewki. Akurat mam je to warto przetestować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 13:27, 01 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Stipa gigantea?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 13:31, 01 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Margerytka40 napisał(a)


Sama nie wiem czy chcę miskanty. Za masywne mi się wydają w to miejsce. Może zdecyduję się jednak na rutewki. Mam 3 Splendide.


A rutewki nie zginą??? W sensie wizualnym?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 13:33, 01 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18380
Asia ….a może coś co wcześniej będzie widoczne ,hortki zanim widać trochę to trwa ….
rutewki śliczne ,delikatne ….ale one chyba w tym samym czasie co hortensje są ? nie pamiętam jak te moje kwitły .....
nie umiem doradzać ....ale patrzę na czym stanie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kawa 13:46, 01 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hmmm rutewki Asia zginą-tak myślę szkoda by było
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 14:06, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Stipa gigantea?


Ta stipa też mi przemknęła w myślach tym bardziej, że od dawna mam na nią chrapkę. Da radę przy hortkach? Miałaby wilgotno ale jej chyba zimą tylko wilgoć nie wskazana?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies