Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Aggaa 23:59, 16 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)


Tuzobacz, na następnej stronie jest opis. Będziesz robić? Ja w tym roku jak znajdę czas chciałam jeszcze kilka zrobić i dać na rabaty jako ozdoby. Mam jeszcze pomysł na betonowe misy ale ciiii


Asia no nie moge być cicho... bo od zeszłego roku kombinuję jak tu zrobić duże misy betonowe, które miałyby pełnić rolę poidła dla ptakow. Tylko takie duże mi się marzyły i niestety nie wymyśliłam tak dużej formy. Moze Ty coś mądrzejszego wymyśliłaś
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 10:52, 17 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)


Asia no nie moge być cicho... bo od zeszłego roku kombinuję jak tu zrobić duże misy betonowe, które miałyby pełnić rolę poidła dla ptakow. Tylko takie duże mi się marzyły i niestety nie wymyśliłam tak dużej formy. Moze Ty coś mądrzejszego wymyśliłaś


No właśnie u mnie też miała by być jako poidło. Poluję na takie duże misy z plastiku choćby. Jedną już mam, taką 52 cm średnicy. Jeszcze jednej szukam albo większej albo mniejszej. Ostatnio blaszane takie gdzieś widziałam w necie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 13:22, 17 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)


No właśnie u mnie też miała by być jako poidło. Poluję na takie duże misy z plastiku choćby. Jedną już mam, taką 52 cm średnicy. Jeszcze jednej szukam albo większej albo mniejszej. Ostatnio blaszane takie gdzieś widziałam w necie.


A gdzie upolowLas ta plastikowa 52 cm? Pokazesz jak wygląda? To juz calkiem spora. Ja myslalalam by jako formę użyć pokrywy od grila . Tylko ons troche za głęboka jest..
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 13:23, 17 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
No i nie wiem czy sienie zniszczy
____________________
Aga Z miłości do brzozy
MiluniaB 15:13, 17 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dzięki za link A skąd miałaś szablon do kul? Zdjęcia fajne, ale opisu nie znalazłam

Bym chciała takie kule tylko nie wiem jak się za to zabrać i czy nie prościej będzie kupić gotowe
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 20:54, 17 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)


A gdzie upolowLas ta plastikowa 52 cm? Pokazesz jak wygląda? To juz calkiem spora. Ja myslalalam by jako formę użyć pokrywy od grila . Tylko ons troche za głęboka jest..


Ta moja jest z jakiejś sklejki chyba, powlekana. Tu ją znalazłam. Była przeceniona bo od spodu z drobnymi skazami. Mnie wszystko jedno było bo to i tak jako forma ma służyć. Tak myślę czy nie wykorzystać tych form styropianowych z których kule robiłam. Jeszcze zobaczę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:03, 17 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MiluniaB napisał(a)
Dzięki za link A skąd miałaś szablon do kul? Zdjęcia fajne, ale opisu nie znalazłam

Bym chciała takie kule tylko nie wiem jak się za to zabrać i czy nie prościej będzie kupić gotowe


Skopiowałam

Formy kupiłam gotowe, ze styropianu. W necie sporo tego w różnych rozmiarach. Kupowałam oczywiście takie puste w środku, składane z 2 części. Teraz po kolei.
Najpierw smarowałam w środku zwykłym olejem jadalnym by styropian łatwiej później odchodził od betonu. Po złożeniu kuli, miejsce łączenia wzmocniliśmy taśmą klejącą(widać na zdjęciach, ostatnia kula jeszcze nie wyjęta z formy). Później wycinaliśmy otwór na górze przez który wlewaliśmy beton B 20. My włożyliśmy do środka plastikowe rurki by można było zamontować później rurkę od pompki wodnej. I już. A zapomniałabym, kulę przed zalaniem umieszczaliśmy w pojemniku z piaskiem, tak do połowy. Nie wiem czy to niezbędne ale M tak zarządził by forma się nie odkształciła. Przy małych rozmiarach chyba nie trzeba aż tak.
Sprawdzę ten preparat, chciałabym by miało to naturalny wygląd.




Ja lubię sama pokombinować, pobawić się. Z resztą stacjonarnie nie spotkałam takich jakie chciałam a przez internet za przesyłkę majątek trzeba wydać. Może nie są idealne ale pierwsze koty za płoty. Teraz wiem już co i jak więc zawsze następne można zrobić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 00:17, 18 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)


Ta moja jest z jakiejś sklejki chyba, powlekana. Tu ją znalazłam. Była przeceniona bo od spodu z drobnymi skazami. Mnie wszystko jedno było bo to i tak jako forma ma służyć. Tak myślę czy nie wykorzystać tych form styropianowych z których kule robiłam. Jeszcze zobaczę


Ladny ma kształt, na poidełko akurat. Dobrze by bylo gdyby sie udalo wykorzystac te styropianowe formy po kulach, bylyby podwójnie opłacalne
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 07:39, 18 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aggaa napisał(a)


Ladny ma kształt, na poidełko akurat. Dobrze by bylo gdyby sie udalo wykorzystac te styropianowe formy po kulach, bylyby podwójnie opłacalne


Będę w wolnej chwili kombinować, to i tak pieśń przyszłości jeszcze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:36, 19 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Właśnie jeśli o misę chodzi znalazłam [urlhttps://zagroda.cieszyn.pl/pl/p/Doniczka-MISA-65cm-GRAFIT/9331=]sklep[/url] w którym mają duży wybór donic, różne rozmiary. Chyba dopasuję coś sobie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies