Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 16:00, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

Asia to i dla mnie zbierz parę nasionek jak można się jeszcze załapać


OK, zbiorę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 18:02, 02 lip 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


OK, zbiorę
dzięki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Aggaa 18:11, 02 lip 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Asia a nie pasowalyby Ci tam amazon mist? Sa jasniejsze ale nie zolte. U mnie fajnie sie sprawdzają.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 18:54, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)
Asia a nie pasowalyby Ci tam amazon mist? Sa jasniejsze ale nie zolte. U mnie fajnie sie sprawdzają.


Mam Amazon. Myślisz, że w cieniu dobrze by rosły? Słońca tam niewiele, 3 może 4 godziny.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 19:05, 02 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Powiem Wam, że wkurza mnie ta moja kwaśna rabata. Specjalnie dziś zrobiłam zdjęcie. Wkurza mnie ta hakonka bijąca po oczach. Z drugiej strony jakiś kolor inny niż zielony mi tam by się przydał. Może to kwestia podziału plam na tej rabacie? Sama nie wiem. Wiem tylko jedno, jak mnie coś wkurza to tak czy tak to zmienię. Tak było na tej rabacie z hortkami i perowskią . Tylko tu nie wiem jak to ugryźć.




Asia ,

Masz brzozy ?
oj kochana , zrób zbliżenie co z nimi posadziłaś ?
wymyśliłam sobie przejście z brzozami ,
i nie wiem co z nimi posadzić
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 20:00, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)



Asia ,

Masz brzozy ?
oj kochana , zrób zbliżenie co z nimi posadziłaś ?
wymyśliłam sobie przejście z brzozami ,
i nie wiem co z nimi posadzić


Zwykłe brzozy będziesz sadzić? Polecam odmianowe np Doorenboos, nie rosną takie wielkie i mają piękną białą korę. U mnie testuję tam roślinki. Bezpośrednio przy pniach mam teraz bodziszek korzeniasty. Nie rośnie szalenie z racji towarzystwa tych drzew ale póki co daje radę. Mam tam nawadnianie. Poza tym już dalej mam brunnery hosty, tiarelki, azalie japońskie. Ale to tak jak wspomniałam z nawadnianiem.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 22:05, 02 lip 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)


Mam Amazon. Myślisz, że w cieniu dobrze by rosły? Słońca tam niewiele, 3 może 4 godziny.

Mam je w słoncu i pólcieniu( tez moze 3-4 godz) i szczerze Ci powiem, ze wyglądaja tak samo. Moze w półcieniu nieco mniej sie rozrastaja.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Ania111 18:45, 06 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)


Zwykłe brzozy będziesz sadzić? Polecam odmianowe np Doorenboos, nie rosną takie wielkie i mają piękną białą korę. U mnie testuję tam roślinki. Bezpośrednio przy pniach mam teraz bodziszek korzeniasty. Nie rośnie szalenie z racji towarzystwa tych drzew ale póki co daje radę. Mam tam nawadnianie. Poza tym już dalej mam brunnery hosty, tiarelki, azalie japońskie. Ale to tak jak wspomniałam z nawadnianiem.




Asiu ,

U mnie nawadnianie odpada
chciałabym malutkimi kroczkami przejść na następną cześć ,

Bardziej coś chciałabym stworzyć
z celem na spacery na " starość "
coś co samo rośnie ,
i wygląda naturalnie ,
ale będzie widać" rękę ogrodnika "
Twoja rabatka ,
bardzo mi się podoba
i idealnie się wplata w mój pomysł

Jedyna różnica to słońce ,
Mam tam pełne słońce ,
ale może dzięki brzozą ( myślałam o zwykłym )
osiągnę trochę cienia
____________________
Ania Spelnione marzenie
MalGosia 13:40, 07 lip 2020

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Asia,
ale Ty już masz ładnie wokół domku. Jak skończysz u siebie, to wypożyczę Cię do mnie Podziwiam wyczucie stylu i dobór roślin. Ogród już wygląda naprawdę dojrzale.
____________________
pozdrawiam Małgosia
Margerytka40 08:04, 14 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)



Asiu ,

U mnie nawadnianie odpada
chciałabym malutkimi kroczkami przejść na następną cześć ,

Bardziej coś chciałabym stworzyć
z celem na spacery na " starość "
coś co samo rośnie ,
i wygląda naturalnie ,
ale będzie widać" rękę ogrodnika "
Twoja rabatka ,
bardzo mi się podoba
i idealnie się wplata w mój pomysł

Jedyna różnica to słońce ,
Mam tam pełne słońce ,
ale może dzięki brzozą ( myślałam o zwykłym )
osiągnę trochę cienia


Brzozy kiedyś dadzą cień, duuużo cienia. Ja ciągle wojuję z tym miejscem pod brzozami bo mało co chce tam rosnąć. Korzenie brzóz skutecznie walczą o wodę i pokarm. Ile kompostu bym nie nasypała wiosną, wszystko nic. Teraz w bezpośrednim sąsiedztwie pni testuję bodziszek korzeniasty. Może nie rewelacyjnie ale stara się.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies