Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:08, 16 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)

czasem każdy ma spadek formy
jak nie masz natchnienia na nowe dopracuj sobie to co masz i juz


Obawiam się tylko, że to dopracowywanie skończy się totalną demolką niektórych już zrobionych miejsc np kwaśnej rabaty. Chyba jednak dam spokój, poczekam niech to się trochę bujnie.
Trochę tak coś ostatnio pod górkę. M wziął się za budowę nowego kompostownika i inna robota na razie leży. A tu trzeba by wykopać korzenie po świerk, rozebrać domek drewniany córki i moja wymarzoną altana, no nic nie idzie do przodu. Kompostownik nowy też potrzebny ale... . No nic, chłopa nie przekonasz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:25, 16 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)


Przyszłam teraz popatrzec jeszcze raz na twoje fotki i dopiero widzę jak mało można zobaczyć i jak kiepsko oddają rzeczywistość
Fotki ładne a w rzeczywistosci cudnie
Moje ulubione to rondo z hakonkami i bodziszkami
Bardzo się cieszę i bardzo było milo
Ciekawa jestem fotek Ani


Kasiu mnie też było bardzo miło, szkoda, że tak krótko
Dzięki za podpowiedzi i pomysły
Że mnie kiepski fotograf, nie dorobiłam się też porządnego aparatu. W sumie to lepiej jak fotki ładne a rzeczywistość piękna
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:03, 16 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Co myślicie o pomyśle by na rabacie z domkiem(jeszcze chwilowo), przed świerkami posadzić derenia pagodowego variegatę? Kiełkował mi ten pomysł dawno, nawet nabyłam owego derenia, marny bo marny ale mam. Z zakupem derenia to cała opowieść ale na razie zbyt mnie nerwy ponoszą by o tym pisać. Wracając do pomysłu to tak by to wyglądało z różnych ujęć

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 10:42, 16 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Nie byłam co prawda u Ciebie, ale się wypowiem Dziewczyny, które widziały na żywo pewnie lepiej ocenią sytuację.

Niwaki byłby zaraz obok, a ma podobny habitus jak ten dereń. Nie wiem, jak to wygląda przestrzennie na żywo, ale na zdjęciu ten dereń fajniej wyglądałby za tym niwaki, jako takie odbicie lustrzane niby. Wiesz, co mam na myśli?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 10:56, 16 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Nie byłam co prawda u Ciebie, ale się wypowiem Dziewczyny, które widziały na żywo pewnie lepiej ocenią sytuację.

Niwaki byłby zaraz obok, a ma podobny habitus jak ten dereń. Nie wiem, jak to wygląda przestrzennie na żywo, ale na zdjęciu ten dereń fajniej wyglądałby za tym niwaki, jako takie odbicie lustrzane niby. Wiesz, co mam na myśli?


O czymś takim myślisz?

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 10:58, 16 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tak, właśnie tak
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 11:04, 16 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
pokrojem i wizualnie sie zgodze z Ewą, ze bylby lepszy za niwakiem. Ale kolorystycznie obawiam sie, ze zniknie na tym tle co za nim. Do tego pagodowe tak wolno rosna, ze nim dojda do niwaka to lata mina. Nie wiem jakiego duzego kupiłas tego derenia. na tej rabacie z domkiem tez by sie nadal ale moze deren skrętolistny, troche inny pokroj, tam jest potrzebne cos co rozjasni troche ten kacik.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 11:33, 16 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Tak, właśnie tak


Teoretycznie dało by się zrobić ale...
jest dokładnie tak jak pisze Tar. Tam nie będzie miał dobrej oprawy raczej.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:39, 16 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
pokrojem i wizualnie sie zgodze z Ewą, ze bylby lepszy za niwakiem. Ale kolorystycznie obawiam sie, ze zniknie na tym tle co za nim. Do tego pagodowe tak wolno rosna, ze nim dojda do niwaka to lata mina. Nie wiem jakiego duzego kupiłas tego derenia. na tej rabacie z domkiem tez by sie nadal ale moze deren skrętolistny, troche inny pokroj, tam jest potrzebne cos co rozjasni troche ten kacik.


Okaz kupiłam, szkoda gadać. Na ten moment może z 70cm.
One pokrojem aż tak bardzo się różnią? Tak czy tak gdzieś ten mój chciałabym umieścić. Zawsze pałałam chęcią by go posiadać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 11:58, 16 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
mam oba i stwierdzam, ze sie różnia. moj skrętek tez ma jakies 70 cm, pagodowych mam kilka Variegata i jednego Marginata Nord i jak na razie powoli przyrastaja, przyrosty sa małe nie jak u zwyklych dereni. mam tez kousa Summer Fun (moze ten bedzie mial szybszy przyrost) w poblizu jest szkolka, gdzie maja pagodowego niewiele wiekszego niz twoj niwak, z ciekawosci zapytalam kiedy posadzony, to ponad 20 letni okaz. Te co pokazuja w necie to tez okazy kilkunastoletnie. raczej bym sadzila w kątku przy domku. za niwakiem mozna dac inne drzewo szybciej rosnace.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies