Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 14:29, 01 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
deszczowymaj napisał(a)


Piękna ..i tak ładnie trzyma się kształtu bo jak patrze na zdjęcia w necie to taka niesforna się wydaje

chyba muszę ją mieć mam pomysła


Nie zauważam niesforności w niej. Owszem potrafi gdzieś tam z boku odrost wypuścić ale bliziutko i w sumie to nie jest to problem,ona tak powiększa kępkę. Na pewno trzeba sadzić je w sporych odstępach. U mnie są co 80,90 cm a teraz już busz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 20:50, 01 lip 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)
U mnie są co 80,90 cm a teraz już busz


Czyli za gęsto swoje posadziłam Ale chyba udało mi się wreszcie zwykłą h.macra kupić, bo te poprzednie zupełnie zżółkły, a te nie tracą zielonego koloru.

Ta soczysta zieleń na rondzie jest przepiękna!
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 21:21, 01 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)


Czyli za gęsto swoje posadziłam Ale chyba udało mi się wreszcie zwykłą h.macra kupić, bo te poprzednie zupełnie zżółkły, a te nie tracą zielonego koloru.

Ta soczysta zieleń na rondzie jest przepiękna!


Elu zwykła jest w naszej szkółce, oprócz niej mają jeszcze Greenhilld i Aureolę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:41, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Powiem Wam, że wkurza mnie ta moja kwaśna rabata. Specjalnie dziś zrobiłam zdjęcie. Wkurza mnie ta hakonka bijąca po oczach. Z drugiej strony jakiś kolor inny niż zielony mi tam by się przydał. Może to kwestia podziału plam na tej rabacie? Sama nie wiem. Wiem tylko jedno, jak mnie coś wkurza to tak czy tak to zmienię. Tak było na tej rabacie z hortkami i perowskią . Tylko tu nie wiem jak to ugryźć.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 09:37, 02 lip 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, właśnie u nas kupiłam i wreszcie trafiona. Mnie też wkurzają te żółte trawy, dlatego tak szukałam tej zwykłej h. macra.
A może zamiast żółtego taki bordowo-brązowy? Ładne żurawki w takich kolorach u nas mają.
____________________
Ela Motylogród
mrokasia 10:06, 02 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Margerytka40 napisał(a)
Powiem Wam, że wkurza mnie ta moja kwaśna rabata. Specjalnie dziś zrobiłam zdjęcie. Wkurza mnie ta hakonka bijąca po oczach. Z drugiej strony jakiś kolor inny niż zielony mi tam by się przydał. Może to kwestia podziału plam na tej rabacie? Sama nie wiem. Wiem tylko jedno, jak mnie coś wkurza to tak czy tak to zmienię. Tak było na tej rabacie z hortkami i perowskią . Tylko tu nie wiem jak to ugryźć.


Asia,tak jak mówiłam będąc u Ciebie - wg mnie jej jest za dużo w jednym miejscu. Może zabrać połowę i posadzić w drugim miejscu? Albo nawet zrobić trzy małe plamy???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 12:29, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Asiu, właśnie u nas kupiłam i wreszcie trafiona. Mnie też wkurzają te żółte trawy, dlatego tak szukałam tej zwykłej h. macra.
A może zamiast żółtego taki bordowo-brązowy? Ładne żurawki w takich kolorach u nas mają.

Nie bordo nie chcę tam, jesienią dużo tam czerwieni, bordo bo i kaliny, azalie, za ciemno
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:31, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)

Asia,tak jak mówiłam będąc u Ciebie - wg mnie jej jest za dużo w jednym miejscu. Może zabrać połowę i posadzić w drugim miejscu? Albo nawet zrobić trzy małe plamy???


Na razie wysadziłam wszystkie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 12:42, 02 lip 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


Na razie wysadziłam wszystkie

A mnie się podobała taka plama rozjaśniająca. Ale jak rozrzucisz po rabacie na mniejsze plamy może być dobrze
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 12:52, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

A mnie się podobała taka plama rozjaśniająca. Ale jak rozrzucisz po rabacie na mniejsze plamy może być dobrze


Ja mam problem z takimi żarówami, nie umiem ich wkomponować. Wysadziłam i raczej mniejszych plamek nie będzie póki co, może kiedyś jak ta rabata nabierze masy bo teraz zbyt mnie wkurzają.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies