Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

MiluniaB 00:25, 24 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388

Po deszczu nawet lekkim zieleń przybiera soczysty kolor.
Hacone Twoje to te zielone deficytowe? Ile one mają lat?

Zdjęcia wszystkie piękne, ale te dwa wybitne

Ty masz ogród pod lasem?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sylwia_slomc... 00:29, 24 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Obłędne kadry pokazałaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 07:38, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia
achy i ochy zostawiam

wszystkie rabaty masz świetne ....
różanka z brązowymi trawami wyglada bosko -powiedz proszę te brązowe masz w dwóch rzędach na mijankę sadzone ?

jaką szerokość masz tej rabaty ? pewnie pisałaś gdzieś ,a mi leniwie nie chce się szukać i wolę zapytać

Buziaki


Dokopałam się do planu. Ta różanka ma kształt takiego wklęsłego trójkąta. Wzdłuż domu ma ok 14 m, drugi bok coś koło 7 m.



To ten pomarańczowy trójkąt jakby



Przy brzegach w najwęższych miejscach ok 2m.

Tak te brązowe trawki są w dwóch rzędach mniej więcej na mijankę.

Dziękuję za achy i ochy. Teraz kombinuję nad tą rabatą z fontanną, nad jej tyłami. Trudny orzech do zgryzienia i czasem żałuję, że te moje rabaty takie wielkie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:50, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
m_gocha napisał(a)

Ech, Jaki cudny busz!
Asia, w kompleksy człek wpada

A tak przy okazji zapytam o przesadzane cisy. Jakie duże one są? i po ilu latach je przesadzasz z tego stałego miejca na nowe? Jaki system korzeniowy miały? Płytki cos jak u bukszpanów? Czy głęboki?
Pytam bo mam cisa dość sporego do przesadzenia. Już raz był przesadzany z 10 lat temu - wtedy odchorował bardzo. Ostatnio mocno się rozrósł
Miałam go przesadzić na wiosnę ale... bojam się go ruszać
Teraz żałuję bo wiosna była mokra i nieupalna

PS. Odbierz priv


Z cisami to już dwa lata temu były obkopane i położona była folia, kiedyś Toszka tak radziła. One mają z 15 lat albo i więcej. Nigdy nie były ruszane. Trochę zły czas był na przesadzanie ale już nie mogłam czekać. Bryły korzeniowe miały z metr szerokości a na głębokość ile się dało. No powiem Ci, że lej po bombie a i tak trzeba było uciachać grube korzenie. U mnie problemem były jeszcze świerki rosnące obok. Korzeń na korzeniu. Podlałam je teraz korzonkiem, leję wodę. Trochę się ochłodziło, to dobrze. Ciekawe czy dadzą radę, rozpaczać nie będę jak nie ale jednak trochę szkoda by było.

Jakie kompleksy? . Zdjęcia wybiórcze a całość... Jeszcze trochę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:00, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MiluniaB napisał(a)

Po deszczu nawet lekkim zieleń przybiera soczysty kolor.
Hacone Twoje to te zielone deficytowe? Ile one mają lat?

Zdjęcia wszystkie piękne, ale te dwa wybitne

Ty masz ogród pod lasem?


Tak to te zwykłe, sadzone były wiosną 2018. Zastanawiam się kiedy zacznę je ograniczać.
Do lasu mam kawałek, myślisz pewnie o tych drzewach za ogrodzeniem na tyłach kwaśnej rabaty. To taki chaszczownik, moja udręka. Rosną tam osiki i korzenie od nich mam na połowie ogrodu. Jak wytnę i tak odrastają ze zdwojoną siłą. Cała kwaśna w korzeniach i wszystko zabierają.
Dziękuję za pochwały, rondo z hakonkami jest bardzo fotogeniczne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:01, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Obłędne kadry pokazałaś


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 08:29, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)


Potwierdzam, że w realu jest jeszcze piękniej (o ile to możliwe )

Na tą rabatę czekałam cały rok, już w ubiegłym roku była niesamowita, ale teraz to już mistrzostwo świata! Jestem nią zauroczona niezmiennie!

Asia, nie chcę nikomu podbierać pomysłów, ale taką rabatkę muszę skopiować do siebie. Chciałabym ją podziwiać codziennie! Choć i tak wiem, że moja kopia nie będzie taka sama...
Asiu, ile szerokości ma ta rabata? Tak pi razy drzwi, nie mierz specjalnie.
____________________
Ela Motylogród
Nowa12 08:50, 24 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


A to fioletowe to perowskia przed hortkami?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 08:53, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)


Potwierdzam, że w realu jest jeszcze piękniej (o ile to możliwe )

Na tą rabatę czekałam cały rok, już w ubiegłym roku była niesamowita, ale teraz to już mistrzostwo świata! Jestem nią zauroczona niezmiennie!

Asia, nie chcę nikomu podbierać pomysłów, ale taką rabatkę muszę skopiować do siebie. Chciałabym ją podziwiać codziennie! Choć i tak wiem, że moja kopia nie będzie taka sama...
Asiu, ile szerokości ma ta rabata? Tak pi razy drzwi, nie mierz specjalnie.


Tak na oko że 6m, nie da się tam wejść teraz żeby zmierzyć. Nie przerażaj sięszerokością bo u mnie tam było sporo miejsca i dałam np dwa rzędy hortek, może być Jeden . Nie widać ale są tam też tuje szmaragd, które sporo odsunęłam od płotu by było dojście do cięcia. Wszystko to zajmuje sporo miejsca. W tym roku sporo dosadzałam tam roślin, które mają kwitnąć nim te główne nasadzenia będą w apogeum bo długo tu tylko zielono było. Są narcyzy w masie, bodziszki wspaniałe, rdest wężownik, rutewki orlikolistne. Zobaczę jak to się sprawdzi. Ja się tylko mogę cieszyć, że komuś się też podoba i ma ochotę skopiować Elu. Jak coś to pytaj, chętnie odpowiem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:53, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


A to fioletowe to perowskia przed hortkami?


Tak perowskia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies