Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:45, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)


A jaka masz tiarelke i tawulki?


Tiarelka jakaś nn ale właśnie listki ma trochę z ciemnym środkiem. Tawułki mam ciemno i jasno różowe. Umknęły mi nazwy teraz, muszę sprawdzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 21:52, 16 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)


Tiarelka jakaś nn ale właśnie listki ma trochę z ciemnym środkiem. Tawułki mam ciemno i jasno różowe. Umknęły mi nazwy teraz, muszę sprawdzić

Zazwyczaj bedziesz patrzeć na to połączenie z daleka, ja chyba a tym bym się skupila. Tiarelka z ciemniejszym środkiem z daleka będzie wyglądała na ciemniejsza. Wydaje się, ze będzie pięknje
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 21:59, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)

Zazwyczaj bedziesz patrzeć na to połączenie z daleka, ja chyba a tym bym się skupila. Tiarelka z ciemniejszym środkiem z daleka będzie wyglądała na ciemniejsza. Wydaje się, ze będzie pięknje


To takie tam bardzo wstępne plany. Zacznę sadzić to się okaże. Może jeszcze do wiosny coś mi przyjdzie do głowy. No i jeszcze co po drugiej stronie ścieżki dać muszę pomyśleć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 22:03, 16 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)


To takie tam bardzo wstępne plany. Zacznę sadzić to się okaże. Może jeszcze do wiosny coś mi przyjdzie do głowy. No i jeszcze co po drugiej stronie ścieżki dać muszę pomyśleć

Asia jak nie Ty to kto
Kibicuję Tobie, choć najczęściej po cichutku
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 22:19, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)

Asia jak nie Ty to kto
Kibicuję Tobie, choć najczęściej po cichutku


Kochana dziękuję za wsparcie. Bardzo to miłe. Buziaki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 16:31, 17 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Asia
witam po mojej forumowej przerwie
poczytałam o planach ,śliczne obrazki pooglądałam i lecę dalej nadrabiać zaległości
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mary 21:47, 17 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Margerytka40 napisał(a)
Chcę pokazać jeszcze gdzie wymyśliłam, że posadzę moje wielkie chciejstwo, derenia controversa. Wielkie chciejstwo kupione w zeszłym sezonie w postaci 50cm pokracznej sadzonki. A tam.
Biegałam z nim po ogrodzie bo jakoś miejsca nie mogłam mu znaleźć. Nawet chyba w okolicy lata radziłam się tutaj co z nim zrobić, gdzie posadzić. Teraz myślę, że w końcu chyba znalazłam.
To miejsce pod sosnami, przy trawiastej ścieżce. Jest tam zacisznie, ciepło. Na tyle przed sosnami, że wilgotno umiarkowanie. Nie jest to może jakieś eksponowane miejsce ale myślę, że jak odpowiednio dobiorę nasadzenia może być nie tak źle. Zobaczcie



To drzewo po lewej stronie to klon Princeton Gold.

Pięknie wygląda ten dereń.
Ale jakoś klon Princeton Gold mi z nim nie gra. Jedno drzewo "rywalizuje" z drugim o moją uwagę. Ale może to wrażenie bierze się z tego, że w tej chwili przed nimi jest pusto.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Margerytka40 07:28, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia
witam po mojej forumowej przerwie
poczytałam o planach ,śliczne obrazki pooglądałam i lecę dalej nadrabiać zaległości
Buziaki


Hej Magda
Jak zima to u mnie tradycyjnie plany. Ciekawe ile z tego uda się zdziałać. Fajnie, że znów jesteś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:33, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mary napisał(a)

Pięknie wygląda ten dereń.
Ale jakoś klon Princeton Gold mi z nim nie gra. Jedno drzewo "rywalizuje" z drugim o moją uwagę. Ale może to wrażenie bierze się z tego, że w tej chwili przed nimi jest pusto.


Trochę to tak jest jak piszesz. No ale trudno, spróbuję pozostałymi nasadzeniami trochę złagodzić to wrażenie. Nie mam wyjścia bo klon pasuje mi tam z różnych innych względów a dla derenia innego miejsca już nie wymyślę. Trudno
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:46, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie w tej chwili - 21. Mam okryte tylko róże - kopce i gaury, którym rzuciłam trochę iglastych gałązek. Nie stresuję się jednak. To dobry test dla ogrodu. Jak coś przemarznie to znaczy, że nie nadaje się u mnie. Posadzę coś innego. Jest okazja przetestować hortensje ogrodowe. Ciekawa jestem czy będą kwitły latem. Diva fiore wg podawanych informacji powinna. Ha, zobaczymy. Jeśli nie, posadzę więcej Anabelek.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies