Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:44, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mariposa napisał(a)


Hmmm, 6m... U mnie ok 3m. Na pewno będę pytać, znów mam zimę na planowanie frontu, bo - choć bardzo chciałam - nie zdążę jesienią tam nic wsadzić. Połowa tej przyszłej rabaty już przekopana z dobrociami, ale połowa jeszcze nie - także dam jej czas do wiosny.
Ja tam planuję narcyze, potem będą irysy - sąsiad stwierdził, że nie wypada nie mieć irysów i dostanę je od niego na dobry początek


Wszystko zależy co tam chcesz. Można mniej wszystkiego niż u mnie. A żywopłot w sensie zimozielony tam będzie? Które to miejsce?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 21:00, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, frontowa, od głównej drogi. Będą cisy na żywopłot, miały też być pęcherznice bordowe, jak rozmawiałyśmy (zamiast drzew) - długość tej rabaty to 10-11 m, 3 pęcherznice i 4 hortensje chyba nie wejdą
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 21:21, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mariposa napisał(a)
Asiu, frontowa, od głównej drogi. Będą cisy na żywopłot, miały też być pęcherznice bordowe, jak rozmawiałyśmy (zamiast drzew) - długość tej rabaty to 10-11 m, 3 pęcherznice i 4 hortensje chyba nie wejdą


Hmmm... jakby hortki były lekko przed to może da radę. A jakie chcesz hortensje?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 21:36, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Myślałam o Magical Candle albo Phantom, bo bardziej wyprostowane.
Ale na razie nie będę Ci tu zatruwać, zimą pomyślimy
____________________
Ela Motylogród
sylwia_slomc... 21:38, 24 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Margerytka40 napisał(a)
Moja Ola to prawie drzewko pagodowe. Wstawiam fotkę.
Jak to ciąć? Gałązki ma od dołu tyle, że takie trzy pięterka.


Ja bym ciachnęła całą tą czapkę u góry i ten patyk łysy na którym jest, skróciła do wysokości końcówek gałązek tych co na dole. Czyli pi razy drzwi do wysokości na drągu górnej czarnej gumki
Tak ciut nad nią, a wiosną na przełomie lutego/ marca tym bocznym gałązkom skrócisz tylko czubki tak o 5-10 cm cięcie nad oczkiem wychodzącym na zewnątrz korony

Druga opcjapoobcinać wszystkie dolne gałązki i zostawić tylko pień i ta czapkę i z niej budować w przyszłości koronę, wysokość będzie inna i kształt korony inny. Ale to już Ty musisz zdecydować czego oczekujesz w tym miejscu od drzewa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 21:39, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mariposa napisał(a)
Myślałam o Magical Candle albo Phantom, bo bardziej wyprostowane.
Ale na razie nie będę Ci tu zatruwać, zimą pomyślimy


Phantom to olbrzym
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:44, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja bym ciachnęła całą tą czapkę u góry i ten patyk łysy na którym jest, skróciła do wysokości końcówek gałązek tych co na dole. Czyli pi razy drzwi do wysokości na drągu górnej czarnej gumki
Tak ciut nad nią, a wiosną na przełomie lutego/ marca tym bocznym gałązkom skrócisz tylko czubki tak o 5-10 cm cięcie nad oczkiem wychodzącym na zewnątrz korony

Druga opcjapoobcinać wszystkie dolne gałązki i zostawić tylko pień i ta czapkę i z niej budować w przyszłości koronę, wysokość będzie inna i kształt korony inny. Ale to już Ty musisz zdecydować czego oczekujesz w tym miejscu od drzewa


Właśnie te dwie wersje biorę pod uwagę i bardziej chyba skłaniam się do obcięcia niżej. Teraz drzewko będzie niższe ale po drugiej stronie mam magnolie i jakoś tak bardziej sylwetką by mi pasowała
Dziękuję Sylwia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
deszczowymaj 09:37, 25 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Margerytka40 napisał(a)


W krótkim? Trzy lata się bawię w te zmiany, czuję jakby więcej


Asia co to są trzy lata ? to jak piardnięcie pyk i nie ma

patrząc na zmiany jakie u Ciebie zaszły ..mega zmiany ..to poszło Ci ekspresowo i nie marudź mi tu

Cmok

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 14:53, 25 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
deszczowymaj napisał(a)


Asia co to są trzy lata ? to jak piardnięcie pyk i nie ma

patrząc na zmiany jakie u Ciebie zaszły ..mega zmiany ..to poszło Ci ekspresowo i nie marudź mi tu

Cmok



No nie! To ja hektolitry potu, bóle kręgosłupa, że przemilczę połamane pazury a ta mi, że to pierdnięcie.
Ale dooobra, nie będę marudzić. Już nic a nic
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:20, 25 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Upierdutałam dziś tę jabłonkę i przy okazji świdośliwy żeby wyrównać z jedną, którą wiosną obcięłam bo miała cały czubek chory.
A tak w ogóle to nieoczekiwanie postanowiłam wykorzystać stare walające się płyty j zrobić przejście z ogrodu do warzywnika i kompostownika. Rozwiązanie tymczasowe chć wiadomo jak to jest. Znając życie długo będzie trwała ta tymczasowość.



Jeszcze jutro będę kończyć. Chyba zasypię dookoła korą.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies