Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:15, 04 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)
Ja tez tak mam co roku ale jakoś nic z tego nie ma... może jakieś pojedyncze rosną
Duzo miałam na granicy z trawnikiem i kosiarka rozdeptala


Myślę co z nimi zrobić ale chyba na razie nie będę ruszać niech zmężnieją trochę. Później chyba dam je do doniczek i zadołuję.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:18, 04 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Asia, niezłe przedszkole A gdzie foty ja się pytam


Jak wpadam w wir pracy to zapominam o fotkach, ale zrobię, zrobię.
Na razie pustawo, jedynie cebulowe wychodzą i cieszą. Ale jestem ciekawa jak się będą prezentować tulipanki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 21:46, 04 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Margerytka40 napisał(a)


Myślę co z nimi zrobić ale chyba na razie nie będę ruszać niech zmężnieją trochę. Później chyba dam je do doniczek i zadołuję.


Też bym je na razie zostawiła, tak jak urosły .
Cieszą tak samo, jak ten pierwszy kwiatuszek
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 22:24, 04 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)


Też bym je na razie zostawiła, tak jak urosły .
Cieszą tak samo, jak ten pierwszy kwiatuszek


O tak! Specjalnie zostawiałam długo kwiatki aż się wysieją. Zostawię je póki co spokojnie na miejscu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:30, 05 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Patrząc na ogród teraz, jak jest luźniej, bez szału zieloności przyszło mi coś do głowy tylko nie wiem czy ma sens.
Chodzi o różankę. Brakuje mi tam wysokiego piętra. Jak w tle był orzech włoski w zasadzie nie czułam takiej potrzeby a właściwie nie było już optycznie miejsca na jeszcze jakieś drzewa a teraz, jak tak patrzę, to mi tak płasko tam. Tylko czy da się pogodzić róże i drzewa? Może jakbym jakieś wyżej szczepione dała z niewielką koroną? Albo może jakieś krzewy szczepione, wysokie? Jest jeszcze jeden powód, dla którego rozważam takie nasadzenie-przesłonę od bramy wjazdowej tak, by altana nie była na widelcu. Teraz jest.
Nawet rysunek jakiś zrobiłam

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 12:33, 05 mar 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Asia rysunek fajny ale jak dla nie za dużo drzew. Może wystarczy trzy posadzić jakieś kolumnowe ?0
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 12:55, 05 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Trzech coś nie umiem tam rozmieścić zważywszy na różne uwarunkowania, cztery mi pasują, choć lepiej nieparzyście. Nie wiem, róże dadzą radę przy drzewach?. Teraz mam tam kolumnowe cisy. Bardziej mi tam okrągłe koronki pasują.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 13:18, 05 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Asiu, myślę, że to kwesta przyzwyczajenia. Jak cisy urosną, to będziesz miała pionowe elementy. Drzew na różance bym nie sadziła. Tu nawet nie chodzi o cień, ale też o krople wody długo spadające z gałęzi na róże. Konkurencja o wodę też mogłaby być ewentualnym problemem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:20, 05 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
A może mogłabyś puścić jakieś pnącze na ścianę domu, może powojnik?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 13:23, 05 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewuś rozjaśniłaś mi w głowie, masz rację. Myślałam o cieniu i warunkach wodnych a fakt jest jeszcze opadanie kropel wody. Chyba mi przechodzi chęć na drzewa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies