Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Aggaa 11:51, 24 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Albo powtorzyla derenie kousa? Byłoby nawiązanie do ronda..
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Kasya 12:14, 24 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
Naprawdę podziwiam cię za te plany i konsekwencje
Dla mnie nieosiągalne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 12:14, 24 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
Asia odpusc z planowaniem na kilka dni, natchnienie przyjdzie samo. Czasem lepiej glowe zluzowac i na swiezo spojrzec
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 13:22, 24 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)
Albo powtorzyla derenie kousa? Byłoby nawiązanie do ronda..


Z klonami to się jeszcze zobaczy aczkolwiek jakiegoś parcia, że muszę je mieć nie mam. Chyba nie widzę ich tam póki co. Zupełnie niziutkie może i tak ale wiem, że to będzie trudne. Staram się unikać dodawania sobie roboty.
Wolałabym tam niskie krzewy, derenie kousa to jednak drzewka. Nie wiem, jest tam ten sosnowy niwak i z dereniami mi on niekoniecznie. Próbuję uwzględnić rośliny, które mam i mogłabym wykorzystać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:28, 24 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)
Naprawdę podziwiam cię za te plany i konsekwencje
Dla mnie nieosiągalne


Mnie Kasiu łatwiej o konsekwencję. Po pierwsze mam większy ogród. Nie mam też duszy kolekcjonera. Z grubsza wiem czego chcę i tego się trzymam. Czasem co prawda skuszę się jeszcze na jakiś zakup pod wpływem chwili jak choćby ten dereń controversa, ale z reguły więcej z tego problemu niż pożytku
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:31, 24 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
Asia odpusc z planowaniem na kilka dni, natchnienie przyjdzie samo. Czasem lepiej glowe zluzowac i na swiezo spojrzec


Czekam na to natchnienie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:47, 25 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Coś wymyśliłam

Taki ogólny podział tej wielkiej rabaty


I tak
1 to pod niwakiem. Jakieś carexy, zobaczę przy sadzeniu co bardziej kolorem pasuje ale albo Ice Dance albo Gold Band. Chciałabym tam dla spójności z różanką kilka kępek tej brązowej trawy dać. Ten czerwony trójkącik to kawałek Red Baron ale może go tam nie być

2-miejsce z dereniem controversa. Posadziłabym tam krzewy Pink Anabelek. Podoba mi się zestawienie różowego z takim pstrym. Dołem runianka i w niej kilka kęp hakone tak luźniej.

3 to najtrudniejsze miejsce bo suchy cień ale w sumie nie ma znaczenia wielkiego co tam będzie rosło. Pomyślałam o bodziszki korzeniastym, tylko on da radę

4 - tu w zasadzie nie wiem. Największy kawałek tej rabaty. Chyba wcisnęła bym tam jeszcze jakieś krzewy, może niewysokie drzewko. Coś mi tam za płasko. Może coś tak



Mam kaliny koreańskie szt3, trzmielina Compacta też 3.Mogłyby być hortensje dębolistne, kaliny japońskie. W sumie bladego pojęcia nie mam co by pasowało. A i wysadzę z cypelka kaliny compactum 5 szt więc też będą
I jak? Co myślicie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 10:01, 25 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Miejsce z dereniem powinno fajnie wyglądać. Jakie w 4 jest nasłonecznienie?
Nie korci cię, aby niwaka wyeksponować bardziej i otoczyć go trawami a bezpośrednio pod nim np. wysypać korą?
Sorry, na szybko o co mi chodzi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 10:16, 25 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Trawy tam będą. Bardzo możliwe, że tak zrobię bo jest tam ten właz do beczki z deszczówką więc trochę dojścia może być.
Na 4 od strony trawnika przy początku trawiastej ścieżki jest w miarę słonecznie. Dużo wschodniego słońca. Im dalej ścieżką tym mniej światła. Ogólnie nigdzie nie ma takiego głębokiego ciemnego cienia.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:25, 25 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kiedyś marzył mi się judaszowiec
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies