Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

deszczowymaj 13:26, 24 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Margerytka40 napisał(a)


Dokopałam się do planu. Ta różanka ma kształt takiego wklęsłego trójkąta. Wzdłuż domu ma ok 14 m, drugi bok coś koło 7 m.



To ten pomarańczowy trójkąt jakby



Przy brzegach w najwęższych miejscach ok 2m.

Tak te brązowe trawki są w dwóch rzędach mniej więcej na mijankę.

Dziękuję za achy i ochy. Teraz kombinuję nad tą rabatą z fontanną, nad jej tyłami. Trudny orzech do zgryzienia i czasem żałuję, że te moje rabaty takie wielkie


Asiulku a te plany to tu na O. powstały ? bo już nie pamiętam jak to było ..Asia makadamia tu paluszki maczała ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 13:51, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
deszczowymaj napisał(a)


Asiulku a te plany to tu na O. powstały ? bo już nie pamiętam jak to było ..Asia makadamia tu paluszki maczała ?


Tak, tutaj. Niektóre rabaty po kilka razy były wałkowane bo w miarę jak wsiąkałam w forum i jego ogrody to i koncepcja mi się zmieniała. Jeśli chodzi o różankę to Asia była przyczynkiem do kolorystyki na niej. Nooo oczywiście kształt rabaty to jej zasługa, jakby inaczej. W zasadzie ja róż w ogrodzie nie miałam w planach, podobały mi się jedynie herbaciane, pomarańczowe a kolorystykę ogrodu mam zgoła inną i jak to pogodzić? . Teraz myślę, że wcale ta różanka nie bije po oczach na tle innych rabat. Jest tam dużo kocimiętki, szałwia. To nawiązuje do reszty nasadzeń i wtapia się w krajobraz.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:39, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Moja Ola to prawie drzewko pagodowe. Wstawiam fotkę.
Jak to ciąć? Gałązki ma od dołu tyle, że takie trzy pięterka.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 18:23, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)


Tak na oko że 6m, nie da się tam wejść teraz żeby zmierzyć. Nie przerażaj sięszerokością bo u mnie tam było sporo miejsca i dałam np dwa rzędy hortek, może być Jeden . Nie widać ale są tam też tuje szmaragd, które sporo odsunęłam od płotu by było dojście do cięcia. Wszystko to zajmuje sporo miejsca. W tym roku sporo dosadzałam tam roślin, które mają kwitnąć nim te główne nasadzenia będą w apogeum bo długo tu tylko zielono było. Są narcyzy w masie, bodziszki wspaniałe, rdest wężownik, rutewki orlikolistne. Zobaczę jak to się sprawdzi. Ja się tylko mogę cieszyć, że komuś się też podoba i ma ochotę skopiować Elu. Jak coś to pytaj, chętnie odpowiem


Hmmm, 6m... U mnie ok 3m. Na pewno będę pytać, znów mam zimę na planowanie frontu, bo - choć bardzo chciałam - nie zdążę jesienią tam nic wsadzić. Połowa tej przyszłej rabaty już przekopana z dobrociami, ale połowa jeszcze nie - także dam jej czas do wiosny.
Ja tam planuję narcyze, potem będą irysy - sąsiad stwierdził, że nie wypada nie mieć irysów i dostanę je od niego na dobry początek
____________________
Ela Motylogród
deszczowymaj 18:27, 24 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Margerytka40 napisał(a)


Tak, tutaj. Niektóre rabaty po kilka razy były wałkowane bo w miarę jak wsiąkałam w forum i jego ogrody to i koncepcja mi się zmieniała. Jeśli chodzi o różankę to Asia była przyczynkiem do kolorystyki na niej. Nooo oczywiście kształt rabaty to jej zasługa, jakby inaczej. W zasadzie ja róż w ogrodzie nie miałam w planach, podobały mi się jedynie herbaciane, pomarańczowe a kolorystykę ogrodu mam zgoła inną i jak to pogodzić? . Teraz myślę, że wcale ta różanka nie bije po oczach na tle innych rabat. Jest tam dużo kocimiętki, szałwia. To nawiązuje do reszty nasadzeń i wtapia się w krajobraz.


Dzięki Asik

..wiesz , pamiętam początki Twojego ogrodu potem na jakiś czas zniknęłam z O. a jak wróciłam to niektóre ogrody pozmieniały się ekstremalnie Twój także i to oczywiście na plus ..i zadziwia mnie cały czas fakt , jak w tak krótkim czasie można stworzyć tak piękny ogród ? jak widać ..można

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 18:31, 24 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, te kadry rzucają na kolana A łany hakonek to już w ogóle miszczostwo
Zajrzyj do Hani, wkleiła Ci zdjęcia swojej Oli
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 18:31, 24 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Moja Ola to prawie drzewko pagodowe. Wstawiam fotkę.
Jak to ciąć? Gałązki ma od dołu tyle, że takie trzy pięterka.



Koniecznie przytnij przewodnik.
Tutaj masz obrazki

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 19:58, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Koniecznie przytnij przewodnik.
Tutaj masz obrazki



Przewodnik ciachnęłam w zeszłym roku, nad tą partią gałązek na samej górze. W tym roku nie wypuściła nic dodatkowego z pnia. Już nawet myślę o dwóch wersjach
1 by obciąć wszystko poniżej tej góry
2 by ciacnąć ją niżej, nad środkowymi gałązkami a je skrócić

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:01, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
galgAsia napisał(a)
Asia, te kadry rzucają na kolana A łany hakonek to już w ogóle miszczostwo
Zajrzyj do Hani, wkleiła Ci zdjęcia swojej Oli


Dziękuję Asiu, uważaj na kolanka. Już Hanię zwerbowałam na pomoc
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:04, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
deszczowymaj napisał(a)


Dzięki Asik

..wiesz , pamiętam początki Twojego ogrodu potem na jakiś czas zniknęłam z O. a jak wróciłam to niektóre ogrody pozmieniały się ekstremalnie Twój także i to oczywiście na plus ..i zadziwia mnie cały czas fakt , jak w tak krótkim czasie można stworzyć tak piękny ogród ? jak widać ..można



W krótkim? Trzy lata się bawię w te zmiany, czuję jakby więcej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies