Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

rozark 11:42, 16 sty 2021


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
u mnie już ze 25 cm jest
ma być mróz -21, pod taka kołderką roślinki powinny być bezpieczne
____________________
pozdrowionka
Margerytka40 12:19, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
rozark napisał(a)
u mnie już ze 25 cm jest
ma być mróz -21, pod taka kołderką roślinki powinny być bezpieczne


Hej Renia

U nas też kołderka już porządna. Właśnie zaczyna wiać a śnieg to pada to przestaje. Jak tak będzie dalej to zaraz zaspy będą



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
rozark 12:41, 16 sty 2021


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ja z tej okazji zrobiłam dzisiaj polowanie na ptaki




a śniegu sporo

____________________
pozdrowionka
Margerytka40 13:45, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie dziś tylko sroki widać. M widział jak odśnieżał podjazd, że goniły chyba sowę... wrrr. Takie ładne te sroki a takie niedobre
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Basia_KRK 13:55, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Margerytka40 napisał(a)
Chcę pokazać jeszcze gdzie wymyśliłam, że posadzę moje wielkie chciejstwo, derenia controversa. Wielkie chciejstwo kupione w zeszłym sezonie w postaci 50cm pokracznej sadzonki. A tam.
Biegałam z nim po ogrodzie bo jakoś miejsca nie mogłam mu znaleźć. Nawet chyba w okolicy lata radziłam się tutaj co z nim zrobić, gdzie posadzić. Teraz myślę, że w końcu chyba znalazłam.
To miejsce pod sosnami, przy trawiastej ścieżce. Jest tam zacisznie, ciepło. Na tyle przed sosnami, że wilgotno umiarkowanie. Nie jest to może jakieś eksponowane miejsce ale myślę, że jak odpowiednio dobiorę nasadzenia może być nie tak źle.

Asiu, u mnie dereń pagodowy controversa pięknie rośnie przy sosnach właśnie.
Co planujesz jako nasadzenia przy nim? IMO on jest ciężki kolorystycznie do obsadzenia. Przyznam, że mam z tym problem i póki co ma tylko trawę w nogach W wolnej chwili zerknij na str. 42 i 44 u mnie w wątku, tam było o nasadzeniach przy tym dereniu. Miłego weekendu!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
TAR 14:18, 16 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
Controwersy mam w 5 miejscach ogrodu, w poblizu do towarzystwa maja azalie, jodly balsamiczne, klony palmowe garnet, zielone i żólte hakone, kaliny,tawulki chinskie, hosty, choiny jeddeloh, trawy drżaczki, obiedki, jezówki, świerki Nidiformis, Echiniformis, świerki Barryi, świerki Formanek, Push, krwiściągi, piwonie w ciemnych kolorach, zawilce jesienne, brunnery, paprocie, odętki. Otoczenie zalezne w jakiej czesci ogrodu sie znajduja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 15:57, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basia_KRK napisał(a)

Asiu, u mnie dereń pagodowy controversa pięknie rośnie przy sosnach właśnie.
Co planujesz jako nasadzenia przy nim? IMO on jest ciężki kolorystycznie do obsadzenia. Przyznam, że mam z tym problem i póki co ma tylko trawę w nogach W wolnej chwili zerknij na str. 42 i 44 u mnie w wątku, tam było o nasadzeniach przy tym dereniu. Miłego weekendu!


Basiu pamiętam Twojego . Przyznam, że trochę inspirowałam się u Ciebie przy wyborze miejsca. Właśnie przeglądam moje plany na to miejsce, robione nim jeszcze przyszło mi do głowy derenia tam posadzić. Myślę czy razem z dereniem się to nada. Przypomnę ten plan wkrótce
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:58, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
Controwersy mam w 5 miejscach ogrodu, w poblizu do towarzystwa maja azalie, jodly balsamiczne, klony palmowe garnet, zielone i żólte hakone, kaliny,tawulki chinskie, hosty, choiny jeddeloh, trawy drżaczki, obiedki, jezówki, świerki Nidiformis, Echiniformis, świerki Barryi, świerki Formanek, Push, krwiściągi, piwonie w ciemnych kolorach, zawilce jesienne, brunnery, paprocie, odętki. Otoczenie zalezne w jakiej czesci ogrodu sie znajduja.


U mnie będzie bardziej jednogatukowo, jak wszędzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 18:29, 16 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
u mnie tez wszystko grupkami, nie jest naciapane, wszystko zalezy po jakiej stronie ogrodu mam posadzone, jaka tam ziemia i naslonecznienie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 18:56, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tam w planie była grupa rododendronów a pod nimi pasy niskich traw, bodziszków itp. Jak myślicie?



Może przesadziłam z lekka z wielkością rodków
Mam swoje zdanie a ciekawa jestem Waszego.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies