Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:29, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Do metra wysokości to chyba jednak nie garnet... Te to potwory rosną i wcale nie wolno


No właśnie też tak coś czuję. Ech, najwyżej nie będę mieć tych klonów. Trzeba to zaakceptować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 21:33, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Niekoniecznie, klonów jest ponad 100 odmian lub więcej. Trzeba by poszukać niskiego, kopiastego. Takie do 1,5 metra są. Mamy tu na O specjalistę od klonów, jego może trzeba zapytać.
Edit: odmian jest ponad 300...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 21:40, 22 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7425
Iwonka, mowisz ze Garnet szybko rosnie? ech chcialabym, ja po swoich jakos tego nie zauwazam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 12:25, 23 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Znajoma ma Garneta nad sadzawką. Potwór po zaledwie 6 latach. On potrzebuje widocznie dużo wilgoci w powietrzu. Pokazywała wzrost swojego Iwonka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=296#post_4

To nie jest mały klonik
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:28, 23 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7425
alez on piekny, u mnie jeden rosnie nad oczkiem a drugi na skarpie wejsciowej przy domu. w obu miejscach ma wilgoci dosc. moze w tym sezonie ruszy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mariposa 17:00, 23 sty 2021


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Cieszę się, że nie rezygnujesz z rodków, tam będzie im bardzo dobrze. A dereń przed świerkami to chyba bardzo dobry pomysł, na wizualizacji wygląda to bardzo dobrze.
Asiu, ile miejsca zajmie dereń sibirica? chciałabym go gdzieś wcisnąć...
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 20:05, 23 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Znajoma ma Garneta nad sadzawką. Potwór po zaledwie 6 latach. On potrzebuje widocznie dużo wilgoci w powietrzu. Pokazywała wzrost swojego Iwonka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=296#post_4

To nie jest mały klonik


Właśnie ten klonik u Iwonki tak mną zakręcił, że chętnie bym gdzieś go posadziła
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:15, 23 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Cieszę się, że nie rezygnujesz z rodków, tam będzie im bardzo dobrze. A dereń przed świerkami to chyba bardzo dobry pomysł, na wizualizacji wygląda to bardzo dobrze.
Asiu, ile miejsca zajmie dereń sibirica? chciałabym go gdzieś wcisnąć...


Wahałam się długo co do rodków, zmieniałam plany. W końcu jednak się na nie zdecydowałam bo wydają mi się tam idealne a i miejsce dla nich, lepszego nie można sobie wymarzyć. Wydaje mi się, że będzie dobrze. Jednolicie, bez szaleństwa. Jedyne szaleństwo to ten klon. Jeśli zechcę tam koloru zawsze mogę bylin dosadzić. Ja to miejsce po obu stronach tej ścieżki chcę jak najmniej obsługowe, spokojne.
Dereń to zależy, jeśli chcesz go w takiej naturalnej formie to zostawiłabym dla niego z 1,5 m chociaż.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:54, 24 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No powiem Wam, że ugrzęzłam z tymi planami. W każdej wolnej chwili rysuję, myślę i mam wrażenie, że nic mi z tego nie wychodzi. Chyba za dużo tam chcę i nic mi nie wychodzi. Oczyma wyobraźni wiem co tam ma być a ułożyć tego nie daję rady.
Co do koników to raczej zrezygnuję.
Myślę by dać tam jakieś grupki krzewów raczej nie wysokich. Coś w tym rodzaju



To tylko taki luźny rysunek
Może mnie natchnie.
Bezpośrednio pod niwakiem sosnowym mam ochotę powtórzyć carexy, takie jak pod niwakiem przy wjeździe



Tak na razie głośno myślę, może coś i Wam przyjdzie do głowy. W kierunku sosen myślę o parociach może hostach.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 11:50, 24 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Asia a jakbys tam wrzucila jakie klony palmowe, niewysokorosnące, ale zielone?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies