Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 16:49, 20 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Alija napisał(a)


U nas dokładnie tak samo, pogoda ładna, temperatura na plusie, ale wszystko jeszcze pod śniegiem. Paru dni pewnie będzie trzeba, żeby to spłynęło.
Pierisy pięknie wyglądają, ja miałam parę lat temu, ale mi wymarzły, niestety.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!


Moje pierisy rosną w zacisznym miejscu. Trochę się o nie bałam przy tych mrozach jakie były bo to ich pierwszy rok u mnie i nie okrywałam ale póki co chyba nic im nie jest. Pierzyna śniegowa pewnie im pomogła. Również życzę miłej niedzieli, ja niestety pracowo ją spędzę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 18:45, 20 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Margerytka40 napisał(a)


Ale Ci zazdroszczę. Przez śnieg nic nie można jeszcze ale już jestem w blokach startowych


Ha ha, mam to samo
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:46, 20 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Margerytka40 napisał(a)





Sezon oficjalnie można uznać za otwarty
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 19:08, 20 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)


Sezon oficjalnie można uznać za otwarty



Warunki jeszcze nie pozwoliły na dłuższe posiadówki ale dobre i to. Tak, chyba otworzyłam nowy sezon, nawet sekator użyłam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 19:14, 20 lut 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Fajny dzień dziś miałaś u mnie jeszcze duuużo śniegu i dziś mglisto i +3 , ale od jutra zapowiadają słoneczko to śnieg szybciej zniknie i będzie można coś pociachać...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 19:21, 20 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajny dzień dziś miałaś u mnie jeszcze duuużo śniegu i dziś mglisto i +3 , ale od jutra zapowiadają słoneczko to śnieg szybciej zniknie i będzie można coś pociachać...


Przycięłam diś klony i jabłonkę ozdobną bo powyżej śniegu. Następne będą pewnie derenie i seslerie ale na te ostatnie śnieg musi zniknąć. Fajnie było, taka namiastka pracy chociaż.... I ptaszki tak ładnie śpiewały. Po niedzieli już tak pięknie ma być a ja jak na złość tydzień mocno pracą obłożony mam. Ale może choć na godzinkę, dwie wpadnę do ogrodu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 19:31, 20 lut 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Margerytka40 napisał(a)


Przycięłam diś klony i jabłonkę ozdobną bo powyżej śniegu. Następne będą pewnie derenie i seslerie ale na te ostatnie śnieg musi zniknąć. Fajnie było, taka namiastka pracy chociaż.... I ptaszki tak ładnie śpiewały. Po niedzieli już tak pięknie ma być a ja jak na złość tydzień mocno pracą obłożony mam. Ale może choć na godzinkę, dwie wpadnę do ogrodu


Na drzewa odpowiednia pora... ja też ciachnę seslerie, derenie najpierw, potem jak ziemia rozmarznie ,może za tydzień ciachnę żywopłot... zostaną trawy,bo byliny mam wycięte...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 19:40, 20 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)


Na drzewa odpowiednia pora... ja też ciachnę seslerie, derenie najpierw, potem jak ziemia rozmarznie ,może za tydzień ciachnę żywopłot... zostaną trawy,bo byliny mam wycięte...


Ciekawe czy jeszcze nie wróci zimą. Niby zapowiadają, że to jeszcze tylko chwilowe ocieplenie. Oby się mylili
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 20:24, 20 lut 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Margerytka40 napisał(a)


Ciekawe czy jeszcze nie wróci zimą. Niby zapowiadają, że to jeszcze tylko chwilowe ocieplenie. Oby się mylili


Oby !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 21:49, 20 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Z cięciem klonów trzeba teraz uważać. Jeśli rosną na słonecznym stanowisku, to gwałtowne ocieplenie błyskawicznie je obudzi i soki zaczną krążyć. One startują podobnie jak brzozy, najszybciej.
Jeśli nie masz gwałtownej potrzeby ich cięcia, to spokojnie można zaczekać na cięcie letnie, od połowy lipca.
Sporo masz tego śniegu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies